Evrim, Darwin ve Din’e Dair / Makale Çalışması

Az önce bizzat kendisiyle konuştum Dawkins burada yazılanları görünce mesleği bırakma kararı almış. Ben böyle bilimsel bir karşı saldırı görmedim diyor.
NASA da yazınızdan o kadar etkilenmiş ki karadelikleri incelemeyi bırakıp programında birinci önceliğe kurandaki şifreleri incelemeyi almış. Araştırma kadrosuna Ömer Çelakıl ve Adnan Oktar da dahil edilmiş.
İsviçreli bilim insanları ise müslümanların aslında maymundan değil gül suyundan geldiğini iddia etmeye başladı.
Bu başlık Nobeli hak etti.

Topraktan oluşan Adem’in soyundan geldiğine inanmıyorsunda maymunun soyundan geldiğine inanmak? Bilime bu kadar göz bağlayıp ta açıkça göz önündeki gerçekleri reddetmek ne kadar kolay değil mi? hadi maymundan geliyorsunuz peki maymun nereden geliyor? maymunun geldiği şey nereden geliyor? yakında atalarınız solucanlara kadar iner bu bilimle evet devam edin

https://www.youtube.com/watch?v=ebRDmAfLuvQ

Sonradan gelen edit: Sorduğun sorular çok basit sorular. Basit bir araştırmayla bulabilirsin. Bu soruların cevabını bilmiyor olabilirsiniz, doğal bir şey. Ancak mantıklı bir insan sormadan önce şunu düşünürdü: Yüzyıllardır üzerinde birçok bilim adamının çalıştığı bir teoride benden önce hiç kimse bu sorunun cevabını düşünmedi mi?

Buradaki asıl önemli olan şey, soruları bazı ön yargılarınla çeliştiği için mi soruyorsun yoksa gerçekten merak ettiğin için mi?

Ahaha harika la. :wink:

Evrim’le Din niye aynı konudaki orası saçma ilk başta zaten. Din ve evrim iki ayrı kulvar, evrim teorisine “wowowow haram” diye yaklaşılması çok komik :slight_smile:

Ayrıca lütfen dine mantıkla yaklaşmayın komik duruma düşersiniz, din sonuna kadar mantıksızdır bu yüzden inanırız, bilim sonuna kadar mantıklıdır bu yüzden biliriz. Eğer dine mantıkla yaklaşmaya çalışırsanız hüsrana uğrarsınız.

Namazdan yazıyorum kardeş her şeyi bitirdin gözümde.

Şaka mısınız siz abi ya bilimle devam edin falan yazmış.

Evrim tartışılır ama bu devirde hala din üzerine ısrar etmek cahillik Lenin ne güzel demiş “Din hayatı boyunca emek sarfeden ve yokluk çelenlere bu dünyada azla yetinmeyi ve öteki dünyada bir cennet umudunu sürdürmeyi öğretir”

O değilde başlık din vs bilim olmuş resmen.Bilim evreni inceler din ise bu evrenin ötesine yaratıcısına veya ilk nedene ve diğer evren dışı metafizik alemlere dair bilgiler verir.Bilimle cinlerin varlığını çürütemeyeceğiniz gibi dinle evrimi çürütemezsiniz.Başlık bence sadece evrim hakkında dini düşünceler katılmadan bir tartışma ortamı olmalı.

Ya Adem de maymunsa?
Tövbe haşa!!

