Eddard Stark

Benim Anladığım kadarıyla . Bu seride eğer dürüstsen G.R Martin dürüst adamları sevmiyor. hemen kellesini alıyor.
Bkz. Rob Stark
Bkz. Oberyn Martell

Ayrıca Bu İki Reis İçin 1 Dk Saygı Duruşu Lütfen

Serideki en sevdiğim karakterdi kendisi.Ama çok saçmalıklar yaptı malesef.Renlynin teklifini kabul etmemesi.Gidip herşeyi cerseiye söylemesi.Kaçın robertin gazabından demesi.Bu iki olay çok canımı sıkmıştı.

Adamın kurguladığı dünya böyle.Dürüstlük ile ilgisi yok.Akıllı,acımasız,kurnaz ve zalim karakterler daha çok yaşıyor.Tabii onlarda öldürülüyor.
Valar Morghulis(Bütün insanlar ölmeli.)

Özledik reyiz :((

Starklardan tek sevdiğim adamdı :confused:

güneye inmemesi gereken karekterlerden biri

1.sezon 9.bölümü tam 3 yıl önce 13 Haziran 2011 tarihinde izledik.Bugün Lord Eddard Stark’ın ölümünün 3.yıldönümü.

Bu konuda sana kesinlikle katılıyorum.

Şimdi yalan yok ilk povunu ismini yanlış mı yazdılar lan diye Edward diye düşünerek okudum. Diğer povları da Eddard’dan nasıl Ned çıktı diye düşünmekle geçti. On numara adamdır kendisi ama.

İlk önce kitabı okuyup sonra diziye başladığımdan aylarca Eddard sandığım isim dizide Eddark gibi telaffuz edilince bir süre kendime gelememiştim.
Kitabın henüz başlarındayken birisi Facebook’a “Ned Stark ölmüş lağğn” yazmıştı da direkt Sean Bean’in öldüğünü sanmıştım, yoksa neden ölsün ki kitabın baş karakteri…

Adamlığın şekil bulmuş hali :confused:

Kendisi için kırılma noktası Renly nin teklifini sallamayıp Cersei ye fırsat tanıması oldu.

Kendisi için kırılma noktası ulukurt Lady’nin ölüm kararı verildiği sırada olmuştur. Hanesinin simgesidir ulukurt. O durumda Kral Eli mevkiinden istifa edip Kışyarı’na dönmeliydi. Gerçi o zaman biz de bu seriyi okumuyor olurduk ama o ayrı.

Sean Bean ’ ın muhteşem oynayışıyla gönüllere taht kuran adam . Favori karakterim(di) açıkcası :smiley:

Aynen.Akibetinin ne olacağı o muhteşem bölümde belirmeye başlamıştı.Robert’ın Lannisterlara mahkum olmuş karşı çıkamayacak kadar zayıf bir kral olduğu,kraliçe Cersei ve hanesinin her istediğini yaptıran çok güçlü ve acımasız kişiler oldukları anlaşılmıştı.

Böyle bir tabloda Kral Eli makamını almak bile bile ölüme gitmekten farksızdı.

Serinin sembolü olan bir karakter çoğu kişide benimle hem fikirdir zaten :smiley:

LOTR’dan bildiğim oyuncu Sean Bean olduğu için seriye başladım.Reyiz gittiğinde izlemeyi bıraktım ve 1 hafta izledim bir daha izlememeye karar verdim ama dayanamayıp kitaplara başladım ve izlemeye devam ettim.Üşüyoruz Reyizz…

Renly i kabul etse yine 1 2 yıl Stannis le ugrasirdi ve gerçek varisi onermedigi için Onursal sorunlara düşerdi kendi içinde

Taht oyunlarının acımasız merhametsiz olduğunu çok trajik bir şekilde öğrenen karakter.

[quote=“Rodrik_Cassel, post:177, topic:3041”]

Renly i kabul etse yine 1 2 yıl Stannis le ugrasirdi ve gerçek varisi onermedigi için Onursal sorunlara düşerdi kendi içinde
[/quote]Renly’nin teklifi tahta geçmek değildi, Cersei’nin çocuklarını Ned’in gözetimine alıp Diyar’ın Koruyucusu olmasını garantilemekti. Hatta daha sonra Catelyn’e kocanız teklifimi kabul etse tahtta hak iddia etmeme gerek kalmayacaktı diyor.

Kralın şehri nin pis oyunlarina kurban giden sessiz kurt hiçbir zaman unutulmayacaksin intikam yakındır.