Ejderha Prensi ve Kış Gülü Teorisi

Saç meselesi kolay açıklanabilir. Kitapta da daha önce saçını boyayıp kılık değiştirerek yıllarca saklanan karakterler vardı.
Diziyi bu teorilere hiç katmamak lazım. Farklı gidiyor kitaplardan.
Çocukları kesin değil (Jon ve Aegon) ayrıca Dany kardeşi, eğer Tyrion teorisi de doğruysa o da kardeşi olmuş oluyor.

Olmasın üzülürüm Robert’in Rheagar’ı öldürüşü benim için baya efsane bir olaydı.

Dany kardeşi biliyorum evet ama ejderın başı için aday olarak görüyorum.Hep Rheagar’ın bir sekilde ötekilerle bilgi öğrendi ve ejderhanın 3 başı var diye düşündüğü için star kızıyla aşk yaşadığını yada olayların böyle başladığını düşünürdüm. Dany zaten dragona biniyor geriye 2 seçenek kalıyor.
söylediklerin mantıklı ,saç konusu en basitiymiş:) Aegon ve Tyrion u geçiyorum çünkü emin değilim. Ama jon bambaşka bir şey çıkarsa ben bunca kitabı nasıl okudum der soka girerim. Bilmiyorum olay dönüp dolaşıp hep vaad edilmiş kurtarıcıya doncek tum serilerde oldugu gibi. yani bunun için çocugu olması şart mı değil aslında… o kişi jon’dur diye düşünürdüm açıkcası…
diziyi aslında hiç düşünmek istemiyorum bende. bir kitap okuyucusuyum. Ama dizi ekibi sonunu biliyor. Böyle birsey olsa martin dizi ekibine derdi. onlarda bir yerden dizide de gönderme yaparlar diye düşünüyorum.

yaşıyorsa süper olur en azından şu soruların cevabını biliyordur :slight_smile:

@“Bran” Sonu nasıl olursa olsun beklemeyeceğimiz bir şey olacaktır.

Dizi ekibinin sonu bilmesi bence fazla etkilemez. Bazı yerlere gönderme yapabilirler ki yapıyorlar da zaten ancak Martin mutlaka bunun abartılmamasını sağlamıştır. Yani serinin her gizemini bir yerden açık edeceklerini sanmıyorum. Bu teori eğer gerçek ise daha önce bunun izine rastlamamış olmamız daha muhtemel. Bu derecede iyi bir malzemeyi dizide harcatmaz Martin.

Ya bide şöyle düşünmek lazım. Rhaegar gibi birini bu kadar tipsiz birisi şeklinde göstermezler bize herhalde dimi ama sonuçta sonu belli. Yaşlanmak evet ama o kadar tipsizleşemez insan yaşlandı diye arkadaşlar.

yazan kişi güzel noktalara değinmiş mantıklı gelen yerleri olduğu gibi mantıksız yerleri de var. üstat aemon’un ve ned stark’ın mance’ın gerçek kimliğini bildiği halde bilmezmiş gibi davranacaklarını sanmıyorum. aemon için belki mantıklı nedenler bulabiliriz ama ned için aklıma bir şey gelmiyor.
teori güzel ama ben böyle bir olayın olduğunu sanmıyorum. biz asoiaf fanları çok karmaşık düşünüyoruz olaylar daha basit bir şekilde açıklanınca hepimiz hayal kırıklığına uğrayabiliriz.

Güçlü bir teori olamaz değil çevirin için teşekkür ederim

“Güçlü bir teori olamaz değil.” efsane bir söz :smiley:

Gerçekten etkileyici ve çok mantıklı

:DDDDDD

Bu Teori bana çok inandırıcı gelmedi pek sanmıyorum bence ölmüştür

Ned daha kitabın ilk povlarında Surun Ardındaki Kral ile karşılacağı günün gittikçe yaklaştığını ve yakında ordusuyla birlikte surun ardına gidebileceğini söylüyordu. Müttefik?? Bu kısım hiç inandırıcı gelmedi. Ailesini katleden bir hanedandan biriyle ittifak yapacağını hiç sanmıyorum, hele ki ailesinden gelen ölümlerin ana sebebi o iken.
Rhaegar sura nasıl katıldı? Adam Targaryen özelliklerini taşıyor ve sura katılması, orada epey uzun bir süre durması… Sonra surun ardına geçmesi…
Rhaegar’ın Mance olduğunu varsayarsak şayet sura saldırısı? Hadi diyelim ki adamın niyeti iyi ancak ordusundakiler katliamdan falan bahsediyorlardı. Rhaegar yabanılları kurtarmaktan ve diyar halkını katletmekten mi bahsediyor? Bu da inandırıcı gelmedi.
Rhaegar’ın kitap okumayı çok sevdiği, kültürlü birisi olduğunu biliyoruz da Mance’de böyle bir şey yok.
Rhaegar’ın savaştan kaçacak kadar onursuz olduğunu sanmıyorum. Arkadaşlarına fazlasıyla bağlı biri diye hatırlıyorum. Üç Dişli Mızrak’ta dostları katledilirken o kuyruğunu bacaklarının arasına sıkıştırıp kaçacak mı yani? Eksi, eksi, eksi…
Rhaegar’ın uğruna savaş başlattığı Lyanna’yı Dorne dağlarında ölüme terketmesi hiç mi hiç mantıklı gelmedi.

Rhaegarin olmesini hic kabullenemedim teori mantikli gibi ama rhaegaron mance cikmasindansa olmesini yeglerim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Öğrenince çok şaşırdım zaten bence kisyarina gitmesine pek anlam verememiştim ama yinede pek zannetmiyorum Mance bir yabanıl teori doğruysa surun karşışına nasıl geçmiş o halde degil sur kuzeye bile gidemez

No shit Sherlock.

ne kadar yanlışın olsada aklıma acayip bir şey getirdin.Üç dişli mızrakta ölen kişi rheager değildi onun zırhını kuşanmış bir insandı sonuçta göğsüne baltayı indirdim öldü diyor onun rheager olduğu ne malum?.Ve bence en önemlisi sen dedin ya Rheager neden arkadaşlarını savaşta yalnız bırakıyor aynı şekil kralın Yeminli şövalyeleri arthur dayne hightover- oswell whent’in ne işi vardı lyannanın peşinde?Hepsini geçtim bu Arthur dayne ile Rheager kardeş gibi nasıl kardeşini bıraktı orada ? Bence o gün aegon’un kaçırılmasıda jon’un kaçırılmasıda planlıydı.Rheagar çocukları mı koruyun diye emir vermiş olabilir JonCon ne diyo kitapta rheagar hakkında o kısımlarda değilim ama.Diyeceğim o ki teori çok mantıklı

Rheager yaşıyor olabilir ama Mance de değildir.Dizide öldü zaten.Bana göre bu teori çöker.Ama 5. sezon 8. bölümde yabanılların kamplarında çift başlı ejder vardı.Ömrümüz şu sorular geçiyor ya.

Gayet mantıklı ve güzel bir hikaye doğrusu :smile: Eğer doğruysa da Mance için üzülürüz. Her hafta yeni bir gizem çıkıyor. İleride Brann’ın yaşlı dadısı da bir kraliçe falan çıkarsa şaşırmam doğrusu :smiley:

Dizide öldüğü için bana göre bu teori çökmüştür.Rhaegar yaşıyor olsa bile bu kişi Mance değildir bana göre.

Bu tarz ayrıntıların dizide yer alacağını sanmam. Fakat yeni çıkacak kitapta ayrıntı olarak bu türden gizemler pekala verilebilir…