Emilia Clarke

Bak hele yahu :slight_smile: Emilia’ya güzel değil de dendi.Sanırsın hepsi brad pitt , kıvanç tatlıtuğ.

Ama oyuncu kaynaklı değil bu.Daenerys’in adım adım yükselişini iyi işlemeden kakasını çıkararak işlediler.

Emilia oyunculuğu 10 numara, görüntüsü zaten dudak uçuklatıyor. Ama gerçek hayatında biraz daha utangaç veya mütevazı sanırım. Bu kadar seviliyorken hala egosunu kontrol edebiliyor olması ve geri adımda görünmesi de güzel bir şey.

Son bölümde Lena Headey’in karşısında staj yapma fırsatı bulan oyuncu.

Kaşını kaşıma benzettiğim kişidir.

Güzel bir hanımefendi ama kötü bir oyuncu

Emilia Clarke’in oyunculugu 10 numara diys bir mesaj mi okudum az once? Tansiyonum yukseliyor arkadaslar bayilicam sanirim. Abi son bolumden sonra demeyin bari. Lena bunu aldi havada cevirdi. Lena’nin yaninda bu yok oldu, oldu bitti kul oldu. Emilia Clarke cidden cok kasinti asla oynayamiyor Lena’nin yaninda asiri belli oldu.

Emilia Clarke yerine ilk basta Tamzin Merchant olacakmis. Tamzin Merchant’i ben cok severim Tudors’ta dokturmustu zaten. Salem’i izledigimden beri favorilerimden biridir. Sonra kadin projeden ayrilmis. Tamzin be ayrilmasaydin keske. Tamzin ve Emilia’nin oyunculuklarinin karsilastirilmasi mumkun degil ama Tamzin’in oyunculugu icin suraya bir link birakiyorum bakin ve hayal edin. https://youtu.be/RVdeAttfVFk kendisi ikinci idam edilen kisi

Cok abartili bir oyunculugu var be! Bu ne? :grinning:
Ayrica o tiple Dany olmazdi bu kizdan, iyi ki karar degistirmisler. Cirkin degil, yanlis anlama ama daha önce de konusmustuk seninle, o zaman da demistim, Tamzin’den Daenerys Targaryen olmazdi. He Emilia’dan sahane bir Dany mi oldu? Hayir elbette, ama görünüs olarak Tamzin’den çok çok daha iyi.

Dany’ciyim ve Emilia’yi çok seviyorum, çok begeniyorum; evet çok iyi bir oyuncu degil, tecrübesiz, Game of Thrones gibi sahane bir cast’i olan bir yapimda sönük kaliyor, o da dogru ama abartmayalim degil mi? Iyi bir oyuncu degildir ama abartildigi kadar kötü bir oyuncu da degildir, ortalamadir.

Tecrübesiz ise Sophie daha tecrübesiz. Sophie’nin oyunculuğunu beğeniyorum.

Sophie? Hadi Maisie desen neyse de, Sophie de Emilia gibi genelde donuk donuk bakiyor. Ben bir artisini göremedim simdiye kadar. Sophie’yi begeniyorsan, Emilia’yi da begenmen gerek aslinda. Sophie kötü oyuncu demiyorum bak, yine yanlis anlasilma olmasin, ama ortalama o da, acayip bir oyunculugu yok.
Birde niye illa kiyaslama yapma derdindesin sen? :smiley: Konu o degil, kimin daha iyi oyuncu oldugu tartisilmiyor :smiley:

Kötü oyunculuğunun bahanesi tecrübesizliği olamaz diye.

Olay sadece donukluk da değil. Jest ve mimikler de olay.

Ne demek olamaz? Olabilir. Lena Headey mesela, ya da Sean Bean, herhangi usta bir oyuncu ilk projelerinde simdiki gibi oynamis olabilirler mi?

Ve tekrar söyleyeyim, Emilia iyi oyuncu demiyorum ben, abartildigi kadar kötü degil diyorum.
Ilk sezon, Daenerys karakteri korkak, güçsüz biriyken Emilia o duyguyu gayet güzel yansitiyordu. Donukluk güç elde ettiginde, yani karakter içindeki çocugu öldürdügünde ortaya çikti. Yani ben o donuklugu, hissizligi biraz da buna bagliyorum, karakter gelisimine. Tabi eksiklikler var yine de, onu da belirteyim. Ve Sophie için de ayni seyleri söyleyebiliriz aslinda bu noktada.

