Evrim Gerçeği

Buraya size acıdığımdan yorum yazıyorum

Konuda hararetli şekilde tartışanlar bir yana, arada çıkıp rastgele, kimsenin anlamadığı şeyler yazıp iplenmeyenler var. Ehehe seviyorum sizi. :biggrin:

Bakın bu bir teori Newton’da teorilerini ortaya sunmuştu ama sizi gibiler bilim ne derse o şöyle böyle Newton ne derse doğru dediler. Einstein diye bir adam çıktı Newton’ın teorilerini çöpe attı. Dar bakıyorsunuz dünyaya yarın çıkıp başka biri çürütse evrim teorisini apaşıp kalırsınız. Ki evrim teorisi bilimsel bilgi değildir teoridir.

hehehehe süper cevap
ilk mesajı hiç okumamışsın :d
1400 yıllık kitaba inanmaya devam…
evrim teorisi de evrime uğruyor ama siz 1400 yıldır aynısınız .çs

Aynen dediğin gibi 1400 yıllık kitaba devam kanka.Saygı duymak zorundasın

sen duyuyor musun ki ben duyayım
ben saygı duysam ne olacak duymasam ne olacak tövbe bmisllah

Bazen diyorumki o biruniler harezmilerne bileyim ibni sinalar müslümansa şimdikiler ne diye.Adamlar hem dini alim hem matematik geometri kimya gibi pozitif bilimlere hakimler.Şimdiki hocalara bakalım ilahiyattan mezun olup atlıyor çıkıyor tvye artistlik yapıyor.Ayrıca saygı karşılıklı olur.Müslümanlar kendini sorgulasın bir söz vardır ilim çindede olsa alın diye.Bu sözü hiç anlamamışız ne yazıkki.Burdan müslümanların tümünü kötülediğim anlamı çıkmasın ama iğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batıralım.

Maymuna fazla takılmayın bilhassa Müminler. Evrim Teorisi başta yer yüzündeki her şeyin sudan geldiğini öne sürer ve Kur’an’da şöyle yazar: “Şüphesiz biz insanı, karmaşık olan bir damla sudan yarattık. Onu deniyoruz. Bundan dolayı onu işiten ve gören yaptık.” -İnsan Suresi, 2-

Başta sudan geldiğimizi ikisi de söylüyor. Fakat çamur meselesi bence boş. Antropolojiye bakarsak bulunan kafatasları ne kadar eskiyse o kadar büyük göz yuvaları, büyük ve geniş azı dişleri, daha güçlü ve öne çıkan alt çeneleri oluyor. Eskiye gittikçe maymunlara çok benzeyen insan iskeletlerine rastlanılıyor. Mesela kuyruk sokumunu ele alalım. Ne işe yarıyor? Hiçbir şeye yaramıyor ve bu yüzden her gelen yeni nesilde kuyruk sokumu çok az da olsa küçülüyor. Bir örnekte yirmilik dişler. Yirmilik dişler artık kimi insanda çıkmıyor, kimisinde 20 yaşından çok daha sonra çıkıyor. Artık yok olmaya yüz tutuyor bu ikili. Eski insanlarda ise yirmilik dişler zamanında yerli yerinde çıkıyor ve kuyruk sokumu ne kadar eskiye gidersek o kadar uzun oluyor. Kimi insanlar tarafından maymundan gelmek yadırganıyor fakat zaten direkt maymunun insan çocuğu olmadı. Ara formlar tabii ki vardı. Ha birde homo sapiens’e değinmek isterim. Homo sapiens aslında insan ve primatla aynı takımdandır. Araştırmalara göre biz insanlar nereye giriyormuşuz biz bakalım.

Tabloda Homo, Latince’de insan anlamına gelir.

Ayrıca bu tabloda bizi diğer familyalardan ayıran ve ara formların olduğuna kanıt sunan “Hominini” göze çarpıyor.

Dostum zaten çamur meselesi öylesine kesin ve imani bir mesele olsaydı islam alimleri evrime benzer çalışmalar yapmazlardı yani doğrusun.Kuranda geçen haliyle herşeyi sudan yarattıkta der çamurdanda der.Bu toprak ve suyun canlılıktaki önemine atıftır bana göre.Evrime düşmanlık ise islama ithal olarak girmiştir.Bu yüzden @justin massey arkadaşa rica ediyorum bilgi birikimi dışında boş muhalefet yaparak kendi üzerinden müslümanlara yüklenilmesine izin vermesin.

Özür dilerim kardeş bu arada adım Miraç

Dostum alınmadın inşallah bende senin gibi baya muhalefet ediyordum bu meselelere fakat araştırmak öğrenmek Allah’ın emri bu yüzden artık bilgim olmayan konuda yorum yapmıyorum ve sanada tavsiye ediyorum.

ben duyuyorum yanlız sen bu uslupla duymuyor gibisin evrim olmadığı için duysan nolucak duymasan nolucak haklısın

The last of the Númenórean King. @“Ar-Phazon” son of Gilimkad.

