Evrim Gerçeği

Bilimsel “gerçek” yoktur. Bilim, teorilerden oluşmaktadır. O yüzden “evrim kanıtlanmadı yea” tarzı yorumlar yaparsınız komik duruma düşersiniz.

Oldukça sağlam bir şekilde araştırılması gereken bir teoridir evrim.

Evrim teorisini tek soruyla çürüten adam.

Trt belgesel sağolsun. Şu sıralar penguen ve kutuplara yakın yaşayan kuşların evrim süreci çok fazla ilgimi çekiyor.

SM-G7102 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet çürüdü, geçen A9’da gördüm Adnan 0ktar çürüttü. HABERİNİZ YOK MU?

Diyelim bir uzaylı ırkı var ve işçi zeka potansiyeli olarak insanları seçti.Kalan bütün türdeşlerimizi katletti.Doğa da oluşabilecek rakipleri en aza indirdi ve her şeyi belirli bir plana ve programa göre yaptı.Buna ne derdiniz acaba?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hz. Adem ve eşinin yaratılışı, çocuklarının yaratılış şekli ile aynı değildir. Çünkü Hz. Adem ve eşinin anne ve babaları yoktu.

Mantıklı bir görüş.Bu görüşü benimsemesemde kolay akla gelen ama kolay kolay çürütülemeyecek bir argüman.Neanderthal gibi türlerin yok olmasını hep Homo Sapiens’in zekasına bağlasalarda bu teori daha akla yatkın.50 bin yıl önceki insanlar tüm bir türü nasıl yokedebilir ki?

Ateist olmamanızı tavsiye ederim.

Nedenini söyler misin neden ateist olmamalıyız.

[quote=“eagles, post:108, topic:7649”]
Ateist olmamanızı tavsiye ederim.
[/quote]Bunu neden yazdın şimdi ne yani bu?

Deizm’e göre dezavantajları nedir? Ne gibi kampanyalar var?

Evrim Teorisini çürütmeye çalışanlar sadece çenelerini kullanıyorlar. Bu arada 2 farklı konuda spoiler kutusu içerisinde bilgi paylaşacağım. Kaynakları da ekleyeceğim.

Önce Kaynak : http://www.evrimagaci.org/makale/214

[font=‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif]Bu deneyde Lenski ve arkadaşları, açık bir şekilde bir türün daha önce hiç sahip olmadığı ve hiç de küçük önemi olmayan, devasa bir değişimi başarabildiğini göstermiştir. Zaten evrim de, bu değişimlerin zaman içerisinde sayıca ve değerce birikmesi sonucu, yavru türlerin atalarıyla çiftleşemeyecek kadar farklılaşması demektir. Eğer [font=‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif]E. coli[font=‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif] bakterileri, eşeyli olarak çiftleşen bireyler olsalardı, bir süre sonra bu tip özellikler ve bu özelliklerin genlerdeki yansımaları o kadar fazla olacaktı ki, deneyin en başındaki kaplardaki bireylerle çiftleştirilmeye çalışıldıklarında genleri uyuşmayacak ve yavrular üretemeyeceklerdir. İşte bu durumda canlılar türleşmiş olacaktır.

Lütfen makalenin tamamını okumadan bu deney hakkında yorum yapmayınız.

Hz. Adem’im bugünden kaç yıl önce yaşadığı bilgisi :

Pek çok kaynak var bu konuda. ben ilk sırada çıkanı koyuyorum. siz daha fazla kaynak araştırabilirsiniz.

http://www.derszamani.net/hz-adem-bugunden-kac-yil-once-yasamistir.html

[font=‘Open Sans’, Arial, Helvetica, sans-serif]Peygamberimizin iki hadisi Dünya’da insan hayatının kaç yıl öncesine dayandığını bir ölçüde açıklamaktadır. Peygamberimizin hadis-i şerifine göre O, insanlığın ikindi vaktinde Dünya’ya gelmiştir. Bir gün beş vakitten oluşur.

[font=‘Open Sans’, Arial, Helvetica, sans-serif]Bu beş vakitten her birini 1500 yıl olarak kabul edersek insanlık ömrünün peygamberimizin yaşadığı dönemden 6000 veya 7500 yıl öncesine dayandığı tahmin edilebilir. Başka bir hadise göreyse Adem’den Dünya’nın kıyametle mahvolacağı döneme kadar geçen süre 7000 yıldır. Yani bu iki hadis birbirini tamamlamaktadır. Yani özetle Hz. Adem, hadislere göre 8500 yıl önce yaşamıştır. (peygamberimizin yaşadığı dönemden günümüze kadar 1400 yıldan fazla bir zaman geçmiştir. Yedi bin yılın üstüne bu kadar zaman daha eklersek Hz. Adem’in bugünden sekiz bin yıl önce yaşadığını tahmin edebiliriz.

http://www.sozcu.com.tr/2017/teknoloji/portekizde-400-bin-yillik-insan-kafatasi-fosili-bulundu-1734804/

https://www.evrensel.net/haber/322693/modern-insana-ait-en-eski-fosiller-fasta-bulundu

derszamani.net’in hadis yorumu bir ayet değildir.Dolayısıyla İslam dinini bağlamaz anca yorum yapan kişileri bağlar.Ki farklı yorum yapan bir sürü alim var., 300 bin rakamını söyleyen alimler de var.O yüzden uğraşacaksanız evrim karşıtlarıyla uğraşın bilip bilmeden sanki bir ayetmiş gibi birtakım yorumlarla İslam’ı karalamaya kalkmayın.Ki başlığa Kur’an’a ters düşen yazmışsınız.Kur’an’da yaş tayini yapan bir ayet yoktur.

