Fenerbahçe SK FAN

Ben sana dillere destan bir futbol oynadık demiyorum zaten ama bu kadro kötü de oynasa ligin üst sıralarına yerleşir.

1. Orta saha oyuncularımız kapasitelerini verseler kesinlikle iş yaparlar bence. Fakat yaratıcı oyuncu eksiğimizin olduğu bir gerçek. Salih ve dikine oynamayı seven Alper’le bu sorun kısmen çözülebilir.

2. Kuyt bu takımda her maç oynayacak diye bir şey elbet yok fakat onunla aynı direnişi gösteren bir oyuncuda yok. Gökhan Gönül’ü sağ kanatta arıyoruz fakat Gökhan Gönül alternatifi olacak bir adam değil. Kolayına bir bekten Gökhan’dan aldığın verimi alamazsın ki Orhan’da bunu gördük, aldığımızda en iyi iki Türk sağ bek bizde diyorduk adam arkasında çürüdü. Gökhan’ın yokluğunda zaten sağ taraf tehlike dolu, Kuyt’ın ekstra defans direnişi de olmazsa orası yol geçen hanına dönüyor bunu gördük.

3. Salih’in yeteneklerine inanan biriyim ve oynatılmasını bende destekliyorum. Bugün kötü günündeydi ve pozitif bir katkı veremedi. Her futbolcunun böyle zamanları olur, arkasında durulmalı. Bu durumunu bu yıl bir türlü tatil yapamamış olmamasına verebiliriz. Yoğun bir yaz geçirdi. Recep Niyaz ise yetenekli ve potansiyeli var ama kendisinin çok büyük bir fizik açığı var. Bu fizik yetersizliğiyle hiçbir yerde oynayamaz. Recep şu anda çıkıp iyi oynayabilmesi için kimsenin onunla mücadeleye girmemesi falan gerekiyor. Bu açığını kapatmadan da oynaması pek mümkün değil.

4. Sola Kadlec ise ben mantıklı olarak buluyorum. Hasan Ali olmadan sol taraf bomboş kalıyor ve Caner kesinlikle bir alternatif değil ona. Bugün Kadlec’in kadroda olmamasının sebebi yabancı sınırı. Webo’yu yedekte tutabilmek adına böyle bir şey yaptı. Şahsen hak veriyorum çünkü Emenike gelmeden önce kulübede Caner ve Salih’ten başka oyuna hücum anlamında bir müdahale şansı yoktu. Webo’nun kenarda olması bir koz fakat bugünkü yaptığı değişikliği onaylamıyorum.

5. Stoper anlaşması ve uyumu sandığınız kadar kolay bir şey değil. Alves de uyum sağladıktan sonra ve Gökhan döndükten sonra çok büyük bir problem yaşayacağımızı zannetmiyorum, en azından öyle umuyorum.

6. Yobo müdahale adamı. Uyum sağladıktan sonra Alves ile iyi bir ikili oluşturabileceklerine inanıyorum. Kendisi ayrıca Alves’in yaşayacağı bu tarz sakatlık, cezalı duruma düşme ekstra durumlarında iyi bir alternatif. Fakat defansın Alves-Egemen şeklinde oturacağını düşünüyorum ben. Egemen sakatlıktan yeni çıktı, eksiğini tamamlayıp yakın zamanda takımdaki yerini alacaktır.

7. Bu takımın altyapı diye bir kolu var ve tahminimce şu anda Türkiye’deki diğer kulüplerden daha verimli çalışıyor. Mert, Recep, Berkay, Berkaycan, Erten şu anda takımda gözümüze çarpanlar. Tabi bu Türkiye durumlarına göre iyi. Türkiye kesinlikle altyapı konusunda tatmin edici bir ülke değil.

8. Hücumda yer değiştirmek Aykut Hoca’nın taktiği idi. Takım kapandıktan sonra Sow-Webo-Kuyt yer değiştirip rakibin dengesini bozmaya ve onları hazırlıksız yakalamaya çalışıyorlardı. Bence bu taktik Ersun’un oynatmaya çalıştığı baskıcı ve hücuma yönelik anlayışla uyuşmuyor. Daha oturtamadılar.

9. Cristian yeterli bir oyuncu mu yorum yapmayacağım fakat istikrarsız olduğu bir gerçek. Eğer Baroni günündeyse takım takır takır top oynar, değilse yerlerde sürünüyoruz. Özellikle geçen yıl takımdaki tek yaratıcı oyuncumuz oydu ve onun eline bakıyorduk. Alper’den gerçekten umutluyum, dikine zorluyor, adam geçiyor ve pozisyon kovalıyor. Baroni’den oluşan açığı kapatabilmesini umuyorum.

10. Oyun yapısını gerçekten tam çözemedim. Maçın başlarında topu ayaklarında tutan, baskı yapan ve gerçekten oyunlarını sahaya yansıtmaya çalışan Fenerbahçe varken bu durum en fazla 20-30 dakika sürüyor. Konsantrasyon ve kondisyon eksiğine bağlayabiliriz sanırım. Yeni bir oyun anlayışını da alışmak zordur. Bu takım Aykut Kocaman’ın oluşturduğu takım 3 yıldırlı aynı anlayışla oynuyorlar. Değişiklik zordur.

11. Stoch’un yetenekli ve hızlı olduğuna katılıyorum. Fakat gönderilmesi kendi hatası da. Kendini gerçekten gösteremedi. Geldiğinden beri en iyi Playoffların olduğu sene oynadı ve gerçekten harika oynadı. Sanırım o maksimumu imiş, bir daha o düzeye çıkamadı. Aldığı fırsatları da iyi değerlendiremeyince, sürekli de oynayamadı.

Amacım sana muhalefet olmak değil. Dediklerine katılıyorum ama bir de böyle bir yönü var. Bekleyelim ve görelim. En önemlisi ise takımın uyum yakalayıp, iyi oynamasını umalım.

Aynen öyle iyi oynamasını dileyelim takımın. Umarım beni haksız çıkarırlar ve çok iyi oynarlar ama ben görüneni söyledim sadece o kadar.

[b]Konya-Fenerbahçe maçına Rıdvan Dilmen’in yorumları

Fenerbahçe’nin Torku Konyaspor yenilgisini değerlendiren Rıdvan Dilmen, Ersun Yanal ve futbolcuların kendilerini geliştireceğini söyledi.

Spor Toto Süper Lig ilk haftasında Konyaspor’a deplasmanda 3-2 kaybeden Fenerbahçe’de büyük bir şok yaşandı. Karşılaşmanın ardından NTVSpor’da yayınlanan %100 Futbol adlı programda değerlendirmelerde bulunan Rıdvan Dilmen, çarpıcı ifadeler kullandı. Ersun Yanal’ın Fenerbahçe’de başarısız olmayacağını düşündüğünü ifade eden Dilmen, Yanal’ın da futbolcuların da kendilerini geliştireceğini söyledi. Dilmen, ayrıca Fenerbahçe’nin 3’lü santrfor sistemi ile başarılı olma ihtimalinin oldukça düşük olduğunu vurguladı. Konyaspor’un galibiyeti hak eden taraf olduğunu ifade eden Dilmen, “Karşılaşmanın 2-0’dan 3-2’ye gelmesinin sebebi ilk 45 dakikalık görüntü. Ankarda TSYD’yi kazanmalarının verdiği özgüvende vardı. Konyaspor hakettiği bir maçı aldı bunu söyleyelim. Tamam Emenike atsa flan ama bunlar futbol içinde var. Konya hak etti. Daha ligin ilk haftası. O yüzden teknik direktörler hakkında yorum yaparken yutkunuyoruz. Ersun Yanal milli takıma kadar yükselmiş olan bir arkadaşımız başarılı bir teknik adam. Ersun Yanal da futbolcularda kendini daha da geliştireceklerdir.” dedi. Konyaspor’un Fenerbahçe’ye karşı önlem aldığını belirten Dilmen, “Oyun içinde sonuca götürecek taktiksel planların olması gerekir. Yani antrenörlerimiz ne yaparlar bizim; Öne geçerler; forvet alıp orta saha koyarlar. Yada gol yerler bir forvet daha koyarlar. Çıkardın takımı 4’lü bir savunma. Önde ikili, sağda Kuyt, solda Sow ve ileride Emenike. Bunlar otelde konuşuldu. Diğer takımda Fenerbahçe’nin bu şekilde çıkacağını biliyordu ve önlemini aldı.” ifadelerini kullandı. Fenerbahçe’nin en büyük sorununun beklerin hücuma çıkması olduğunu vurgulayan Dilmen, “Ama maç başladıktan sonra taktiksel oyuncu değişikliklerine gitti. Konyaspor bunların hepsini yaparken, Fenerbahçe’ oyuncu değişikliğine gitti. Ersun Yanal, Alper’i çıkarıp Salih’i alayım, Cristian’ı öne alayım dedi. Baskı yiyoruz dedi. Fenerbahçe’nin en büyük problemi rakip beklerin hücuma çıkmasıdır. Kanatlardan gelince Konyaspor, Emre Salih içte kaldı.” dedi.

