Fenerbahçe SK FAN

Saçı olsa haklısın da Seko’m saçları da kazıttı ki adam. :S

ahuaufhaf fail olcağım da aklıma geldi ha

Kac kere red kart gordu.istatistiklere bakarsan gorebilirsin.bide halka olayi var adamin onada ayri bir parantez acmak lazim

Abi kırmızı kart var kırmızı kart var. Alves’in gördüğü tamamen profesyonelliğe aykırı. Meireles’in gördüğü pozisyonlar bu kadar kasti değildi. Bir Meirelesperver olarak kabul etmiyorum!

Hadi lan ordan jahahahs

Olaylar Ersun Yanal in gitmesi ile başladı aziz Yıldırım krallığına karşı gelen Ersun Yanal i oyun dışı bırakıp kuklasini takımın başına geçirdi . Fenerbahçeli Topçular on Numara fiziğe sahipken hem aziz in hemde futbolcularin kuklasi ismail kartal in gelişi ile futbolcu isteğine göre antrenman saatleri ve düzeyi ayarlandi şuan fenerbahçe lilerin fiziği rezalet kondisyon 0 sakatlıklar arttı . Futbolcular g*tu göbeği saldi e tabii sever futbolcular ismail i yata yata para kazanıyorlar. Kırmızı kart görmüş ne yazar hatta fenerbahçe belki şampiyon olur bilemem başkan degismezse isterse bütün Kupaları alsin …

Ekle. :slight_smile:

Forumda spor başlıklarına uğranmayalı çok oluyor. Fakat 20 Nisan 2015 çok özel bir tarihti ve bu başlığa yazmadan edemedim. Fenerbahçe Ülker tarihinde ilk defa Euroleague’de Final Four’a kaldı. 14 yıl sonra bir Türk takımı Final Four’a kaldı. Grubundan ikinci çıkarak ev sahibi avantajıyla eşleştiği geçen senenin şampiyonu Maccabi Electra’yı evinde iki kere ve deplasmanda uzatmalarda bir kere yenerek seriyi 3-0 galip bitiren takımımız Final Four’da Real Madrid - Anadolu Efes serisinin galibiyle eşleşecek. Real Madrid, seride Anadolu Efes karşısında 2-0 önde. Serinin 3. maçı bugün İstanbul’da oynanacak.

Tarihi başarıya imza atan ekibimizi başta Zeljko Obradovic’i, oyuncularımızı, teknik ve idari ekibi, Fenerbahçe ve Ülker’in bu güzel organizasyonunu ve büyük taraftarımızı tebrik ediyorum. Umarım Fenerbahçe Ülker bu başarısını Madrid’de de gösterir ve bize yaşattığı tarifsiz mutluluklara bir yenisi daha ekler.

Türk sporuna ciddi anlamda en çok yatırım yapan kulüptü FENERBAHÇE. Final-Four’ada sistematik bir şekilde geldiler ve sonuna kadar hakettiklerini düşünüyorum. Doğru yatırım , doğru transferler , doğru oyuncular , doğru koç ve en önemlisi ise doğru takım kimyası ile buralara geldiler. Türk spor tarihinde bir takımız ilk kez avrupai bir şekilde sistematik başarıyı elde etmiştir zannımca. Gerek Galatasaray’ın UEFA ve Süper Kupası gerek A Milli Takımın Dünya 3.lüğü gerek Galatasaray’ın Euroleague Kadınlar’ı gerek Fenerbahçe’nin Kadın Voleybol’da Şampiyonlar Ligi bunların hepsi birazda tesadüfi başarılardı çünkü yazdığım tüm şampiyonluklarda takımlar bir sonraki sezon çöküntüye uğramıştır. Fenerbahçe Ülker tüm spor kulüplerine örnek olmalı ve böylece doğru yatırımla Türk Sporunun nerelere gelebileceğini görebiliriz.

Basket takımı isterse kupayı alsın, hatta Avrupa sıralamasında (bilmiyorum böyle bir şey var mı, basketi takip etmiyorum) en üste otursun hiç fark etmez. Futbol takımı başarılı olmadığı sürece Fenerbahçe başarılı bir sezon geçirmemiş demektir. Kısacası Aziz Başkan; Obradoviç’le Final Four’la kulübü ve taraftarları uyutma, Ersun Hoca’yı ve daha öncesinde Aykut Hoca’yı kendi egona taptığın için kovmandan dolayı şampiyonluk giderse bu taraftar hesap sorar!

Galatasaray’lıları tebrik ederim. Ama bunu paylaşmam gerek. Aykut Kocaman’ın dedikleri bugün için çok geçerli. “Ceza bitmedi, bir ceza var”:

https://www.youtube.com/watch?v=Day_EFz9bsg

Bu adam Şampiyonluk yolunda “rakibimizin penaltıları irdelenmeli” dememiş miydi?
Oysa görüldüğü gibi kendilerine “radar” tutuldu. O yüzden bu adamın söylediklerine değer vermiyorum şahsen.

O lafı çok rahatsız ediciydi, katılıyorum. Ben kişiden dolayı paylaşmadım, dedikleri 3 yıldır fener için çok geçerli. Bir ceza var ortada, ve bitmiyor bu ceza. Avrupa’ya göderilmiyor, Emre Belözoğlu’na linç politikası ile yaklaşılıyor, hakemler küfürü duymadan Caner’i oyundan atıyor, takım otobüsü kurşunlanıyor. Ve bugün Caner’in sarı kartı gibi, Bruno Alves’in kırmızı kartı gibi pozisyonlar çok çok ağır. Ben demiyorum ki burada Fenerbahçe futbol takımı suçsuz, en büyük suç onların. Ama nedense bu ülkede bi tek Trabzon’la Galatasaray’a dokunulmuyor. Gezi Parkı’nın cezası mı veriliyor Fenerbahçe ve Beşiktaş’a, yoksa bu “şike” cezası hala devam mı ediyor bilemiyorum. Böyle olacaksa, düşürsünler. Hiç bir Fenerbahçe’linin itiraz etmeyeceğini düşünüyorum ben. Ama bitsin artık bu ceza, yeter artık ya. Tekrar söyleme ihtiyacı da duyuyorum, Galatasaray hakederek kazandı, buna lafım yok. Ama fenere verilen bu ceza yetti artık.

Cevap verme ihtiyacı duydum fanatik olarak değil. Yanlış anlama lütfen. :slight_smile:
Avrupa konusu: Ortada bir ceza var. Doğru ya da yanlış ona girersek çıkamayız. Bu ceza ile sadece Fenerbahçeye de ceza gelmedi. Sizin taraftarın “sadece bize yükleniyorlar” düşüncesini anlayamıyorum. Sivas ve Eskişehir de gidemediler aynı sebepten olayı geçen sene sanırım. Yanılıyorsam lütfen düzelt.
Emreye linç konusunda saha dışında yapılan şerefsiz saldırıları burada savunacak değilim. Ama bir Fenerli olarak kabul et ki Türkiyenin en antipatik futbolcusu. Onun yaptığı hareketleri başka bir kişi yapsa ne olur diye de düşünmek gerek. Hakemlerin Emre ve Aziz korkusu mevcut.
Caner’in “Lan” olayını diyorsun sanırım. "Lan"ı o bile dememişken atıldı, haklısın. Ama bunu buraya ekleyerek listeyi büyütmek istiyormuşsun gibi geldi bana. Bu gibi durum olmasa da Türk futbolunda çoğu takıma haksızlık yapılıyor. Büyükler önce medya tarafından önde olduğu için daha fazla dillendiriliyor. Ama anadolu takımlarına yapılanlara garibim Anadolu takımı sesini çıkaramıyor.
Trabzon ve Gassaraya dokunmama düşüncesi bana abes kaçtı biraz. Şike davasında gözaltına alınan ve duruşmaya katılan Trabzon yöneticileri mevcut. Galatasarayın da o dönem bir iddası olmadığı için kimse şike suçu işlemedi. Ancak diğer senelere bakacak olursak onlarda da mevcut. Yok demek aptallık olur.

Mali Aydınlar bir Fenerbahçeli olarak zamanında Feneri kurtaracak çok güzel bir yol bulmuştu. Düşürülme falan olmayacaktı. Bir sonraki dönem için eksi puan cezası ile başlanacaktı. Avrupadan ceza yine gelecekti. Ama 1 sezon kaybedecekti Fener. 2011 sonrası ceza verilmediği için ve bu davalar sürdüğü için Fener iki sene şampiyonluğu kaçırdı.
Ama Fenerbahçe yöentimi Mali’yi birlidğin Fenerbahçeden sürüp hain ilan ettiler. Neden? Şike yapmadıkları için mi? Tabi ki hayır. Başka bir çıkar yol gözüktü. Zamanında Cas davalarına güvendiler. Avrupadan avukatlar tuttular. Ama ne oldu. Adam parayı aldı hiçbirşey de yapamadı. Cefasını da Fenerbahçe çekti. Sonra zamanın başbakanı çıkıp Kişiler, Kurumlar ayrılsın dedi. Ceza hukukunda pekala mümkün olmasına rağmen Spor hukukunda hiçbir yeri yok bu dediğinin. Ama taraftar kandı. Şl’ye gidecez gazı verildi. %80 olumlu dede vardı. Bum.

