En İyi Yerli Dizi

Muhteşem Yüzyıl’ın finalinde fıtık geçirmiştim ben.
Bir insanın ölmesi 35 dakika mı sürer
Süleyman düştü düşecek derken yarım saat geçti

Görkemli final böyleyse gerisini siz düşünün
Birkaç sahnesi iyi diye bir dizi başarılı ilan edilmemeli. Tamam Mustafa’nın ölümü çok etkileyiciydi ama kim bana bu dizinin bütün bölümlerini gözünü kırpmadan izlediğini söyleyebilir
Aksiyonun yarısı rüyalardaydı zaten.s

Muhteşem Yüzyıl’a çok daha görkemli bir final yapılabilirdi. Süleyman’ın ölümü, Sokullu’nun bunu askerden saklaması, haberin Selim’e ulaşması, Selim’in tahta çıkışı, babasının naaşını karşılamak için 3 aylık yolu nasıl 1,5 ayda gittiği falan…

Neyse çok yerli dizi izlemedim ben ne yazık ki. Çok ayrıca belirtilmediği sürece hiçbir diziye de bakmadım. Tarihi diziler ilgimi çekti onları izledim. Bütçesi en iyi dizi Muhteşem Yüzyıl idi, fakat Meral Okay’ın vefatıyla senaryosu Kavak Yelleri’nin senaristi gelince dizi Osmanlı gençlik dizisi haline geldi. Yine de izledim mi? İzledim, son bölümüne kadar kaçırmadan izledim.

Ama izlediğim yerli dizilerden Elveda Rumeli benim için çok özeldi. Samimi yapısı, hikayesi, müzikleri her şeyiyle çok severdim, hâlâ severim. Arada özlediğim, açtığım izlediğim olur, müziklerini sürekli dinlerim. Bu yüzden oyumu Elveda Rumeli’ye verdim.

O diziyi ailecek izlerdik hey gidi ^^ Her şey bir yana da oradaki Demir’in şuan ki Güldür Güldür’deki İsmail olduğuna hala inanamıyorum. Bunun farkına vardığım gün adeta bir travmaydı benim için.

Çoğu Türk dizisini izlemedim ama Çemberimde Gül Oya, Aşk-ı Memnu, Kuzey Güney, Hayat Bilgisi (ilk versiyonu), Kampüsistan, Yılan Hikayesi, Suskunlar… Bunlar ilk aklıma gelenler. Benim için efsane Türk dizileridir. En iyi hangisi karar veremiyorum. Ama Aşk-ı Memnu’dan yana kullanacağım oyumu. Çünkü tekrarlarını izlerken bile ilk izliyormuş gibi heyecanlanıyorum ahahah :smiley:

En iyi jenerik>>>>[video=youtube]https://youtube.com/watch?v=BPiNypBlRUg

En iyi Jenerik, NET!!

Kardeşş Payıı
onun dışında Muhteşem Yüzyılda en iyi Türk yapımlarında zirveye oynar

Saçma sapan konuşma la
Behzat Ç.

Doktorlar, GoT bile taş çıkartır…

Kesinlikle Ezeldir
Kurgusuyla amerikan dizilerine taş çıkartır

Cennet mahallesi

Leyla ile Mecnun. Ben demiyorum imdb diyor :slight_smile:

Ruhsar diyen çıkmamış :smiley:

Leyla ile mecnunun okadar yukarda olmasinin sebebi incisozluktur .d

Leyla ile mecnun tabi sadece Türkiyenin dünyanın en iyi dizisidir bence bunun dışında Kardeş Payı, İşler Güçler, Acayip Hikayeler, Şubat, Ezel, Yedi Numara, Elveda Rumeli, Avrupa Yakası ve Çemberimde Gül Oya dizileride harikadır

Hiç düşünmeden Aşk-ı Memnu.

Bu aralar Türk dizi piyasası biraz hareketlendi aslında. Kaliteli yapımlar çıkmıyor değil. Geçen yıl 46 vardı mesela. Oldukça kaliteli bir diziydi. Bittiğinde o kadar çok üzülmüştüm ki. Şimdi ise internet dizileri başladı. Bugün Fi’yi izledim. Oyunculuk oldukça başarılıydı konu da oldukça iyiydi. Bir kere RTÜK denilen engelle karşılaşmadığı için dizide küfür cinsellik gibi öğeler vardı ve bir yapaylık yoktu. Böyle kaliteli yapımları görünce mutlu oluyorum. Bir de çoğu kişinin övgüyle bahsettiği Masum dizisi var. En yakın zamanda onu da izliycem. Böyle giderse güzel günler görebiliriz.

Çilek kokusu ve Kiralık aşk
İkisi arasında ayrım yapamıyorum <333

Tuncel Kurtiz, Haluk Bilginer’li efsane kadrosuyla Ezel ,
Bir de İkinci Bahar vardı (Şener Şen, Türkan Şoray)…

Behzat Ç miz vardı. O da bozdu. Geriye kalanlar beş para etmez.
Özellikle sezonluk aşk dizileri miğdemi bulandırıyor.
Şimdide yeni furya asker dizileri. Her kanalda bir bordo bereli dizisi. Dağ 2 fanboy larını avutmak için saçma sapan diziler çekmişler. Bazen bütün Türk tv kanallarını bombalayasım geliyor. Kalitesizlikte dünya markası hepsi.

Efsanelerin efsanesi Aşk-ı Memnu. Ve onu efsaneleştiren Bihter… Bihter’in ölümü hala bir travmadır bende. Kıvanç seni severim ama Behlül’e olan kinim ve öfkem asla geçmeyecek @kivanctatlitug. Her sene bıkmadan usanmadan tekrarlarını izlerim, her izleyişimde de ilk defa izliyormuş gibi hissederim, heyecanlanırım. Çok tadında ilerleyen bir diziydi hiç gereksiz olaylara, gereksiz uzatmalara girilmedi. İdol kadın Firdevs Yöreoğlu olayların şokuyla nasıl felç geçirdiyse ben de aynı şekil felçli kaldım finalden sonra. Nihal ölmesin diye Bihter’i öldüren herkese çok kırgınım. Bihter yerine bir nefeste soluverecek bir çiçek olan Nihal’i tercih eden herkese yazıklar olsun. Yalova’dan İstanbul’a her gün depolarca benzin yakan Arsen Hanım ne yaptılar acaba? Peki ya Katya? Şimdi kimler için süt ısıtıyordur dersiniz? Cemile hala verem reis Beşir’in arkasından yas tutuyor mudur? Süleyman Efendi bugün neli börek yapmıştır? Bu sorular havada kalsın, cevaplanmasın. Yüreğimden dökülüverdi yazdım öyle. Okuyanlara tesekkürlerimi sunuyorum, svurgun kaçar…

2003’de çıkan Kurtlar Vadisi en efsanesiydi. Çok iyi hatırlıyorum dükkanlar kapılarına şöyle yazılar asıyordu:“KURTLAR VADİSİ BAŞLAMADAN KAPATIYORUZ”. Ailecek izlerdik ben çocuktum hayal meyal hatırlıyorum.

EZEL VE DELİ YÜREKTİR bence kenanı severim