Game Of Thrones Fan Fiction 6x03 War of II. Winterfell/II.Winterfell Savaşı

Jon Snow, Randyll Tarly’nin yardımı ve Sam’in ara bulması ile Winterfell’e çıkarma yapar.

Balon Greyjoy w/Yara Greyjoy ve Euron Greyjoy Winterfell’e çıkarma yapıyor…

Jon Snow/Targaryen: Biliyorsun değil mi Sam ? Sağ çıkamayabiliriz.

Sam: Kanımda var Jon.

Randyll Tarly: Merak etme Jon, Westeros adına tarih yazacak.

Winterfell/The Wall

Bolton: Ne istiyorlar ?

Ramsay: Savaş.

Bolton: İstediklerini alacaklar…

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CpM4jIhX_oc[/video]

Meeren giriş Aegon Targaryen ve Brandon Stark’ı görüyoruz… Bran, Aegon reisi yere bırakıyor…

Nöbetçiler Bran’ın bilmedikleri bir dilde konuşuyorlar ama Aegon ne dediklerini çok iyi anlıyor. Aegon, avucunu açıyor ve bir iğneye benzer bir şeyle kesiyor ve kanına üflüyor kanının ateşe dönüştüğünü gören nöbetçiler geri çekiliyor ve ardından diz çöküyorlar… (Tapıyorlar da diyebiliriz…)

Meeren - Taht Odası

Tyrion Lannister: Sıradaki kimmiş Missandei?

Missandei: İsmini söylemedi efendim. Ancak diğeri söyledi. Bran Stark.

İçeriye giriyorlar… Tyrion’un ağzı açık bir şekilde 10 sn boyunca kalıyor. Gördüğüne inanamıyor vaziyette ve Bran’ın da uçtuğunu görünce epey şaşırıyor.

Tyrion Lannister: Ne desem bilemiyorum. Yıllardır kayıp olduğu söylenene adam şimdi karşımda duruyor. Gerçekten sen misin Aegon Targaryen?

Aegon Targaryen: Evet, Tyrion. Senin hakkında birçok hikaye duydum. Joffrey’i öldürmüşsün.

Tyrion Lannister: Elimde olsa tüm ailemi öldürürüm. Beni seven bir tek kardeşim vardı o da babamı öldürünce bana karşı oldu. Ayrıca Bran, senin havada nasıl durduğunu da merak ediyorum.

Bran Stark: 3 gözlü karga.

Aegon Targaryen: Daenerys nerede ?

Tyrion Lannister: Ejderha’sına binerek uzaklaştı. Garip gelecek ama 4 gün önce suikastten kurtuldu.

Taht odasına giren Daenerys’ti. Gördüklerine inanmakta zorluk çekse de aileden biri olduğunu hemen anladı.

Aegon hemen sarıldı ve…

Daenerys Targaryen: Ailemizin hala ayakta olan kanlarının olduğunu görmek beni sevindiriyor. Abim çok zalim biriydi ama sen öyle değilsin. Biliyorum bahsettiğim kişi baban değil. Onu daha önce pek çok kez görme fırsatım olmadı ama bilirsin ki bazı Targaryenlerin ailemizde olduğundan hala şüpheliyim.

Aegon Targaryen: Kuzeydeki duvarın koruyucusunu duydum.

Tyrion Lannister: Sadece o kadar da değil. O diriltilmiş.

Bran Stark: Yani kraliçem, abim Jon Snow artık Jon Targaryen. Öyle olmasaydı Azor Ahai geri dönmezdi.

Savaştan 12 Saat öncesi…

Demir Adalar - Balon Greyjoy’un Odası

Euron Greyjoy: Kızını dinlesen iyi olur ihtiyar.

Balon Greyjoy: Delisin sen kardeşim. Bütün bunların bize getireceği sıkıntıları az çok tahmin edebiliyorsundur umarım.

