Friends

gerçekten :frowning: Bunu görünce bende birinci bölümü açtım ve seriye yeniden en başından başlıyorum.

3x24’den

[/url][/img]

[/url][/img]

ayrıca;

[/url][/img]

Warner Bros Manhattan’da Central Perk tema kafesini açıyor. Kafe 17 Eylülde aşağıdaki adreste açılacak. Hafta içi sabah 8 akşam 5 arası açık olacak, duvarlardaki ekranlarda diziden sahneler dönerken arka planda Smelly Cat çalacak!

http://www.turkishny.com/new-york/60-new-york/160043-new-yorkta-yasayan-friends-hayranlarina-mujde#.VAq_caPG4is

Bugün itibariyle bitirmiş bulunduğum muhteşem ötesi dizi. Son sezon bana durgun gelse bile keyif aldım. Son bölümde ayrılmak koydu açıkcası. Yazılacak belki 3 sayfa şey vardır ama sanırım gerek yok. Herkes aynı hisleri yaşamıştır. Finalle birlikte Friends benim için bitmedi. Artık 1-10 ve 1-24 arasında tuttuğum sayılarla rastgelee maratonlar düzenlerim.

10 yıl gibi bir zaman zarfı için karakterlerin geçirdiği fiziksel ve duygusal değişim gerçekten tuhaf geliyor kısa sürede izleyince. Yer yer tüm karakterle kızıp yer yer hepsini ayrı ayrı sevdim. Ama o arkadaş ortamı, 6 kişilik dostluk, Central Perk ve her şey gerçekten mükemmeldi benim için. Tek kötü düşüncem neden bu kadar geç izlediğim. Vaktiniz varken izleyin, izletin.

friends 20 yıl önce bu tarihte başladı. Bitirmiş olduğun günle manidar :slight_smile:

kötü haber: çok özleyeceksin.

Onu ben de sabah fark ettim. Sabah görmüştüm daha doğrusu :slight_smile:

3-4hafta gibi bir sürede bitirdim. Ağır pişmanım. Keşke az yavaş izleseydim.

2 ay da bitirdim ağır pişmanım. Keşke az yavaş izleseydim :frowning:

finalde kahve içmeye giderlerken, joey’nin bebek arabasının tekerleği basamağa takılmasın diye arabayı kaldırmasını çok seviyorum. gece gece özledim yine…

Bugün bitti, keşke bitmeseydi keşke hiç son bölümü izlemeseydim… @Rhuarc bu diziye başlattığın için teşekkür ederim.

Cevap biraz geç oldu 10 gündür yoktum buralarda.

Ne demek ya asıl ben izlediğine memnun oldum:) Daha geçen ilk sezonu izliyordun ne çabuk bitirdin:)

Friends sevenlere(spoiler içerir):slight_smile:

Friends’deki önermeler gerçek hayatla ilişkili mi sizce?

Mesela Ross-Rachel ikilisi. İkisi de mızmız iki karakter aslında, Monica-Chandler gibi zorluklar yaşamamışlar aslında, herşey kendilerine altın tepside sunulmuş. En ufak şeyde “neden benim başıma geliyor” diyen karakterler. Sizce böyle insanların çözümü kendileri gibi mızmız biriyle olmak mıdır? Friends’in bu konudaki "lobster theory"si gerçek hayata uyarlanabilir mi sizce? cevaplarınızı merak ediyorum ve teşekkür ediyorum.

Hangi Friends karakterisin?

“Ross” çıktı!

Kendiliğinden komik olan tipler vardır, hani hiçbir şey yapmasalar da komiktirler bilirsin. İşte sen tam olarak onlardansın. Saf denilebilir, sakar denilebilir senin için ama her şeye rağmen biz biliyoruz ki başına gelen her şeyin, yaptığın her hareketin mantıklı birer açıklaması var.

Chandler çıkarım muhtemelen :stuck_out_tongue: Editliycem

Edit:

“Chandler” çıktı!

Her olayda, her durumda iğneleyecek bir taraf var, değil mi senin için? Ama bu tavrını keşke heyecanlandığında ya da telaşlandığında da koruyabilsen. Ama her iki durumda da bir şekilde komik olmayı, insanların sana kırılmasını önleyecek bir yol bulmayı başarıyorsun.

“Joey” çıktı!

Senin ustalık alanın kesinlikle ikili ilişkiler. Hoşlandığın birinin elinden kurtulma ihtimali yok denecek kadar az! Nedenini kestiremiyoruz ama sana karşı kötü duygular besleyen biri var mıdır ki çevrende? Tatlısın tatlı!

Bu işte bir yanlışlık var. :slight_smile:

“Monica” çıktı!

Hani herkesin bir zayıf noktası vardır ya seninki de düzen! Kendince bir düzenin, her şeyi bir yapış şeklin var ve bunların bozulması, aksaması seni en çok rahatsız edecek şeylerden biri. Senin amacın kendini ispat etmek, sürekli bir yarış halindesin ve ne mutlu sana ki, bu seni kesinlikle yormuyor.

“Ross” çıktı!

Kendiliğinden komik olan tipler vardır, hani hiçbir şey yapmasalar da komiktirler bilirsin. İşte sen tam olarak onlardansın. Saf denilebilir, sakar denilebilir senin için ama her şeye rağmen biz biliyoruz ki başına gelen her şeyin, yaptığın her hareketin mantıklı birer açıklaması var.

baya doğru .s

“Monica” çıktı!

bu konuda konuşmak istemiyorum.

“Phoebe” çıktı!

Her şeyinle kendine özgüsün. Senin için ilk bakışta saf diyenler olabilir ama anlayacaklar ki sen saf değil sadece uçarısın. Tüm iyimserliğinle her durumu anlayışla karşılayabiliyor, sevgi dolu kalbinle çevrendekiler için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyorsun.

Çok sevindim ya favori karakterim çünkü. :slight_smile: