Evlilik olurmu çocuk gelinle

Kadınla girilir dunya evine.
Evlilik olurmu çocuk gelinle…
Olgunlaşmamış, gelmemiş kendine
İlgisi yok ne ahlakla ne dinle.
:kaaba:
Okuyacak çağda bırak okusun.
Kendine topluma faydalı olsun …
Aklı melekesi aklı dokusun.
Evinin, toplumun güldalı olsun.
Çocuk olan gelin demek satılık.
Anne baba nasıl vicdan sahibi.
Gelin diye çocuk zulme atılık.
Ne güzel yaratmıştı oysa rabbi.
Cevapsız kalamam uygulamaya.
Herkes ksurunu , haddini bilsin
Kalkmayın beni sorgulamaya.
Şeytani fikrini aklından silsin.
Evcilik adiyla cinsel ustismar.
Evlilik nedir bilincinde değil.
Böyle evlilikten kim hayır umar.
Elbet çoğunluk tercihinde değil

Orhan Afacan izmir. 8.1.2018

Kaleminize sağlık, Dünya’da hala devam eden ciddi bir sorun; hastalıktan başka bir şey değil. Hangi sağlıklı düşünen bir birey çocuk yaştaki biriyle evlenmeyi düşünebilir ki? Olsa olsa pedofili kişilikte biridir.

Maalesef bir çok ülkede bu sorunun olmasına rağmen(gelişmiş ülkeler dahil) gözardı edilen, yokmuş gibi sayılan bir çarpık zihniyet bu; misal, Amerika’da son 10 yılda 200 bin’den fazla çocuk evlendirilmiş. Bu sadece evlendirilenler, bir de 18 yaş altı cinsel ilişkiye girip hamile kalanlar var, evlilik dışı(kendi isteği olup olmaması önemli değil.). Dünya bu soruna gözlerini kapamış, Allah ıslah etsin, akıl fikir versin hepimize.

Bunlar islam dininbi hep belden aşağı anlayan sapıklar.
Yeni şiirimde Kuranı kerimin nisa suersei, 6 ayette yetim malında bahsederken reşit olmadan malını vermeyeniz diye ihtar var.Kaldı ki reşit demek buluğ demek değıl.teşekkür ederim

Doğru, reşit olmak ile buluğ çağına ermek aynı şey değildir. :slight_smile: Allah’ın dinini kendi anlayışlarına göre yorumlayanlara verilecek ceza zaten belli Allah katında, bizim de bu sapkın zihniyetle mücadeleye son sürat devam etmemiz gerekir.

ERgenliğe girenle evleniyorlar Westeros’ta

kitap o ve bizim dünyamızda da eski cahil insanların yaptığı şimdide yapmak zorunda değiliz

Konu Westeros ile alakalı sandım ben