Game of thrones'la yarışabilecek bir dizi ?

Got’la yarışabilecek bir dizi biliyor musunuz ? veya en az onun kadar sevdiğiniz bir dizi varsa önerilere açığım.

Entrika/Dram/Aksiyon türünde Game Of Thrones ile yarisabilecek bir dizi oldugunu sanmiyorum. Birkaç kere Spartacus, hatta Vikings ile kiyaslandigina denk geldim ama tamamen ayni türde olduklarini düsünmüyorum, o yüzden ben karsilastirma yapmam.
Yani bence bu türde Game Of Thrones’la yarisabilecek dizi yok.
Ama farkli türlerde çok iyi diziler var. Yani kendi türlerinde efsane olan diziler.
Ben mesela atiyorum Game Of Thrones ile Lost’u, veya Breaking Bad’i kiyaslamam, yaristiramam. Yanlis olur.

Neyse, hangi türde bir dizi istediginizi söylerseniz tam olarak, önerilerde bulunurum, bulunuruz :blush:

Sherlock veya House md tarzı

Hocam Spartacus izleyin, şiddetle öneriyorum. Game of Thrones ile kıyaslamam istenirse Spartacus daha hafif kalır senaryo bazında. Bu da oldukça normal, G.o.T 21 yıllık bir kitap serisinin ürünüdür/ uyarlamasıdır. Spartacus ise gerçekte yaşanmış tarihi bir takım olayların ekrana yansıtılmasıdır. G.o.t’taki gibi her lafın altında bir şey aramayın, Spartacus apaçık bir dizidir mesaj vermekle uğraşmaz. Çok epik bir dizidir; savaş sahneleri olsun, olay örgüsü olsun, karakterleri olsun, diyaloglar olsun falan bunlar müthiştir. Olaylar akıcı, sürükleyicidir. Tek bir geçiş bölümü yoktur, 40 dakika boyunca soluksuz izlersiniz.

Hangi alanda yarışabilecek ama?

GoT gibi fantastik ve ortaçağ temalı bir diziyle yarışabilecek fantastik-ortaçağ temalı bir dizi bilmiyorum ben.

Sadece ortaçağ ve tarih kısmına bakarsan Vikings derim.

Sherlock ve House MD tarzında da dizi gelmedi aklıma. Evet, bomboş bir yorum oldu biliyorum :frowning:

Benim için dünyanın en iyi dizisi House md.dir. Eğer bilim kurgu seviyorsan stargate serilerini ixlemeni şiddetle tavsiye ederim toplam 17 sezon dizi ( 3 farklı hikaye) hatırladığım kadarıyla 3 farklı filmi olması lazım. Bölüm sayısı çok fazla diye hızlı izleme hayatını tümüne yay bence:) lostun yeri bambaşkadır benim için. House ile en iyisidir sanırım.

Yine aynı kanalda (HBO) da yayınlanan Westworld isimli dizi çok kaliteli izleyebilirsin. Tarihi bir dizi istersen de Vikings öneririm. Bilim kurgu istersen Doctor Who çok iyidir ve gerçekçi bir dizi istersen de tabiki klasikleşmiş Breaking Bad var. Zaman yolculuğu istersen de 12 Monkeys var, güzel dizidir kendisi :smiley:

Sherlock yarışamaz ama tatmin eddeceğine eminim tabi gizem seviyorsan

Mevcut haliyle GoT ile yarışacak bir dizi yok ama güzel denebilecek diziler elbette ki var; Sherlock, Ransom(Arthur Dayne’nin oynadığı dizi) ve Doctor Who aklıma gelen bir kaçı.