Eddard Stark

Bugün 13 Haziran 2016.Kışyarı Lordu ve Kral Eli lord Eddard Stark’ın idam edildiği Baelor bölümünün yayınlanmasının üzerinden tam 5 yıl geçti.1.sezon 9.bölümü 13 Haziran 2011 tarihinde izledik.

6.sezon 8.bölümü geride bırakırken Eddard Stark’a ihanet edip ölüme yollayanlara bir göz atalım.

Joffrey öldü.Janos Slynt öldü.
Cersei yaşıyor.Ser İlyn Payne yaşıyor,Petyr Baelish yaşıyor.
İkili oynayan Varys yaşıyor.Lannister uşağı Pycelle yaşıyor.Yine başka uşak Sandor Clegane yaşıyor.

Başbuğ u rahmetle anıyoruz faillerin en kısa sürede cezalarının kesilmesini temenni ediyoruz

Göğsüm daralıyor, yüreğim kanıyor
Olmasaydı sonumuz böyle…

O sahneyi tekrar izledim şimdi ve icim cız etti eskisi gibi … Uzun zaman oldu ama keşke gelebilse diziye tekrar çok isterdim bunu bir yolunun olmasını dilerdim.

Sıra Baelish’te. O intikam alınacak.

http://https://www.youtube.com/watch?v=dIk5OeZEfBY[/video]’'Ah Babam sağ olsaydı , köşede otursaydı ‘’

Ed Stark unutulur mu ya…

Nasıl kıydılar sana Ed! Jon’a yaptığı gibi onuda geri getirseler keşkem.

Onurum da onurum diye diye koskoca haneyi yedi bitirdi. Starklar gibi kudretli bir haneye yakışmıyordu bu adam

Yanlışın var. Ailesi için son anında onurunu ayaklar altına alan açıklamayı yaptı Baelor Merdivenlerinde.

Hanenin de en iyi lordlarından biridir. İsyanda doğru tarafı seçmiştir. Hatta haklı taraftadır diyebiliriz. Haksızlığa baş kaldırmıştır. Arkadaşına krallığı kazandırıp onu elinde tutması için de yardım etmiştir Greyjoy isyanında. Theon ölmesin diye onu yanına almıştır. Ailesini çok güzel eğitmiştir. Kuzey tarafından her zaman sevilmiştir. Sadece Renly’nin teklifini reddetmesiyle bile adamlığını göstermiştir.

Theon’a, ailesine ve maiyeti için yaptıklarına bir lafım yok;bir insan iyi ve onurlu olmalıdır zaten lakin iş yönetmeye gelince maalesef bu özellikler bir işe yaramıyor (keşke yarasa)

İsyan Robert’ın olduğu kadar da onundu da zaten, taraf seçmesine gerek yoktu. Etrafında bin türlü oyun dönerken pasif kalıyor ve ardından infaz ediliyor. Daha sonraları varisi ve karısı katlediliyor, hanesinin hükmü sonra eriyor ve hanenin diğer üyeleri kaçak hayatı yaşamak mecburiyetinde kalıyor. Bu yaşanmışlıkların ardından Stark hanesi için başarısız bir lord olarak görüyorum. Belki Menzil topraklarında herhangi bir hanede çok iyi bir lord olabilirdi. Ama geçmişi ihtişamla dolu olan ve Westeros içerisindeki en kudretli hane olarak gördüğüm Starklar için fazlasıyla pasif kaldığını düşünüyorum. Bir de Robert’ı güçlü yapan Ned mi yoksa Ned’i güçlü yapan Robert mı ucu belirsizliğe açık

Entrika yönetenin değil gölgedekilerin işidir.

Renly’e verdiği cevap doğru; cevabı verdiği mekan yanlıştı. Orada onuru yerine aklını seçseydi Baelor Septinde bütün onurunu yıkan konuşmasını yapmak zorunda kalmazdı. Bunun entrikayla bir alakası yok birazcık akıl yürütmekle alakalı

Yüzlerce km ötede bir kral adayı yerine yanı başında olan Renly’i tahta çıkarıp tası tarağı toplayıp kızlarını ve adamlarını alıp kuzeye dönmeliydi.

