Evet / Hayır ( GoT versiyonu )

Zeki Lann’in kaledeki kızlarla yattığı hikayesi doğru ise Lannisterlar bizzat Casterly kanı taşıyorlar. Yani Evet.
Bu arada Barristen o savaşta ölmez her türlü yaşar.

Victarion Greyjoy Essos’tan eli boş mu döner ?

Hayır, Dany ile evlenemez ama ittifaklık kurar.

Theon idam edilir mi?

Hayır diyesim geldi :smiley:
Lord Manderly kitapta martinin kendisi olan karakterlerden biri mi

Hiç düşünmemiştim, ilginç. Tip olarak uygun aslında, evet olabilir de :slight_smile:

Asha(Yara), serbest kalır mı?(Stannis tutsak almıştı ya)

Evet

Cersei’nin yeni çocuğu doğabilirmi?

Dizi artık mantıksızlıkta zirveye çıktığı için bu ensestten doğan çocuk doğar kesinlikle.

R’hllor rahipleri Ötekiler ile olan savaşa katılır mı ?

Dizide hayır, kitapta umuyorum (İnan bana bunu sık sık hayal ediyorum. O kadar aa peşinde koşup da katılmamaları saçma olur, bunların askerleri de var çünkü; Thoros da savaşçı.).

Ramsey ile yapacağı savaşta Stannis ölür mü?

Hayır
Stanis ile savaşta ramsey ölür mü?

Hayır

Dark Sister, Arya’nın eline geçer mi?

Hayır,
Arya ölüm listesindeki herkesi öldürür mü

Şu ana kadar ölenlerin hepsini o öldürmediği için hayır ama illa ki o listeye giren herkes ölür.

Dağ’ı Tazı mı öldürür?

Evet ,
son geri dönüşü olmayan ölümü tazının elinden olur bence hemde yakılarak

Dizide Dev görebilirmiyiz (wight olmayan)

Hayır, hepsi öldü.

Rhaegar, Lyanna’yı AA’nın ondan doğacağını düşünerek mi kaçırdı?

Evet,tek neden bu değil neyse Bildiğimiz gibi rhaeger aegon’a şarkı yazması istenildiğinde zaten onun şarkısı var buz ve ateşin şarkısı demişti ama aegon değil üçüncü bir çocuğun olduğunu düşünmüştü.Ve bu çocuğun hem buz hem ateşin kanını taşımasını gerektiğini düşünüyordu bu yüzden lyanna’yı seçti.

Euron aeronu öldürürmü

O adam daha yaşar, hayır. Öldürecek olsa en başta ele geçirdiğinde öldürür; yazar, onun tarafını anlatmak için Aeron’a ihtiyaç duyuyor; yeni karakter povu da olmayacak, malum. :slight_smile:

Euron, Cersei ile ittifak kurmak ister mi? (Lütfen dizi etkisinde kalmadan cevap verin, iki Euron da farklı karakterde insanlar çünkü.)

Imkansız yani hayır
Cersi euronun ayağına gider mi ?

Bu soruyu euron değilde cersei ittifak olmak istermiş gibi kavrıyorum ona göre cevaplıcam

Hyr cersei millete çok yüksekten baktığı için başkasının ayağına gidip ittifak teklif etmek ona uymaz

Aegon menzili yenermi

Evet hem de üzerinden geçer.

Asha’nın ölümü Stannis’den mi gelir ?

Hayır dostum tabiki ölmeyecek, kitapta hala rehin.

Sansa Varis Harry’le evlenebilir mi ? ( Tyrion’la evli diye evlenemez demeyin evlenen Alayne)

Hayır ne Aleyne Ne Sansa Harry ile evlenmeyecek
Lord Edmure Tully kaçacak mı ?