“APRANAX VERECEĞİNE BENGAY VERDİ”

Fenerbahçe’nin sistemi üzerine yorum yaparken; “Başım ağrıyordu Apranax vereceğine Bengay verdi” ifadelerini kullanan Dilmen, “Fenerbahçe taktiksel değişikliğe şöyle gitmeliydi; Klasik Fenerbahçe düzeni yani 4-2-3-1 oynayacaktı. 4-1-3-2 değil. Fenerbahçe takımı 2-0 galipken Webo’yu sokmaz, Caner’i sokarsın. 2-0 mağlupken Webo’yu sokarsın. Ben 4-5-1’e dönerdim. Teşhisi var Ersun Hoca’nın ama tedaviyi yanlış yaptı. Başım ağrıyordu Aprtanax vereceğine Bengay verdi. Golleri bir düşünelim. İkinci yarı sol bekleri en az 4 kez son çizgiyen indi. Çünkü teşhisiniz yanlış. Orayı kapatmadınız.” şeklinde konuştu.

ERSUN YANAL’A SALİH KONUSUNDA TAVSİYE

Ersun Yanal’a Salih Uçan konusunda da tavsiyelerde bulunan Dilmen, “Salih ilaç olamadı. Çok iyi koşabilirsiniz ama fizik mücadeleniz iyi olmayınca olmaz. Salih’i mümkün olduğu kadar tehlikesiz bölgede oynatmanız gerekirdi. Sow’un açık oynaması lazım. İkili forvet oynamaları gerekirdi. Emenike bugün çok koştu, mücadele etti, pozisyona girdi, şut çekti olmadı, karşı karşıya kaldı olmadı ama en azından şimdi konuşuyoruz. Benim şahsi fikrim Sow’un da forvette oynaması gerekir.” dedi.

“EN İYİLER HER ZAMAN VOLKAN VE MERT İSE…”

Fenerbahçe’de her zaman en iyilerin kaleciler olmasının bir sorun olduğunu ifade eden Dilmen, “Bu ay sonunda Fenerbahçe’nin yarışacağı maç belki de 30’lu sayılara kalacak. CAS belki de kusura bakmayın diyecek. Ligin yanında kupa maçları kalacak. Fenerbahçe takımı 2-0 öndeyken, rakibi bir de penaltı kaçırıp 3 gol yiyorsa, Salzburg maçlarında en iyi adamınız Volkan’sa, Galatasaray maçında Eboue ve Hakan ceza alanınıza kadar geliyorsa eğer olmadı.” dedi.