Bende sana bir öneride bulunacağım. Senin anlattığın karşındakinin anlayabildiği kadardır. Değerli görüp takip ettiğim yorumların burada hitap ettiğin kesim tarafından itibar görmemektedir. Bence sende kendini yorma. az bir şey anlama isteği olsa karşında uğraş derdim ama nafile.
Bu konuda yorum yazmayacaktım ama gerek bu forumda gerek diğer forumda yorumlarını ve fikirlerini beğendiğim bir yazar olmandan dolayı bir öneride bulunmak istedim sadece.

@the God

Yanlış anlamazsan sana bir öneride bulunacağım. Senin anlattığın karşıdakinin anlayabildiği kadardır. Değerli görüp takip ettiğim yorumların burada hitap ettiğin kesim tarafından itibar görmemektedir. Bence kendini yorma. Az bir şey anlama isteği olsa karşında uğraş derdim ama nafile.

Allah aşkına manyak mısın bilimli milimli şeyler paylaşıyorsun? Bu dünyada gözün gibi harika bir kaynak var. Ben bir şeyi merak ettiğimde gözüme sorarak cevabı buluyorum. Sen de bu insanlara kaynağı gözün olan argümanlar sunmalısın. Çünkü hitap ettiğin kitle kaynağı göz olan bilgilere itibar etmekte, bilime değil. Lütfen kendimizi yormayalım artık. Göz, bilimden üstündür. Kalp gözü sonuçta boru değil.

[quote=“the_God, post:7, topic:7649”]

Yok ya bunlara bir şey anlatamazsın :smiley: Hala hayvan diyip duruyor.

Maymundan geldik evet
Evet bizi maymun yarattı
Bununla gurur duyuyor muyuz? TABİ Kİ!
Bazı hayvanların insandan daha iyi olduğunu düşünürsek evet bu bizim için bir gurur kaynağı

Maymun olmanın nesinden gurur duyuyorsun ? Çünkü gurur kendi başına başardığın bir şey sonucu olur ve maymundan gelmen ya da Türk olman senin kendi yaptığın bir şey değil. boyun 1.80 diye gurur duymazsın o zaman neden maymundan geliyorum diye gurur duyuyorsun ? Richard Dawkings’te bunu her konuşmasında kullanıyor ve bana göre … takımlı olmak ayrıcalıktır kadar saçma bir söz ve Ateist fanatikler tarafından dincileri sinir etmek için kullanılıyor.

Maymunda gelmek ne bir gurur kaynağı ne de bir utançtır.Bir gerçektir maymundan gelmek insanı alçaltmıyor yada yükseltmiyor

İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?

Bilim dünyası tarafından kabul gören 15 tane kaynağı bulunan makalenin tamamı: http://www.evrimagaci.org/makale/42

Arkadaşlar ironi yaptığım zaman anlayın artık lütfen. Bu kaçıncı oluyor yaptığım yorumları size açıklamak zorunda kalıyorum.
@Gumalo75 orada dalga geçtim. Kendi soyuyla gurur duyacak kadar basit kişiler evrimi sadece maymundan gelmek olarak algıladığı için bunun bir gurur kaynağı olmasını mantıklı bulmuyorlar. Ben de “ooo atalarım acayip maymundu benim” demiyorum zaten. Dediklerim kusursuz bir soydan gelerek kendisini muhteşem insan sananlara yapılmış bir kinayeydi.
Her seferinde sözlerimi size tekrar tekrar altyazı geçmek istemiyorum. Gayet açık bir şekilde ironi yapmıştım

belli ki ironi ya da kinaye ne bilmiyorsun ya da kullanma konusunda biraz pratik yapman gerek. Senden önceki arkadaş “soyunuzun hayvandan geldiğinde ısrarcısınız yani” şeklinde bir mesaj atmış.Belli ki kendisi miraca çıkan adamın soyu olmaktan gurur duyuyor.Sen de buna karşılık olarak maymundan geldiğin için gurur duyduğunu yazmışsın.Bide üstüne üstlük bir sebep sunmuşsun.Bana göre bu 2 yorumda saçma ve anlamsız.Ayrıca ironi falanda yok ortada

Ortada ironi var, olmayan anlayabilecek kapasiteye sahip bir zeka ve bunu kabullenip sindirebilecek bir gurur. Bunlar üzerinde pratik yapman lazım.

alak çok tartışmalı bir kelime duymuşsundur diye düşündüm herkes farklı bir anlam sunuyor o kelimeyle ilgili,müslüman taraf embriyodan yana tabii de sevgi ya da kan pıhtısı gibi anlamlarıda varmış