Fenere en büyük sıkıntıyı Aziz yaptı. Önce illegal işler, ardından tek çıkar yolu yırtıp atması.

Not: Trabzonspor :stuck_out_tongue:

Estağfurullah, tartışmakta sorun yok. Ben de naçizane cevap veriyim :slight_smile:
-Şike davası: Türkiye’de her sene olduğunu bildiğimiz bir şeyin davasının neden o dönem açıldığını düşündüm hep. Bana kalırsa siyasi nedenlerle açılmış bir davadır. Biraz üstü kapalı söyleyeceğim umarım anlatabilirim kendimi, sonrasında da siyasi aktörler anlaşmayı bıraktığı için davanın düştüğü, sanıkların dışarı çıktığı bir davadır. Ben böyle düşünüyorum yani. Zamanında Aziz Yıldırım içerideyken neden tekrar başkan seçtiler diye kızmıştım, yanlış yaptılar demiştim, ama şimdi düşündüğümde bence doğru yapmışlar.
-Avrupa: Uefa tabii ki, davanın neden açıldığı ile ilgilenmez, ortada bi dava vardır, ve onlar da şüphelileri cezalandırır. Bu konuda Uefa bence son derece haklı. Uefa’nın bence yanlışı şurada, cezanız “şu” kadar yıldır diye birşey söylemediler. 1 sene gidemedik, sonra Avrupa Ligi’ne katıldık. Sonra 2 sene daha men edildik. ben artık bu sürecin bitmesini istiyorum bir fenerbahçe’li olarak. Ben Türkiye’de de ceza verilmesini savunuyordum. Hala da savunuyorum, eğer bu ceza bitecekse cezalandırsınlar.
-Emre’yi sevmeyen çok kişi var tabii ki, haklılar da. Ama ben aynı meseleyi mesela Felipe Melo’da görmedim, duymadım. Bu nedenle Emre’nin üzerine özellikle gidiliyor gibi geliyor. Ben bir Fenerbahçe’li olarak Emre’yi severim, ama sevmeyen/nefret edenleri anlayabiliyorum. Tabii saha dışındaki şiddet olaylarından bahsetmiyorum, o son derece anlamsız işler.
-Otobüs kurşunlanması gibi bir olay oldu, bence bu gözardı edilemez. Ve kim yaptı hala bilinmiyor. Herşey güllük gülistanlık devam ediyor. Haklı olduğun kısımlar da var elbet, hak veriyorum sana özellikle şike davasının işlenmesi sürecinde. Ben siyasi nedenlerle açıldığını ve yine siyasi nedenlerle sonlandırıldığını düşünüyorum, yanılıyor olabilirim tabii, ama şu aralar düşüncem bu yönde.
-Fenerbahçe-Beşiktaş konusunda fikrim daha çok bu sezon özelinde, Beşiktaş 10 kırmızı kart görmüş bu sezon, Fenerbahçe bu maçla birlikte 8 kırmızı kart görmüş. Galatsaray ise 0 kırmızı kart… Melo’ya tanınan ayrıcalığın nedenini anlayamıyorum ben. Trabzon konusunda fanatik davranmış olabilirim, kusuruma bakma onun için. Ama Gs’nin “Aksaray” ziyaretinden sonra bu olaylar çok garip gözüküyor bana. Benim fikrim bu yönde.
Çok uzun yazdım, vaktini harcadıysam kusuruma bakmazsın umarım. Niyetim kötü değildi. Aziz konusunda %100 katılıyorum. :slight_smile:
[hr]

Beni de ekler misiniz? Ne olursa olsun her şartta arkasındayım takımın. :heart:

7 kişiyle bile şampiyonluğa uğraşan takımım. Yeter ki ruhunuz olsun be Fenerbahçe’m!

https://twitter.com/EnBuyukcom/status/602917485998923777

Güzel günler göreceğiz çocuklar !