Evet / Hayır ( GoT versiyonu )

Hayır. Seride bir balon var oda greyjoy bunuda bilmiyorsan izleme. Düşünce şişirilmiş olabilir ama balon asla

Sizce GRMM’nin düşündüğü son ya da kitaplarda olacak olayların tahmin edilmesinden dolayı bazı şeylerde oynama yapıp değiştiriyor olabilir mi ? Kitabın geç çıkması buna bağlanabilir mi ?

Asıl bug bu oldu. Cevaplarım hayır/hayır. Adamın bunca zamandır kafasında yarattığı sonu değiştirmesi çok zor bir şey.
Dizide Martell hanesinin yok olması kitapta da yok olacakları anlamına gelir mi?

Balon Greyjoy’u gayet iyi biliyorum vaktin varsa da baştan sona anlatabilirim. Bu arada ‘da’ ayrı yazılır. Bana eski bir üyeyi hatırlatıyorsun. M*lti açarsan ‘-de -da’ yazımına dikkat et diye uyarmıştım kendisini. Dilersen seni de bu konuda uyarabilirim. @Delucia

@'Queen Arianne’in sorusundan devam ediyorum, cevap HAYIR.
Dizi kitaba oranla Dorne’a çok az bir anlam yükledi. Bütçeden kısmak için de haneyi senaryoya uygun bir biçimde yok etti. Ama kitapta işler o kadar kolay gitmez. Martell Hanesi yok olmaz diye düşünüyorum.

Jon Snow’un ölüp dirilmesi göründüğü kadar basit bir olay mı?

Evet Jon snow’un ölüp dirilmesini dizide abuk subuk bir şekilde yapsalar da kitapta bir yere bağlıyacağını düşünüyorum. Ne bileyim azor ahai, peygamber gibi birşey çıkmasını bekliyorum.
Tyrion, Lannisterların başına geçecek mi?

Evet
Serinin sonunda kitap ile dizi ayrılacak mı?

Çoktan ayrılmadı mı? Evet diyorum.

Tyrion, Lannisterların başına geçmeyecek mi?

Evet, geçmeyecek.

Baelish Demir tahta oturucak mı?

Gönül isterdi evet diyebilmek ama hayır. Azor Ahai gelecek mı?

Evet
Varys’ın Targaryenlerle akraba olduğu ortaya çıkacak mı?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Hayır. Sanmıyorum.

Jon Snow ve Beric Dondarrion arasında Azor Ahai kapışması olur mu ?

Hayır, olamaz. Beric Dondarrion, Leydi Taşyürek’i hayata döndürebilmek için kendi canından feragat etti.

Sizce Jon Snow, Azor Ahai olabilir mi?

Hayır. Bence AA gelmeyecek. Bazı kahramanlar olucak Jon da onlardan biri olur ama AA gibi birisi gelmez.

Shireenin soytarısından bişey çıkıcak mı?

Evet, kendisi son kitapta ejderha olup uçacak.
Sizce Lannister-Stark ittifağı mümkün mü?

Şapşik senaristlerimize bağlı. Ama mümkün D&D sayesinde. Tyrion ve Jon/Sansa şeklinde bir ittifak olabilir.

Yani evet diyorum. Karesiz evet.

Dizi mutlu sonla mı bitecek?

Hayır. Rickon kuzey lordu olur mu?

Hayır. Brandon Stark kuzeye belki de daha fazlasına hükm edecek.

Euron Daenerysle bire bir savaşırsa kazanır mı?

Hayır ama büyük ölçüde zarar verir.

Jon ile Benjen bir daha karşılaşır mı?

Evet büyük faydası dokunacakmış gibi hissediyorum.
Savaşta Deanerys tarafında gibi görünen hanelerden biri ya da ikisi Cersei’nin oyunlarıyla ya da Serçeparmağın yardımıyla taraf değiştirip savaşın seyirini değiştirir mi ?

Evet kesinlikle taraf değiştiren olacaktır.
Sizce Cersei’yi Jaime mi öldürecek?

Evet. Karesiz.

Lannister Orduları hain Targaryen İttifağı’na karşı direnebilecek mi?