Eddard Stark

Yıllarca kuzeyde kaçakların kellesini kestikten sonra güneyde kafası kesilerek idam edilen kuzeyli lord.

Taht oyunlarında kazanmanın bedelinin ölüm olduğunu bariz örneği.

Keşke adamlarıyla sarayda düşmana karşı kılıç kılıca çarpışırken ölseydi.

beyler ned olmedi aslında onun yerine yuzsuzlerden biri gecti kaynak vereymiycem ama mantıklı geldi dunyada 3 yuzsuz var biri bravosda bidiri aryanın ki digeride oldu olen ned inkiydi NED olmedi :smiley: bana cok mantıklı geldi ve umutlandım acaba dogruluk payı varmıdır :smiley:

Dünyada 3 yüzsüz yok. Bence sayıları daha fazla. Bilgi verilmiyor bu konuda ama koskoca loncayı 3 kişi mi idare edecek? Eddard’da bir şekilde kaçmış olabilir ama sanmam.

Sence Eddard yaşayorsa, ailesi bu kadar zorluklar yaşarken hala saklanır mıydı? Hangi amaç Eddard’a bunu yaptırabilir?

https://dl.dropboxusercontent.com/u/49489545/hayda.swf

:smiley:

tek basına cıkıp napabilirkiiiii

dostum sadece diziyi izlediğin çok belli :ddd dizide geçmeyen bir bilgiyi orada burada görüp kendine göre editlemişsin :d burada teori yaratıyorsun :Dddddd çok komikli aşlskfşasfafafasfasgafasdf

moral vermeye çalışıyorum belki bi umut sence guzel olmazmıydı Martin bu sonucta

Aksine Martin’in sevdiğimiz yanı olan gerçekliğini temelden sarsar bu dediğin.
Ve tek başına ne yapabilir gibi birşey demiştin önceden.

Kendisi olmamasına rağmen bir dedikodu üzerine bile kuzey haneleri bir arada tutulabiliyor. Boltonlara karşı gelinmiyor.
Bir düşün ki kendisi çıkıp kuzeye gelse ardında toplanacak binleri.

Eddard gibi onurlu bir karakterin kışyarı kül olurken yüzsüzler muhabbetine canını kurtarmak için girişeceğini hiç sanmam. %0,001 ihtimalinde bile olsa öyle bir gaflete düşse bile westerosa tekrar ayak basmayı kendine yediremez.
Martin amcamızda zaten böyle bir şey yazacağını kitabı okuyan herkes az çok bilir

katılıyorum bence ihtimal var ya kitabıda okumaya başladım sırf ipuçu bulmak için

Geçen aylarda bir kabus görmüştüm. Bayağı etkilenmiştim. Reis Kurt Ormanındaydı. Theon Greyjoy u arıyordu. O sırada kurtlar etrafını sardı. Kurtlar üzerine çullandı. Parçalamaya başladılar :frowning: Theon Greyjoy da Üstat Luwin i bir eve hapsetmişti. Adamlarıyla birlikte Ned Stark in çığlıklarını dinliyorlar gibi geldi bana. Sonra da uyandım. Bu kabus beni bayağı etkilemişti :-). 1-2 gün kendime gelemedim. Kitaplara ara verdim. Bir süreliğine uzaklaşmıştım forumdan :slight_smile:

Reis kuzeyliler unutmadi , unutmayacak …

7 krallığın gördüğü en büyük reislerden birisidir.
öldükten beri seride bişeyler eksik. hep farkettiriyor yokluğunu.
anca sör uzun duncanı tanıdıktan sonra biraz gitti yokluğu.
sanki hep o büvet ağacının altında buzu bilieyliyormuş gibi geliyor bana…

tek hatası kralın şehrine gitmek için yola çıkmasıdır başkada hatası yoktur.
görevi reddetse robertin ona savaş açacak hali yoktu.

@yapmeyaw13 Baelish’e güvenmesini de unutmamak gerek. Bence en büyük hatası budur. Yoksa Kral’ın Şehri’ne gelmesini kendi lehine çevirebilirdi.

aynn sehir gozculeri NED i takip ederdi bealish para vererek kullandı gozculeri

Kısacası ONURU İÇİN yaşayan tek adamdı.

En büyük hatası Renly’ye yardım etmemekti.O gece Cersei ve piçlerini öldürebilirdi ve daha sonra tahtı Stannis’e verebilirdi.

… tabi bahsettiğimiz kişi Eddard Stark olmasaydı. Lord Stark böyle şeyler yapmayacak kadar mide sahibi ve insan hayatına önem veren biriydi. Sözüm küçük konseyden dışarı tabi, no offense.

Ne kadar onurlu diye anılsa da onuru küçük bir çocuğu öldürme tehtidiyle esir tutması engellemedi. Theon’u alırken de KL’deki kadar ikilemde kaldı mı merak ediyorum.