Konu iyice bu capse döndü :frowning:
Kendimi tekrarlıyorum ama paylaşmadan edemedim :confused:

Konu arap saçına döndü gerçi böyle olacağı baştan belliydi nede olsa kimse kimsenin inancina saygı göstermiyo bende dahil

aynen
herkesin inancına kimse karışamaz
ben şu şekil inanırım o bayan şu şekil
kimsenin kimseye karışmaya hakkı yok

pepe’den tüm foruma gelsin;

https://www.youtube.com/watch?v=rGcM8GnP7do[/video]

birbirimizin farklı görüşlerine saygı duyalım lütfen :))

Bence pelinin pepe izlemesi evrimden daha ilgi çekici
bunu tartışmalıyız

Bilimsel inceleme maddesel oluyor gözle göremezsen yoktur demek. Evrim teorisine göre maymundan gelmiyoruz maymunla insanın atası aynı yani eskiden maymun yoktu sonra biz insan olduk onlar maymun oldu. Şimdi gel gör ki bilimsel olarak bence saçma bir olay. Dinozorlar zamanından kalma yapısı nerdeyse değişmeyen 2 hayvan var köpekbalığı ve timsah. Sadece boyut olarak küçülmüşlerdir (megalodon jaws :tongue:) eskiden köpekbalıkları balinaları yiyecek kadar büyük timsahlarda dinozor avlayacak kadar. Şimdi evrime göre çevre faktörleri türü değiştirdiğine göre maymunu oluşturanla insanı oluşturan çok mu farklı ortamda bulunduda biri zeka ve fizik olarak o kadar değişti ? Bence maymunlar hiç olmazsa maymunlar cehennemine biraz göz kırpmalıydı :cool: Türler çevreden etkilensede değişmelere uğrasalarda yapı olarak o kadar değişmeleri imkansız bence :confused:

şekil değil “şekül” :smiley:

Aynen ya sev ya terket diyosun yani :smiley: iyiymiş:wink:
Bu nedir ya ?

Darwin önermeleri sanılanların yaklaşık tamamı bilimsel olarak çürütülmüşken hala bu ısrarın sebebi nedir. Bilim zaten çürüttü. Hala maymundan geldiğini düşünen varsa 2015 in Türkiye’sinde özel mesajla bana ulaşsın bende kişisel olarak çürüteyim.( bu konuda ciddiyim)p Ayrıca burada Darwin’i savunanların kaçı Darwin’in kitabını ( Türlerin kökeni) okumuş acaba ? Bol keseden sallayın anca Türkiye burası herkes araştırmadan sallıyo boyuna alaycı bi tavırla. Kimisi caps falan koymaya çalışmış yüzümde bir tebessüm belirtileri oluştu.

Darwin kitabında canlıların çevreye uyduklarını, bunun için, ufak değişikliklere uğradıklarını yazdı. (Bir tür, başka türe döner) demedi.
Ama okumaktan aciz " Yha b3N 4teİstim ne dhini Yha @deM flan ne yhani göktThen khitapMi [email protected] . şok [email protected] " diyebilecek potansiyeldeki ergen papelciler var ki burada gelen yorumları okurken bana – Maymunun sizden geldiği – daha gerçekçi olabileceği fikini uyandırıyor.

Darwine evrime ikide bir bok atan öğretmenim aklıma geldi şimdi .s

Ya siz faşist dinci sağcı insanlar olarak bilimsel olarak kanıtlandı ki (size birşey ifade etmiyor ama) daha aptalsınız. En azından etrafa dünyaya zarar verdiğinizi farkedin ve durun artık.

Bakınız: Evrim teorisi çürütüldü diyip kanıt bulamayan insan çaresizliği

Gözünüz BİLİM görsün :slight_smile:

1. Senin cevap yazdığını görünce uğraşmak istemeyip silmiştim mesajımı ama artık cevap atmışsın yapacak bir şey yok.

2. İnsan-maymun ilişkisini bu kadar sığ bir şekilde yorumlamana şaşırmadım.

3. Evrim teorisi Darwin’den ve Türlerin Kökeni kitabından ibaret değildir.

4. Evet ya sev ya terket. Senin gibi bilime itibar etmeyenlerin sesi bundan sonra daha “kısık” çıkacak. Çıkmazsa da ben kısmasını bilirim.

5. Cahilsin.

Yine bir klişe geliyor!!'
Maymundan gelmiyoruz ama maymuna gidiyoruz!
,kappaak