Dothrakiler türk müdür?

O mantıkla gidersek Starklarda ulukurt bizdede bozkurt var :smiley: Yoksa Starklar Türk mü? :smiley:

Teşekkürler, yani mantıklı bile değil Dothraki’lerin Türk olması onlar Martin’in hayal gücünden insanlar sadece :slight_smile:

Türkler aslen sibiryadan gelme bir halktır. Hatta at kültüründen önce ren geyiği kültürümüz vardı. Orta asyaya inince biraz dothrakiler gibi olduk ama çok kısa biz zamanda geliştiktirdik kendimizi, yani nir zamanlar dothrakiler gibide davrandık ama o sıralarda avrupalılar bunu bile yapamıyorlardı. en eski vandal barbarlarından bile daha beter bir haldeydi avrupa.

Ama Martin haklı. Sonuçta bu seriyi ben yazsaydım bende doğu kültürünü öne çıkarırdım. Adam batı kültüründe yetiştiği için bunu kullanıyor.

Türk değillerdir fakat Türk ve Moğollardan esinlenerek yaratılmıştırlar…Martin açıkladı

Ayrıca orklara türk diyorlardı ama bence alakası yok

yabancılar tarafından hakaret amaçlı söylenmiş yok öyle bir şey…

Ben daha çok mısır tarafına benzettim konuşmaları felan ama moğollarıda andırıyorlar

Turkce ve ruscadan alintilarla yapilan bir dilleri var

Ben çeyrek Moğolum ama gözlerim çekik değil ayrıca Saçımda sarı Moğollarda Değişme geçirmiş

Çok bariz görülüyor.Yazarımız Dothrakileri Türklerden ve Moğollardan esinlenerek yaratmış.Dillerinin lehçeleri,atlara duyulan sevgi,acımasızlık,göçebelik ve ölüyü yakma.Bu gün Türkmenistana veya Moğolistana gidin şöyle bir söz vardır yerel halk dilinde “Ata binemeyen erkek,erkek değildir”

İnternette bu fotoya rastladım.

Drogo burada eski türklerin biraz yabani haline çok benziyor

Dothrakiler

Türkler,Moğollar ve kızılderililerden türetilerek yaratılmıştır.Martin açıkladı

PEki neden westeros hala dothrakların elinde değil .

:smiley:

Batıl inançları var…

Türklüğe hakaret resmen :smiley:

evet… hatta birçoğu gaziosmanpaşa çocuğudur…

Benim de aklimda once boyle bi cagrisim yapti derslerden falan gocebe türk halki gibi barbarlik falan ama bunlarin teni bakır kızılderili gibi

Benim de kafama takılmıştı bir ara.Demek ki doğruymuş.

Perslilere daha çok benziyorlar… belki karışım…

Dothraklar sadece Dothrak.