Euron Greyjoy: Sana ne tür bir sıkıntı getirecek ki. Asker kayıpları mı? Gözü dönmüş kızının ölmesini izlemek mi? Yoksa kendi ölümünü mü izlettireceksin ihtiyar? Kaybedersen hanemizin ne kadar zayıf olduğunu anlarlar ama kazanırsan Greyjoyların Demir Taht üzerinde ve Kuzeyin Koruyucusu olmak için hakkı olacak! Theon’u bir gram sevmezdin. Gerçi bende sevmezdim ama ailemizden olan herkese değer vermelisin ihtiyar.

Balon Greyjoy: Belli ki sana çok değer vermişim.

Yara Greyjoy: Kavga etmenize gerek yok. Baba, yarın sen Kuzeyin Koruyucusu olacaksın. Yoksa bu fırsatı ters mi tepeceksin ?

Euron Greyjoy: Yaşlanmışsın kardeşim.

10 Saat öncesi… Winterfell’den 2 km kadar uzaklıkta olan ve kısa süreliğine kamp kuran Jon Targaryen strateji belirliyordu.

Randyll Tarly: İçime doğdu Jon, bu savaşta yalnız olmayabiliriz. Bunu fırsat görecek bir hane tanıyorum.

Jon Targaryen: Sen Greyjoy hanesini mi dert ediyorsun reis.

Masya parlayan Işık Getireni çıkarınca milletin gözünü döndürüyor Jon.

Jon Targaryen: Şu parlaklığın verdiği güç ve…

Melisandre: Azor Ahai’nin yeninden doğması ile…

Jon Targaryen: Aynen öyle leydim. Lafı azımdan aldınız. Bizi durduracak birini tanımıyorum reis. Gün bitmeden çok kan dökülecek.

Sam: Seni öldürebilseler bile geri dirilebileceğini biliyorum Jon ama bu çok riskli bir iş değil mi ? Seni diriltebilecek tek bir kişi var onun zarar görmesi söz konusu olursa Allah korusun seni kim diriltebilir ki ?

Melisandre: İyi düşündün delikanlı. En yakın arkadaşına ne dersin ? Tarih kitapları bu konuda çok fazla şeyden bahsediyor. Umarım hepsini okumuşsundur.

Randyll Tarly: 2 kmlik mesafe kalmışsa bu yolu yavaş yürümeli. Askerleri yorarsak belki orduda verilecek kayıpların sayısı artabilir bu yüzden acele etmemek gerek.

King Tommen Baratheon’un verdiği özel bir emir ile kraliyet muhafızlarına alınacak 1 kişiyi seçecek turnuva başlamış ve Lannisterlar kayıplarını unutmuş ve neşeli bir halde kraliyete ayrılmış özel bölgede oturmakta iken Kral Muhafızı adayları bir bir Jaime’nin önünden geçiyor ve ardından Kral’a selam veriyorlardı. Jaime ve King Tommen arasındaki gülümseyen bakışlar gözümüze çarpıyordu.

King Tommen Baratheon: Sence kim kazanacak Jaime dayı?

Jaime Lannister: İnanır mısın Tommen? Bilmem ama bu adayların neredeyse hepsini tanımıyorum.

King Tommen Baratheon: Benim aralarında bir tane favorim var eğer kazanırsa ödül vermeyi düşünüyorum dayı.

Jaime Lannister: Saygı değer kral ne emrederse…

Gülüyor ve ardından Tommen’in başını okşuyor ve tekrar gülüyordu.

King Tommen Baratheon: Saygı değer Kings Landing ahalisi… Kral Muhafızımı seçmek için yaptırdığımız turnuva başlasın!

Savaşa Yarım Saat kala Jon Targeryen’in ordusu hizalanmış bir şekilde duruyorken dağların devrilmesine benzer sesler geliyordu… Jon, ne olduğunu merak etti ve çadırdan dışarıya çıktığında hala sesin kaynağının ne olduğu merak etmekteydi. Sesin kaynağı karşısına çıktığında göz önünde 15.000 kişilik bir ordunun ayak sesleri olduğu görünüyordu . Sayıları az olsa da onlar birer Greyjoy’du. Tarih Westeros’un kahramanına ve Azor Ahai’ye zaferin o kadar da kolay olmayacağını hatırlatıyordu. Bolton ve Ramsay’in gördükleri karşısında hazırlıklı olmadıkları çok belliydi… Jon’un ordusunda bulundurduğu asker sayısı 25.000’i geçmiyorken Bolton ve ailesinin ise 10.000 askeri söz konusu idi. Neden derseniz Stannis’in Winterfell’e saldırmak istemesi I.Winterfell savaşında askerlerin çoğunu heba etmişti zaten.

Jon Targaryen, Bağırarak Işık Getiren’i çıkardı ve o kılıç öyle bir parlıyordu ki Winterfell’e olan 500mlik mesafe bile aydınlık olmuştu. (Savaş şafakta oluyor… Buna dikkat çekiyorum.) Greyjoyların en ön saflarında 3 Greyjoy gören Theon, şaşırmıştı. Theon hangi tarafı seçmesi gerektiğini baya düşündü ama yine de Jon Targaryen’in yanında kaldı. Jon’un merak ettiği bir şey vardı ve Theon’a sormak için ona döndü…

Jon Targaryen: Ben 3 tane Greyjoy sayıyorum Theon. Şu gördüğüm diğeri Karga Göz mü ?

Theon: Ta kendisi majesteleri. Dayım Euron Greyjoy.

Euron Greyjoy’un aklına süper bir fikir gelmişti… Savaşı tatlandıracak bir fikir. Neden Azor Ahai’yi görme fırsatını kaçırsın ki? Bolton hanesine yolladığı birininde haberi ulaştırması uzun sürmedi ve Euron kendi başına Jon Targeryen ile konuşmak için atı ile birlikte geldi ve teklifi Jon’a sunacaktı…

Euron Greyjoy: Jon Targaryen. Sana açık bir dille bir teklif sunacağım daha doğrusu savaşa davet edeceğim. Bolton hanesinden Ramsay Bolton ile seni bir 3lü duelloya davet ettim. Eğer Bolton hanesi kaybederse Winterfell’i teslim edecekler… İlk ölün kaybedecek. Eğer Greyjoy hanesi kaybederse geri çekileceğiz. Eğer sen kaybedersen geri çekileceksin. 2 galip olacak.

Jon Targaryen: Seninle tanışacağımı hiç düşünmüyordum Karga Göz. Emin ol duelloya geleceğim…

Ramsay Bolton’u ordunun yakınlarında görüyoruz yanında buldurduğu adamları da. Ramsay, resmen evet dediğini duyurmak için oraya gelmişti. Ramsay, geldikten sonra Jon Targaryen ve Euron Greyjoy meydana doğru yürüdüler. Okçular herhangi bir yanlış harekete karşı hazırlıklıydı. Bütün sessizlikleri bozan Jon Targaryen olmuştu Işık Getiren’i havaya kaldırdı ve ardından Euron Greyjoy’da o meşhur kılıcını çıkardı. Ramsay ise zaten hazırlıklıydı. Birbirlerine bakan üçlü… Bu sessizliği bozacak olan kişinin hamlesini bekliyorlardı. Bu sırada herkes bir ses duydu. Sanki bir ejderhanın sesiydi… Evet bir ejderhaydı… Oldukça büyük bir gövdesi olan bir ejderha… Üzerinde gördüğümüz Aegon Targaryen’di.

Bölüm burada bitiyor…

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=pMnASRqiygE[/video]

Gülmekten ölüyorum kurtarın beni ! Bu ne ya !

“Allah korusun Jon Mel ölürse seni kim diriltecek ?”

Efsane bişey bu.

Keşke sonunda Aegon hepsini yaksaydı… Ayrıca Jon’un “Sen Greyjoy hanesini mi dert ediyorsun reis.” diyip kılıcı çıkartması…

Bran kelebek mi olmuş ben anlamadım?

@Himura Kenshin Benim anladığım 3 gözlü kuzgun brana uçma gücü vermiş. Baya bildiğin Superman gibi uçuyo galiba.

"Tyrion’un ağzı açık bir şekilde ‘10 sn’ boyunca kalıyor. "

Tm krdş.

Uyarı yemem inşallah yazım kurallarına uyunuz diye .ddddd