En İyi Savaşçı Kim?

Bence Daemon Blackfyre’dır.Çünkü gören herkes onun gördükleri en iyi Şövalye olduğunu söylüyor.Savaşçı’nın kendisi gibi bahsediliyor.Kızıl Çimen’de karşısına çıkan herkesi öldürmüş birisi zaten.Savaşçılık konusunda Tanrı diye betimlenen başka karakter yok.Mızrakta,baltada,gürzde, vs efsane olduğunu ama Kılıçta onun gibisinin gelmediğinden bahsediliyor.Sırf onun Savaşçılığına hayran olduğu için başlattığı isyana katılan bir sürü şövalye var.Zaten Blackfyre İsyanı’nda Kraliyetin yanında genelde büyük haneler ve üstadlar yer alırken Asiler tarafında dönemin en büyük Şövalyeleri vardı.

Üvey kardeşi Kan Kuzgun’u onu teke tek dövüşte öldürdüğüne göre, en iyisi demek zor.

Kanlıkuzgun Daemon’u teke tek dövüşte öldüremez.Kanlıkuzgun hiçbir zaman iyi bir kılıç ustası olmadı.Daemon ve ikiz oğulları Kuzgun Dişleri ve Bloodraven taafından ok yağmuruna tutularak öldürüldüler.

Şimdi itiraf etmem gerekir ki Blackfyre isyanına çok vakıf değilim ama birebir dövüşte öldürdü sonra ikiz oğlan babasının kılıcını aldı derken onu da öldürdü, diye biliyorum ki Blackfyre Kılıcı ve Uzunpençe başlıkta alıntıladığım kitap şeysinden bu şekilde bir sonuç çıkarmıştım.

“Young Aemon took up Blackfyre when the blade slipped from his dying father’s fingers, so Bloodraven slew him, too, the younger of the twins. Thus perished the black dragon and his sons. "There was much and more afterward, I know. I saw a bit of it myself . . . the rebels running, Bittersteel turning the rout and leading his mad charge . . . his battle with Bloodraven, second only to the one Daemon fought with Gwayne Corbray . . . Prince Baelor’s hammerblow against the rebel rear, the Dornishmen all screaming as they filled the air with spears . . . but at the end of the day, it made no matter. The war was done when Daemon died.”
-Ser Eustace, The Sworn Sword.

Yalnız viki profilinde de senin söylediğin yazıyor; hangisine inanacağımı şaşırdım. Bu yukarıdaki alıntı Sworn Sword kitabından(Daemon’ı öldürüşü yazmıyor da ikizlerin en gencini öldürüşü yazıyor). Doğal olarak kitap alıntısına inanacağım ama ayrıntıya hala vakıf değilim, ikizleri bu şekilde öldürmedi o zaman, babayı sadece? diyebilirim… Viki’de de “Güçlü savaşçı” olarak belirtilmiş. Dark Sister ondaydı, uzun yayı da vardı.( Gerçi katletti deyince birebir kılıç olayı olarak kanaat getiriyoruz ama ok yağmuru da olabilir, yine. Sen de haklısın.)

En iyisi benim, hepsini öldürdüm ve daha ölmedim.

Bizi Onurlandırdınız Sir

Çizgi romanını okudum ben.Bloodraven çelimsiz bir zayıf kendisi.Gelmiş geçmiş en iyi okçu olabilir ama kılıç ustası olarak iyi değil Aegor Bloodraven’ın gözünü çıkarmadan önce kendisini dövüyor.Daemon ise Kraliyet tarafındaki en iyi şövalyeleri katlediyor.Lord Arryn,Gwayne Corbray vs

Doğrudur, o zaman. Fakat güçlü savaşçı olarak lanse dildiğini biliyorum Kan Kuzgun’un ama Daemon kadar değil. En azından dediğim yerde öyle yazıyor.

Her çağın kendine özel en güçlü savaşçısı var; Daemon kendi döneminin en iyisi, Arthur ise kendi döneminin. Aslında bunları bir araya getirip dövüştürsek güzel manzara çıkardı. :stuck_out_tongue:

En iyi şövalye deseydiniz kesinlikle Ser Arthur Dayne derdim. Ancak en iyi savaşçı deyince Robert Baratheon derim hem teke tek dövüşte ultra güçlü hem de savaşçılık ruhunun içinde yaşıyor. (Genç Robert Baratheon’dan bahsediyorum).

Şövalye ile savaşçı arasında fark, senin için nedir?

Savaşçıya ben daha genel olarak bakıyorum sadece silahtaki ustalığa veya dövüşmeye değil.

İşte bana onu açıkla, çünkü her şövalye özünde bir savaşçıdır. Lordlar genelde şövalye olmaz, bu yüzden bu şekilde anılmazlar. Yani Robert eğer Fırtına Lordu olmasaydı; şövalye olabilirdi(2. ya da 3. çocuk olsa falan. Güneyliler genelde böyle yapıyor çünkü. Bakınız Tyrell bebeleri.).

Bilmiyorum çok adam var ama şuan bence garlan tyrell
Gelmiş en iyi savaşçıda artur dayne veya baristan selmmy

Bence savaşçı ve şövalye ayrı şeyler şövalye kılıç vs. iyi kullanan artur dayne gibi ama savaşçı robert gibi çekiciyle vurduğunu deviriyor çok kuvvetli

Bence de en iyi savaşçı Daemon Blackfyre Eğer Kankuzgununun okçuları olmasa idi şuanda westerosu blackfyreler yönetiyordu

Jon Snow
202020202020

İyyyyyyy popülist kokuyor bu yorum iy iy. Kesinlikle bu evrendeki en iyi savaşçılardan biri değildir Jon Snow ancak olabilir ileride daha çok genç.

Aklıma gelen ilk iki isim. “Sword of the morning” hep övgüyle anılırdı belki de en övgüyle ama her şey bir yana dizideki o çift kılıç sahnesi -açık ara bir birinci seçemeyecek kadar çok fazla kaliteli kılıç dövüşü sahnesi izledim- hayatımda gördüğüm en iyi düello sahnesi olabilir ki teknik olarak bir düello değildi.

Yapılan savaşçı ve şövalye ayrımı bence güzel ancak savaşçı şövalyeyi kapsıyor sanki (eğer burada kastedilen berserker gibi başına buyruk ayrı bir alt sınıflama değilse ki bana değil gibi geldi, başlık sahibi aydınlatabilir.) Bu ayrım olmadan şövalyeleri de bence olması gerektiği gibi bu yarışa sokarsak benim zannımca arthur, robert’ı alıyor gibi bir tık. Ben onu seçiyorum.

Şeyten Blackfyre’a hiç hakim değilim. Yorum yapamadım ama anlatılanlara göre en sağlamı da o gibi duruyor ne yalan söyleyeyim.

Bloodraven ile Bittersteel teke tek dövüşüyor hatta dövüş bile denemez Aegor kardeşini dövüyor…Aegor Bloodraven’ın gözünü oyuyor ama akraba katletmemek için öldürmüyor.

Yaşayanlardan en iyisi olarak da Victarion diyebilirim Barristan baya yaşlı Jaime çolak