Renly kral eli olarak Mace Tyrell’i seçip Lannisterlarla ve tabii Stannisle uğraşırdı.

Yok Lannisterların çocukları yataklarından sürüklenmesin miş, yok kan görmesinler miş.

Bu Lannisterlar ki senin oğlunu pencereden aşağıya attılar ve dahi sen de bunu biliyorsun.Bildiklerin bununla da sınırlı değil. Joffrey’nin, kral Robert Baratheon’un değil karısının ensest ilişkisinin meyvesi olduğunu da biliyorsun ve dahi kalkıp bunu kralın karısına söylüyorsun.Hem elinde bir ordu falan da yokken ve kalkıp can düşmanlarına kibarlık taslıyorsun.

Yaşatırlar mı ağa seni?

Dizinin en onurlu, en güvenilir adamısın ama biraz da strateji bileceksin.Bu kadar mallık da olmaz yani.

Twitter hesabımda da bahsetmiştim buraya da yazmak istiyorum. Muhtemelen daha önce ortaya atılmış bir teoridir. Ned Stark’ın özellikle Jon’un annesinin bahsinin geçtiği kısımlarda ne kadar asabi olduğunu biliyoruz. Bunun yanı sıra pişmanlık duygusunu da seziyoruz. Asabi ve telaşlı çünkü Jon’un annesinin ortaya çıkma ihtimali, Jon’un hayatının tehlikeye girme ihtimali onu korkutuyor. Ama pişmanlık bu işin neresinde. Akıllara tek bir cevap geliyor. Onuru adından daha meşhur olan Ned Stark gerçekten de Catelyn’i aldattı. Bu durumu yıllar sonra bile kendi şahsına olduramadığı için “Ned Stark’ın uğruna onurun hiçe saydığı kadın” konularında asabi davranmayı tercih ediyor ve pişmanlığı hissediliyor.

Ashara Dayne ya da Wylla’dan birinin bu kadın olduğu açık gibi. Ashara’nın Ned’in Arthur Dayne’nin kılıcını bırakmak üzere gelmesinden sonra intihar etmesi baya kafa karıştırıcı. Benim hissim Ashara diyor ama belli de olmaz tabi. Ned Stark konusunda özellikle Ashara’nın kilit isim olduğunu düşünüyorum.

No no no bro. Dizinin son bölümünde Lyanna Ned’e bir şeyler söylüyor orda ses kısılıyor. Teklonoji işte bu adamlar uğraşmış o sesi açmışlar ve Jon’un adı Jaeherys sen başka kafaya gitmişin. Ned Stark kız kardeşinin çocuğunu getirdi Kuzey’e.

JagenHgar yanlış anladınız. Jon, Ned Stark’ın oğlu demiyorum. Jon Snow’un ebeveynleri üzerine artık herhangi bir tahmin sürmek anlamsız zaten. Ancak gerçekten de Ned Stark’ın savaşta evlilik dışı ilişki yaşadığını düşünüyorum.

6 sezon ve 5 kitap geçti ancak Ned reisin intikamı hala alınmadı.Sızlayan yüreklerin acısı dindirilmedi.

Serçeparmak Arya tarafından kesilmeden;Cersei ejderha ateşinde pişirilme veya kuzey kralı Jon Stark tarafından kafası kesilmeden Eddard mezarında rahat uyumayacaktır.

Kendisi saç rengi aracılığıyla bir kralın piç olduğu sonucunu çıkarıp ,savaşa yol açmıştır.Tebrik ederiz.

KK tarzı politika yaptı King’s Landing’te resmen. Ne zaman bir tartışma çıksa; doğru bulmuyorum, böyle birşey olabilir mi yaa? falan dedi.

Rahmetli iyi adamdı ama düşünme yeteneğinin olmaması ve sansa gibi israf bir çocuğu olduğu için şans yüzüne gülmedi