Gece Kralı, Brandon Stark Teorisi

Reddit’te okudum, bana çok mantıklı geldi. Türkçe’ye çevirip gönderdim. Birkaç yerde pürüz var ama yine de diğer birçok teoriden mantıklı geldi. Yorumları alalım. :slight_smile:

Saçma bence Jon kendisini öldürür ama Bran’ı asla

Gece kralı, stark soyundan gelmek için fazla zeki. Teori yanlıştır :slight_smile:

Kitaptaki Night King’in Bolton veya Stark olduğu düşünülüyor.

Bran’ın gerçekten de kilit bir karakter olduğunu düşünüyorum. Kitabıın ilk karakter povunu Bran’la görüyoruz. Ama videoda bahsedildiği gibi olacağını düşünmüyorum. Bu düşüncelerin hepsi Dizi için olabilir. Çünkü dizide Yürek Ağacı olmayan yerde de görü görebiliyor. Ancak Kitapta şuan için Yürek Ağacının dışına çıkamadı Brandon.

Yazar, hikayedeki Gece Kralı ile şu anki Gece Kralının farklı olduğunu söylemiş diye duydum gene böyle bir videoda. Nasıl Kanlı Kuzgun güçlerini vs. Bran’a aktardı etti ise aynı şeyi Gece Kralı unvanına sahip kişiler de yapıyor, demişti. Hatta Yürek Ağacı gibi karşıt bir ağaç da Demir Ağaç vs. diyordu. Geek Teori kanalıydı herhalde dinlediğim yer.

2 tane gece kralı var kitaplarda biri nights king diye geçiyor. Bu ötekilerle evlenen 13.lord kumandan çok güçlü bir adam duvarı kendine krallık yapmış sonra joramunla stark kralı güçlerini birleştirip bunu deviriyor. Birde ilk öteki olarak gördüğümüz night king var.

Önermenin doğru olduğunu düşünmüyorum , zaman yolculuğu ile ilgili bir roman yazdığımdan beni zor duruma sokan durum önermede de karşımızda;

Bran, ilk zamanda yolculuk yapma gerekliliğine WW yüzünden varıyorsa, kendisi WW olamaz. WW bu önerme de mutlaka başka biri olmak zorunda.
WW var, Bran bunu durdurmak için geçmişe gidiyor ama 3. yolculuğunda kendine ejderhacamı sokuluyor ve night king oluyor. Bu önerme mantıklı gelmedi bana.

Ancak Bran’in “hala hazır olmadığı” kavramını ciddiye alırsak, geçmişe gidip herşeyi görmesinin bir sebebi olabilir.
Kitapta bu bölümler olmadığı için diziden anladığım kadarıyla orman çocuklarının yarattığı ilk WW, zaten insanlara karşı savaşması için varlar. Bran’in bu misyonu ortadan kaldırmak için bir yol arayışına girmesini bekliyorum.

Türkçeye çevirip emek verildiği için eline sağlık.