Evet / Hayır ( GoT versiyonu )

Evet
Aegon’un Dany’nin gelmediğini varsayarsak bir Blackfyre olduğu ortaya çıksa bile tahta ki iddiası lanisterlere göre daha güçlü değil mi ?

Hayır çünkü onun soyu değersiz aegona dayanıyor yani baya öncesine ama Lannisterler son kral Robet’in çocuklarından ve akrabalık bağından taht iddiasında daha güçlü. (Tabi çocuklar veledizina ama ben resmiyete göre yorum yaptım.)
Seri sonunda Kral Toprakları diye bir şey kalır mı?

Evet

(Lannlerin tahta hak iddiası yok denebilecek kadar az bence.Hak iddiası olabilmek için kız vermek değil kız almak gerekir. Örnek: Robert

V Aegon da Rheager gibi kehanetlerle kafayı bozmuşmuydu

Hayır
(Son Kral Tommen Baratheon, dizide gibi ölürse hak amcası Stannis’e geçer o ve Shreen de ölürse kraliyet ailesine en yakın mensuplar lannisterlar taht hükmen Lannisterların olur) Gün Batımı Denizinden yola koyulanlar geri Essos’un en Doğusuna mı varıyor ve o yüzden mi gelmiyorlar?

Hayır bence başka bir kıta var

(Senin dediğin gibi olursa taht florent’e geçiyor
Ama dediğin gibi olmadığı için taht targlara geçer tekrar. Aynı zamanda blackfyrelar tek baba tarafından değil anne tarafından da hak iddia edebilirler. Çünkü normalde tahtın dedesine değilde annesine deara’ya geçmesi lazımdı)

Bu greyjoyların tahtı filan bu yeni kıtadakilerinin yapımı mı?

Ben de Essos olduğunu düşünüyorum ama evet oradaki insanların yapımı.
(Tommen’dan sonra Stannis’e geçmesi gerekiyo ama Stannis taht tarafından Hain sayıldığı için Myrcella’ya geçiyor. Sonra Shireen->Cersei->Selyse ondan sonrada taht için konseyin toplanması gerekecek.)
Brienne Stoneheart’a olan yemininin bir kısmını bile olsa gerçekleştirebilecek mi?

O yemin gidecek bence
Köle Körfez’ini Daenerys eski haline bırakıp mı Westeros’a gidecek

Bir anlaşmayla gider ama pek farklı olmaz yine bence…
Genna Lannister ölecek mi?

Evet, Frey iç savaşında ölür

Seri Sonunda Frey Hanesi Kalır mı?

Hayır
Gelincik ölmüş müdür?

Onun bir yerden çıkacağına inanmak istiyorum ama… Evet öldü. Tek başına yaşayamaz. Oralarda da sağlam yer yoktu. İnşallah acısız ölmüştür.
Sansa ölmeden bakireliğini bozar mı?

Bence ölmeyecek
Bloodraven ak gezenlere mi hizmet ediyor

Hayır

Seri Sonunda Tekrar Krallıklar Ayrılacak mı?

Evet
Hyle hunt in amacı iddiayı kazanmak mi

Evet
Rickon ölecek mi?

Evet
Kitap sonunda geçmiş hikayelerin hepsinin aslını ögrenir miyiz, yoksa açıkta kalan noktalar olur mu ?

Genel kurgu ile ilgili hikayeleri öğreniriz ama onun dışındakiler açıkta kalır muhtemelen.

Ateş ve Buz’un Şampiyonları, aslen dünyanın dengesini bozan kişiler olabilir mi? (AA ve Öteki’nin adamı kimse artık)

Evet

Ateş ve Buz’ dan kastedilen güçlerin insanları ve evrendeki varlıkları kendi gündemlerine göre manipüle ettiğini düşünüyorum. Seri finalinde bu güçlerin Dünya’ dan uzaklaştırılacağını düşünüyorum.

İlerleyen kitaplarda herhangi bir Hightower görür müyüz ?

E tabiki.

Sizce Jon seri Sonunda kral olur mu?

Hayır, olamaz.

Seri sonunda Demir Taht kalır mı ?