Ben de kötü oyuncu olduğunu düşünüyorum. Ve abartıldığı kadar iyi olmadığını düşünüyorum Starkgaryen Hanım :slight_smile:

“Abartıldığı kadar iyi olmadığını düşünüyorum” :smile:
Tamam. Hiçbir şey anlamamışsınız Bronn bey :stuck_out_tongue:

Abartılmıyor mu yani sence?

Edit: Reddit’te geziniyor musun bilmiyorum ama orada “Emmy for Emilia” diyenler var.

Galiba bu başlığa da yazmıştım. Daenerys Targaryen’i benimseyememiş olmamın nedeni muhtemelen Emilia’dır diye. Ama bu sezon resmen beni çürüttü Emilia. Bence Game of Thrones’de en iyi oyunculuğu da bu sezon gösterdi.

Bir oyuncuya kötü ya da iyi rol yapıyor diyecek yeterlilikte bir izleyici değilim. Doğrusu bunun kıstasları ne olmalı bu konuda da bilgim yok. Ben bana neler hissettiriyor, inandırıcı geliyor mu , beni kendine çekebiliyor mu bunlara bakıyorum. Ve ilk defa bu sezon Daenerys’e bu kadar yakın olduğumu fark ettim.
Neredeyse tüm dünyanın sevdiği ama benim bir türlü sevemediğim Daenerys’le bu sezon barışmış olmama seviniyorum.

Ama Emilia’nın da aklı varsa dizi sona erdikten sonra komediye yönelir. O tatlı suratı en iyi bu şekilde değerlendirebilir.

Emilia hayranlığı o. Sence bunu söylemelerinin tek sebebi ciddi ciddi iyi oyuncu olduğunu düşünmeleri mi? Hayır, tek gerçek sebep hayranı oldukları oyuncunun ödül aldığını görme isteği . Fan olmak böyle bir şey işte, içten içe biliyorlar o ödülü Emilia’dan önce hakeden çok kişi olduğunu ama söylemiyorlar, söylemezler. Ben söylerim! Emmy ödülünü hakeden tek bir oyuncu var: Tatiana Maslany.
Emilia’yı çok seviyorum ama fan değilim, doğruları söylemek beni rahatsız etmiyor ama onları eder. O yüzden bana fan laflarıyla gelme :smile:

Bana rahatsızlık veren şeylerden yakınıp bir yerlerde ifade ediyorum yakınmalarımı. Emilia Clarke’a Emmy istenildiği için ben de Lena Headey’in yanında staj yaptı diyorum. Altı-yedi mesaj üstte harika oyuncu denildiği için oyunculuğunu beğenmediğimi söylüyorum. Kötü oyunculuğunu tecrübesizliğine dayandırdın, ki tecrübesiz olup da iyi ya da orta seviye oyuncular var.

Benim açımdan kötü oyuncu. Donukluğu da, mimikleri de, duyguyu yansıtamaması da kötü. Seni tatmin edebilir gerçi, sana iyi gelebilir. Benim fikrim böyle n’apalım yani? :slight_smile:

Gerçi bunu yazdıktan sonra Emmy istemelerine de, harika oyuncu demelerine de ses çıkarmamam gerekir ama bu da benim eksikliğim. Dayanamıyorum :slight_smile:

Tecrübesiz ve orta seviye işte. İyi değil, kötü de değil.
Harbiden kötü olsa söylerim yani, az çok biliyorsun artık beni.
Haksızlık ediyorsunuz, abartıyorsunuz çoğu zaman.

Yani onların her şeyden önce sevgisi konuşuyor ise, senin de her şeyden önce oyuncu/karaktere olan antipatin konuşuyor. Bunu diyorsun değil mi? Çok haklısın :smile:

Evet, farkındayım :slight_smile:

Kalp atacaktım ama beğeni sınırım var :frowning:

Edit: Geçmiş süresi oley.