Evrim teorisi Evren in tesadüf eseri oluştuğunu savunur herkes tesadüf eseri oluşmuşken insanın maymundan evrildiğini ve insanın 6 türünün olduğunu ve şu an ki türünün kendi türümüz olduğunu iddia eder. Evrim teorisi ateistliğin ta kendisidir. Ateist olmamanızı tavsiye ederim.

Hocam deizim yaratıcıya inanır ama kitaplara inanmaz. Kampanya falan yoktur her ikisi de saçma sapan düşüncelerdir.

Saçma saçma yorumlar geliyor hayırdır inşallah.

Öncelikle Hz.Adem ve Hz.Havva’nın anne ve babası bulunmamaktadır. Yani ailesinden aldıkları bir gen yoktur. Hz.Adem ve Hz.Havva’nın genleri ile doğan çocuklar farklı doğmuştur. Öyle maymundan bir anda insana dönüşmemiş saçmalayında. :smiley:

Arkadaş sen niye bilmedigin konular hakkında konuşuyorsun ki.

Evrim insan’ın 6 türü oldugunu söyler demişsin o türlerin iskeletlerini müzelerde görebiliyorsun ne zaman yaşadıklarına kadar bütün bilgileri var müzeye gidemiyorsan ontürleri arastır internetten her türlü bilgiyi yine bulursun.

Tssadüf eseri demişsin o evrim degil bigbang teorisi ve tesadüfte demiyor 14 milyar yıl önce evrim oluşmaya başladı diyor bir yaratıcı ya da tesadüftem bahsetmiyor bilim adamlarının bir kısmı tesaduf diyor bir kısmı da yaratıcı diyor başka bir bilim adamı da cıkıp baska bir sey diyebilir.

Maymundan gelme olayını evrim teorisinin şu anki halinin temelini atan Darwin bile söylemedi o kadar hatalı olmasina rağmen Darwin’in evrim teorisi ile şu anki evrim teorisi çok farklı.

Ayrıca evrim ateistlikle alakasız bir teoridir Darwin’de ateist degildi. İslam evrime ters bir din degildir evrim yaratılışı ya da tesadüfen oluşumu açıklamaz türlerin bugüne nasıl geldigini tartısır.

Şimdi insanlar genetik değişikliklerle canlılar üstünde oynama yapıyor.Mesela buğday,mısır ve pirinç bunlar daha verimli,dayanıklı olması için değiştirilmiş bir canlı tarafından.Şuan kullandıklarımız ataları ile tamamen farklı.Peki bunu daha büyük bir sisteme uygulayamaz mıyız?Mesela istediğimizi çoğaltsak istemediğimizi yok etsek.Bu ne kadar imkansız olabilir ki?Daha önce saf ırk için öjeni uygulamış insanlık aynı yolla bence farklı canlılar üretebiliriz.Gelmek istediğim nokta ya biri bizi üretmişse ?Bunu biliyor muyuz?İnsan olmaması gereken bir şekilde gelişmiş bir tür bunu unutmayalım.

Sesli güldüm!

İslamcı ikiyüzlüğü! Kur’an’da 300 bin yılı kaynak olarak paylaşsana ?
Eğer paylaşamayacaksan bilmem kim -sana göre- aliminin söylediği ile hikaye anlatma.

İslam’da dünyanın yaşı 7.000 yıl civarındadır. Senin dinini senden iyi biliyorum. Git Kur’an oku. tatava yapma

İslamcıların işine gelmedikleri zaman bu kur’an’da yok deyip, işlerini geldiklerinde kur’an’da olmasa da alim söylemiş, hoca söylemiş ya da yorum ile açıklamaları / çürüttüklerini sanmaları çok komik.

Müslümanların hele ki Türkiye’dekilerin %10’u Kur’an okumuş olsun dişimi kırarım. Kendi çevremden biliyorum bir tanesi sadece okumuş. O da arapça okumuş ama arapça bilmiyor. Gitmiş kur’an kursuna. Arapça Kur’an okutmuşlar. Hiç birşey anlamamış. Ama o ve diğer tüm müslümanlar ahkam kesmekte üstlerine yok. Bayılıyorum.

Sesli gülmeniz birşeyi ispat etmiyor. Kur’an’da Dünya’nın yaşı ile ilgili tek bir ayet dahi yok iddia ediyorsanız ispat edecek sizsiniz.Ayrıca birşeyi sizin “iyi bildiğinizi” iddia etmeniz hiçbirşeyi kanıtlamaz.Bunu ortaya koymanız lazım.
İkincisi 300 bin yıl Kur’an’da var diye birşey yazdım mı? Siz o sitenin yorumunu İslam kabul edip neden başka alimlerinkini yok sayıyorsunuz bundan bahsettim.
Bekliyorum fosil yaşlarıyla çelişkili olan “ayeti”.
Son olarak işime gelmesiyle alakası yok.İhtilaflı meseledir.
7000 yıl genel bir kabul değildir.Genel bir kabul olduğuna dair doğru düzgün bir malumatta bekliyorum.

:slight_smile: son gelen cevap üzerine başka sorum yok.