Eddard Stark

Theon’u almasa ortada Theon diye birşey olmayacaktı. Hatta Greyjoy hanesi yıkılacaktı. Daha fazla bilgi için; Greyjoy İsyanı.

Jaime kralını öldürmeseydi KL ortada kalmayacaktı? Ama yine de adam onursuz olarak nitelendiriliyor.

Haaa tamam o zaman. Eddard onursuzun önde gideniymiş. Özür.

Ben Ned onursuz demedim, bu yanlışının göz ardı edilmesinden bahsediyorum.

Eddard bann bence…

Dostum, savaş esiri olarak alınıyorlar ve babalarının davranışlarından emin olunuyor. Normalde bu kadar etkili olmazdı ama, Deniz Canavarı’nın başka oğlu olmadığından Theon kıymete bindi.

Bunu yapmamak onursuzluk;korkaklıktır.

Siz hala neyin onursuzluğundan bahsediyorsunuz , Greyjoy hanesi bugün hala ayaktaysa bunu Eddard’a borçludur.

Ben bunu dediğinizi gerçekleştirmek için yapılan bir onursuzluk olarak görüyorum. Yapılması zorunlu ve öbür türlü daha fazla yıkıma yol açacak ama sonuç olarak onurlu bir davranış değil. Çıkarlar zararı örtüyor yani.

aynen Euron Greyjoy, Eddard Stark’ı idol olarak görmüştür. Ve Victarion’a savaşmayı Lord Eddard Stark öğretmiştir. Hatta Victarion , Buz’u temizlemek yaptığım en onurlu iş demiştir.

Peki Balon Greyjoy’a, ilk gemisini Eddard Stark’ın verdiğini biliyordunuz mu?

Bilmiyordum sağol…
(bkz:aşırı komikli yanar dönerli entry giren arkadaşa kısa cevap vermenin mutsuzluğu )

Theon Kral Robert’in emriyle Balon Greyjoy’un yaşayan tek oğlu olduğu için teminat olarak Winterfelle gönderilmiştir.Eğer Greyjoylar tekrar Demir Tahta isyan ederse Lord Eddard görevi gereği Theon’u idam edecektir.Eddard Stark için onur ve görev herşeyden önemli olduğundan bir an bile tereddüd etmeyecekti.Çocuğun tehdit edilmesi gibi birşey yok.

Aynı yöntemi Osmanlıda kullanmıştı.2.Murat kendisine isyan eden Eflak voyvodasının iki oğlunu(Vlad ve Radu) rehin alıp yıllarca Edirnede tutmuştur.

Yukarıda dediğim gibi, onurlu bir amaç uğruna da olsa bu onursuz bir davranışı onurlu yapmaz.

Osmanlıda kullanılmasıyla da bi alakası yok zaten.

Google dan game of thrones teorilerilere bakabilirsiniz.Yeni başlamama ragmen Ned in hemen ölmesi beni çok üzmüştü ama hala içimde bir umut besliyorum bir gün ortaya cıkacak.Neden derseniz starklar da değişik birşey var.Örneğin bran kitaplarını okumadım bilmiyorum ama özel gücü var bildiğim kadarıyla.Belki Eddard Stark da bir yetenek olabilir.Sadece kafamın yatmadığı şey eğer yaşıyorsa bunca zaman nerede? Final sezon olsa bile Sean bean bu dizide tekrar oynamalı ben dahil tüm arkadaşlar da bence görmek ister.:)Bu arada Eddard Stark ın yaşadıgı olayı da sadece bir teori oldugunu da unutmayalım.Umarım bir sürpriz olur stark sevenler için …

Google’da arama yapmanıza gerek yok. Forumumuzda halihazırda böyle bir alt forum mevcuttur. Bu arada foruma hoşgeldiniz. :slight_smile:

ned’in theon’u öldürebilieceğini hiç düşünmedim.dany’nin öldürülmesine karşı çıkmıştı hatırlarsanız.orda da robert emir verdi.dorthraki ittifakı bile değiştirmedi düşüncesini.targeryan bebeklerinin bile ölümüne verdiği tepkiyi biliyoruz. tywin’in cezalandırılmasını istemişti. eğer ned’in suçsuz theon’u öldüreceğini düşünüyorsanız adamı hiç tanımamışsınız.

Ned bir görev adamı.Greygoylar isyan ettiğinde gereğini yapacağından şüphe yok.Greyjoy isyanında iki kardeşini öldürmüştür.Theon hanesinin tekrar isyan etmemesi alınmış bir rehine o kadar.
Kaçan gece nöbetçisini idam eden Ned neden bir isyan durumunda Theon’u idam etmesin?

Eddard, Greyjoylar tekrar başkaldırırsa gereğini yapardı.

asker kaçağı bir adamı öldürmekle suçsuz bir çocuğu öldürmek farklı şeyler.orduyu birarada tutmak orda amaç.firarilerin sonu çok daha beter olur genelde ibret olsun diye. theon’un kardeşleri savaş sırasında öldüler.onları ned bizzat öldürmüyor zaten.balon orda genelleme yapıyor.neyse savaş sırasında karşı tarafın askerini öldürmek suç değil her halükarda.ned onurlu bir adam ama aynı zamanda merhametli de. dany’yi öldürecekleri zaman görevini yaptı mı? yoksa ben çocuk öldürmem diyerek karşı mı çıktı?

geçmişte yapmıyor ama örneği var.ned masum çocukları öldürmekte onur olmadığını düşünüyor. isyan bastırmaya kesinlikle gider, o farklı.

Robert öldürmesini isteseydi Theon’u öldürürdü, başka bir çaresi kalmazdı.

dany yüzünden kavga ettiklerinde robert sen kralın elisin görevini yapıcaksın dediğinde ne oldu? kaldı ki dany masum değildi katliamcı barbarları ülkeye getirecekti buna rağmen karşı çıktı ned.theon’u mu öldürecek yapmayın?