Fantastik Kitaplar Top 5 yapsanız hangileri olurdu?

Benimki

1. Game Of Thrones
  2. Eragon
  3. Percy Jackson Serileri
  4. Lord Of The Rings
  5. Unutulmuş Diyarlar

Zaman Çarkı da fena değil :smiley:

Percj Jackson serisini bir çırpıda okuduğumu hatırlıyorum, mükemmel bir seriydi çok bağlıyor

1- LOTR
2- Silmarillion
3- Game of Thrones
4- Dragonlance
5- Mass Effect çizgi romanları

Percy Jackson çok çok başarısız bana kalırsa.

Şöyle söyleyeyim anlatımı çok sade, basit ve yazılabilir cinsten. Ama ben bu kadar bağlayan çok az seri gördüm okudukça okumuştum 2 sene önce falan :smiley: Tabi mitolojiye ilgim baya yüksek bir de

Benimde mitolojiye ilgim fazla olduğu için beğenmedim zaten. Percy Jackson benzeri hikayeler mitolojide zaten var, yazarın yaptığı zaten yazılmış olan hikayeleri derlemek olmuş resmen.

Mass Effect’in çizgi romanı mı varmış?!
Bilmiyordum.

Var tabi ya, en az oyunları kadar iyi hemde. Illusive Man hakkında yazılanlar filan gayet başarılı.

Nereden alabilirim?

1.LOTR
2.KKG
3.Buz ve Ateşin Şarkısı
4.Miras Serisi
5.Açlık Oyunları

İstanbul’da Pegasus Kitapevinde vardı en son… İngilizcen iyiyse internet’ten de bulabilirsin.

1)Zaman Carki
2)A song of ice and fire
3)Otostopcunun galaksi rehberi
4)Yerdeniz Oykuleri
5)Harry Potter

-Daimi onur koltugu :P; LOTR

@“Aviendha”, @“heroson” tam bizlik konu adghtfdaadf

-Zaman Çarkı
-Dune
-Buz ve Ateşin Şarkısı
-Yüzüklerin Efendisi
-Kral Katili Güncesi (rafta bana hüzünle bakıyor ona karşı sorumluluk hissettiğimden dolayı listede)

Dune Bilim-Kurgu’ya girmiyor mu?

Dune’u tavsiye eder misin?

Dune sadece bilim kurgu değil, fantastik bilim kurgu diyelim biz ona. Bilim Kurgu öğeleri var ama Star Wars gibi gibi düşünme. Buz ve Ateşin Şarkısı’nda olduğu gibi yine hanedanlar, hanedanlar arası çekişmeler, kehanetler, taht dersek eğer tahtı elegeçirmeye çalışmalar… 6. kitabı (Rahibeler Meclisi) saymazsak fantastik yönü çok daha ağır basan bir seridir. Ve tabiki de şiddetle tavsiye ederim :). Özellikle bizim alışkın olduğumuz ya da daha doğrusu bildiğimiz doğu kültürünün öğeleri de seride hatrı sayılır bir şekilde yer alıyor. Atreides hanesi direk Stark hanesi. Buz ve Ateşin Şarkısı’nı okurken ‘‘yahu ben bu haneyi tanıyorum sanki’’ diyerek kısmen de olsa dejavu yaşamıştım. Benim ilk göz ağrım olduğu için mi bilmiyorum ama benim için Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan bir tık üste Zaman Çarkı ile aynıdır.

Kendimi kaptırdım, amma uzun yazdım. Ama cidden bizim ülkemizde şu serinin (Dune) çok fazla okuyucusu olması lazım :).

bana top 5 yetmez ki :frowning:

• zaman çarkı
  • silmarillion/lotr (5’e sığdırmak için birlikte yazdım ama silmaril’i daha çok severim)
  • yerdeniz
  • buz ve ateşin şarkısı
  • harry potter

daha belgariad, neil gaiman kitapları, dune, kralkatili güncesi, savaş lordu yıllıkları, unutulmuş diyarlar, dresden dosyaları, temeraire, ejderhamızrağı serileri falan var :stuck_out_tongue: hepsini yeri ayrıdır ama ik beşe yazdıklarım benim kıymetlilerimdir :stuck_out_tongue:

iyi yaptın yerli fantastik serileri de desteklemeliyiz :smiley: ejderha mızrağından sadece ilk üçleme ve efsaneler üçlemesini okudum başka da okumayı düşünmüyorum. yüzlerce kitabı bitirmeye ömrüm yetmez :smiley:
ölüm kapısı yıllardır aklımda ama bi türlü okumaya fırsatım olmadı. bide gedik savaşları var onu da çok istiyorum. ama ikisini de okumam için şu an okuduğum tüm serileri bitirmem lazım o da biraz zor gözüküyor :smiley:

1. ASOIAF
  2. LOTR

Aslında başka adam gibi fantastik seri okumadım :tongue: Okuduklarımdan yazmak istediklerim bu kadar. Silmarillion’u yazmıyorum çünkü okurken bana işkence etmişti, güzel ama çok ağır, tarih kitabı gibi. Açlık Oyunları’nı yazmıyorum en iyilere giremez bence. Diğerler okuduklarımı boşver zaten.

Zaman Çarkı
Lotr
Asoiaf
Harry Potter
Kara Kule( zor girdi listeye ama susan delgado hatrına)

LOTR-KRAL
Asoiaf
Harry Potter
Zaman Çarkı
SILMARILLION - İçinde ne ararsanız var bildiğin baş yapıt. Orta Düya’nın Kutsal Kitabı.

1- ASOIAF
2- LOTR
3- THG
4- Silmarillion
5- Kısmet olmadı.