“ERSUN YANAL BAŞARISIZ OLMAYACAK AMA…”

Ersun Yanal’ın da kendisini geliştireceğine inandığını belirten Dilmen, “İzleyince Konyaspor’u ballı filan demiyorsun. Adamlar gümbür gümbür geliyor çünkü. Fenerbahçe takımı 3’lü forvet oynarsa başarılı olma şansınız zorlaşır. Ben Ersun Yanal’ın Fenerbahçe’de başarısız olacağını düşünmüyorum ama bunların da görmesi gerekir. Fizik olarak da takibi düzelecektir. Antrenörlük hafta içi çalıştırıp karşılaşmaya adam seçmek değildir. Uğur Tütüneker’in devre arasında söylediği sözler çok önemli sözler. Çıkın oynayın dedi. Taktiksel beceri de var. Bunları da uygulamaya soktuğunuz anda sonuçta geldi zaten.” ifadelerini kullandı. (sporx)[/b]

Plansız oynuyor fener…
Oyuncuların kişisel becerilerine bağlı…
Bu şartlarda izlenebilir futbol ve istikrar imkansız.

Düşünsenize Arsenal maçı… 78. dakika 1-0 öne geçiyoruz. Sonra Ersun hoca takımı geri çekiyor. Konya maçında olduğu gibi 12 dakikada 3 gol yiyiyoruz ve 3-1 yeniliyoruz. Ağlardım…
Yazık yani Konyaspor’a da 2-0 öndeyken yeniliyosan Galatasaray, Arsenal bize ne yapar?

Galatasaray konusu ayrı o pek belli olmuyor ama Arsenal da olabilir yani.Fenerbahçe hep gol yiyene kadar önde gibi rahat sonra da son saniyeler kendini parçalayarak oynuyor ama Avrupa da geçen sene ki gibi olursak iyi olur.Geçen sene hiçbir takım bizim kadar yorulmamıştır ona rağmen yine de iyiydik.

son zamanlarda yenilsekte sonsuza kadar Fenerbahçe :slight_smile:

Bu ülke de herkes şikeye karıştı ama kabak bize patladı.Kimse yapmasa neyse de bi bize patlıyor.

AÇIKLAMA

Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu, 29.08.2013 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısında, seçimli olağanüstü genel kurul kararı almıştır.

İlk toplantı tarihi olarak, 26 Ekim 2013 belirlenmiştir.

Tüzük gereği belirlenen ilk Olağanüstü Genel Kurul tarihinde çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı 2 Kasım 2013 tarihinde yapılacaktır.

Genel Kurul toplantı gündemi, ilerleyen günlerde belirlenecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kararın, tüm Türkiye ve camiamıza hayırlı olmasını dileriz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Ben tekrar Aziz Yıldırımın başkan olmasını istiyorum.

Kulübün adını lekeleyen, ömür boyu men yemesi gereken birinin sevdalı olduğun kulübün başkanı mı olmasını istiyosun? Garip.

Aziz Yıldırım’ın doldu aslında vakti tadında bırakılacak yeri bile geçti taraftarın sevgisinden çok nefreti var artık diye düşünüyorum.

#ÇareAliKoç :biggrin:

Fenerbahçe

• AnLamı ne ?
  • 15 saat içinde hem uefadan hemde şampiyonLar Liginden eLenen tek takım
    -.-

http://http://www.youtube.com/watch?v=RGxhB4Kd8Iw[/video]
Seni Çok Özledik Büyük Kaptan

Aziz Yıldırım benden daha çok sevdalı bu klübe Türk futbolunda işler nasıl dönüyor sanıyorsunuz herkes temiz Başkan pis demi.

Daha çok sevdiği için yaptı şikeyi zaten. Hakkını vermek gerek o konuda. Türk futbolunda işlerin nasıl döndüğünü tapelerden okudum ben.

Basit bir algoritma basit bir adam demek

yeni başgan Sadettin Saran olsun lan… adam resmen denizden çıkıp iskelede mayoyla olabildiğince raad bi şekilde; “walla Fenerbahçe başganlığına aday olmaya niyetimiz var” gibisinden şeyler söyledi la… takımı, gömleği flan geçtim, t-shirt flan giyer insan… :smiley: ama o “Sülalem raad panpa” imajına bayıldım resmen… üstelik Aziz Yıldırım buna fena halde uyuz oluyo, o yüzden başarılı olur diyorum ben… :smiley: :smiley: :smiley: