Dothrakiler türk müdür?

Konu baya dağılmıışkende bende bi resim paylaşıyım :smiley:
Çok hoşuma gitti bu hançer satılsa alırım,(targaryen’lere göre)
Bu arada hangi kategoriye bilmem ama Gladyatör filmi de çok güzel son sahnesinde oturup ağlamıştım :frowning:
Russell Crowe’e hayranım kısacası .)

Hançer güzel dostum dany i hatırlatıyor :slight_smile:

o hançeri tutmak bi dert, kullanmak bi dert, ama tipi güzelmiş :wink:

Orlandonun babası da kaliteli bir oyuncu birçok filmde rol almıştır :slight_smile: Ama beni benden alan karakter arsena lupindir :slight_smile:

Süper hançer Dany’e çok yakışır aslında dizide olsa.

Not : Konuyu havalara uçurmuşsunuz beyler. :smiley:

Dany için yapılmış değilmi :smiley:

Haklısın dostum sorduğum sorunun cevabını fazlasıyla aldım bilmeyenlerde almış oldu kilit olabilir artık…Bu tür farklı konuşmalar içinde off-topic bölümüne konu açabiliriz aslında çünki her konuda konuşmak için en uygun ortam :slight_smile:

Ortaçağ denmiş, braveheart konuşulmamış hayret :wink:
Dördüncü kitap çevirilirken ortaçağ hayranlarına şöyle bi kitap önerebilirim :

Braveheart da bir efsanedir dostum sen iste :smiley: sonra büyük iskender de çok iyidir ama en iyisi yüzüklerin efendisi

bu hançerin diziyle alakası yok targaryenler ile alakası hiç yok , GoT ile de alakası yok öylesine ejderha figürü olan bir hançer
Gezinirken bi yerde gördüm :smiley:

Ayrıca yüzüklerin efendisi orta çağ girmez , o ayrı bir fantastik dünya :smiley: :smiley:

Orta çağ olmasından değil unutlmucak olmasından yazdım yüzüklerin efendisini :slight_smile: mesela ben dövüş filmi yarış filmi felan izlemem sevmem eski krallıklar savaş filmleri orta çağ tarzında fantastik film hastası bir insan olduğum için yüzüklerin efendiside benim için 1.sırada gelir yazma sebebim de bu :slight_smile:

Marteller, Türkiye olsa, Dothraklarda ortadoğu bölgesi sayabiliriz

Martell ailesi neden Türkiye olabilir ki? Bu düşünce aklına nasıl geldi pek çözemedim doğrusu… Bu konuda birkaç ipucu verirsen çok sevinirim şahsen. Çünkü “Martell hanesi neden Türkiye olamaz?” diye bir başlık açacak olursak çok fazla madde ekleyebilirizde. Ama yine de gözden kaçırdığımız çok önemli birşey vardır belki. :slight_smile:

Bence coğrafi açıdanda pek benzemiyorlar… Sebeplerine gelirsek;

1-Dağlık ve çöl iklimi ile daha çok Suriye civarını andırıyorlar.
2-Tropikal iklim var. 4 mevsim yaşanmıyor…
3-Jeopolitik açıdan uçurumlar var… Öyle ki Dorne’un tek komşusu Yüksekbahçeli Tyrell toprakları.

Daha da sayılır ama aklıma bunlar geldi sadece. Martell’ler bana göre çok özgün bir aile. Beni de bu yüzden çektiler kendilerine zaten.

Bu konuda düşünürsek olur… Ama sadece bu konuda olur, Martell’lere Türkiye forması giydirmez. :smiley:

martellerele ilgili pek bilgim yok ama dothrakiler kesinlikle türk ve mogollardan esinlenmiş…han-khan-khal

Dothraki adetlerinin çoğu uyuşmasa da, sırf Khal Drogo’ nun hatrına bu benzetmeden gurur duydum

Bizi çok vahşi gösteriyorlar yahu. Ama o kahramanlık, kudret, geleneklere bağlılık kısmı gerçekten Türklere çok benziyor. Drago Reyizin de hayranıyız hani ^^

Türklerde zorla kadın alma yok,aldıkları kölelere tecavüzde yok.İstila etmek de yok daha lisete uzar gider

Var…

Türkler kabile/klan usulü ile yaşadıkları için başka bir kabilenin kadını, malı, canı herşeyi sana helaldir. İster tecavüz et, ister odalık yap, ister öldür. Bu değişmez fiks bir kural bozkırın…

İstilaya gelirsek, Çinliler Çin seddini boşuna yapmadı. :slight_smile: Ve ya Cengiz Han Çin’e girdiğinde dünya üzerindeki atmosfer emilimi büyük bir oranda azalmış, yani bu o dönemlerde dünya üzerinde büyük bir insan kaybı olduğuna işaret ediyor. Bunu bilmeye de gerek yok zaten… Eski dünyada tecavüz ve istila yok demek yanlış olur. Her yerde vardı…

ya nedir bu khal drogo hayranlığı anlamadım.tamam daenerys ile olan aşkları çok güzel ama,bu adamın bir vahşi olduğu gerçeğini değiştirmiyor