En sevdiğiniz 3 hane?

Lannister
Lannister
Lannister

Stark
Martell
Manderly

Baratheon
Stark
Tully

Baratheon
Stark
Greyjoy

Bonus: Arryn

Stark
Manderly
Reed

The North Remembers…

Martell
Stark
Greyjoy

Edit: Nedenlerini de yazıyormuşuz ya. Şimdi uykum var yarın hatırlarsam gelir yazarım.

Lannister,Harlaw,Martell

Martell,Stark,Targaryen…Hane sayılırsa Dothraki Starkın yerini alır ama…

Stark - Targeryan - Martell

• Manderly (North Remembers)

Dunk ve Egg’in hikayelerini okudukça sevdim Targeryanları.

1. Targaryen
    Son Targaryenlerin haksızlığa uğradığını düşünüyorum. Daenerys ve Viserys’in çocuk yaşadığı acı ve sürgün bile onları benim gözümde bir adım öne çıkarıyor. Dany’nın sıfırdan yükselişi ve ejderhalara can vermesi de cabası, devrimci bir kimliği var, kölelere karşı özgürlükçü tutumu da iyi. Ancak daha ergenlik çağında, büyümesi ve pişmesi lazım. Şu yaşında gidip tahta oturursa Petyr ve Varys gibi biri onun altını birkaç yılda oyup Robert’a benzetebilir onu ki bunu hiç istemem.

2. Martell

Uzak diyarlarda kendi içlerinde yaşayan ve kendi kültürleri olan iyi bir hande olarak görüyorum. Arianne’yi de ayrıca sevdim, babasını sevmesem de. Prens Oberyn’in intikam için kendinden vazgeçmesi bile takdire şayandı.

1. Greyjoylar

Kendi özgürlükleri isterken oğlunu da Stark himayesine kaptırmış bir hane. Bu uğurda iki oğullarını yitiriyorlar ve en küçüğünü de Starklar götürüyor. Çok acı. Kendilerine ait bir hikayeleri var, demir tahttan bağımsız bir şekilde. Kültürleri ve fantastik ögeleri çok güçlü.

[font=Tahoma]Starks
Targaryen
Baratheon (Ren geyiğim için seviyorum)[/font]

Bu konuya daha önceleri yazmıştım ama şimdi düşüncelerim bayağı değişti. Şu anda en sevdiğim üç hane:

1. Mormont
  2. Umber
  3. Seaworth

4 olsaydı o da Baratheon olurdu. :slight_smile:

Greyjoy - imkan verilse en iyi denizcilik bunlarda ve cesaretleri tam ama cesaretleri bazen bunlara yarardan cok zarar vermisler birde dinleri cok cool ve dinlerinide cok baglilar

Lannister - para bunlarda guc bunlarda ve akillilar (cersei haric) hanenin simdiki temsilcileri ne kadar kotu gorunsede gozumuze jaime kralliktaki en iyi sovalyeleri yonetiyor [spoiler] cersei suandaki (tommen) kralin annesi tommen biraz buyusun annesini her durumdan kurtarir cunku cersei ne kadar cirkef olsada tommenla arasi gerci joffreylede iyiydi neyse ayrica bi nevi martellerle baya iyi iliskiler kurabilir cunku kizi onlardaki bir prensle evlenecekti gerci lannisterlar martellere targaryen bebekleri yoluyla asiri miktarda zarar verdi ama bilmiyorum Allah cerseinin sonun hayretsin.tyrion use belki aegonun yaninda olursa lannister hanesi guven altinda olur.Adamlar her turlu kendilerini saglama aliyor hanenin 2 uyesi suandaki krali kontrol edebilir en son uyesi belki gelecekteki kralla dost olabilir

Blackwood - “Old gods hear you!” mottosu cok hos.

Hightower: Bilgelikleri falan harika, şehri idare etmeleri falan çok iyi bence.

Martell: Eğilmez, bükülmez, kırılmaz. çok hoş ve bir o kadar da kendilerini anlatıyor.

Arryn: As high as honor. Yine süper bir söz ve Eyrie falan göz alıcı o yüzden seviyorum

Baratheon: Robert’ın Lyanna’ya olan aşkından isyan edişi çok etkileyiciydi. Sonra koca göbekli alkolik bir amcamız olsa da kendisi her türlü sevilir Baratheon ^^

Bi de bi de bi deeeeee -Black of hair- muhabbeti var tabi.
(Siz de Ned’in ses tonuyla okudunuz biliyorum :D)

Lannister: Tywin çok harika yaratılmış bir karakter ayrıca Jaime’nin duruşu çok cesur. Brienne ile aralarında geçen diyalogtan sonra kalbimi çaldı :smiley:

Greyjoy: Asha hayran etti bu haneye de, dizideki saçmalığı bir yana kitapta olağanüstü bi karakter

(Evet, şimdi ben de baktım da ancak bu kadar alakasız olabilirlermiş :smiley: )

Stark,Baratheon,Targaryen

stark - martell - manderly

En iyi savascısı robertmi güldürdün:D.

Martell. Diğerleri birbirine çok yakın sıralamamda.

Stark - Adam gibi adamları barındıran hane
Targaryen - Dany sevilmez mi :smiley:
Baratheon - Stannis reyiz için tabi ki