Gendry

Arkadaşlar bir ben bütün kitapları okudum kitapları okuyanlar biliyor zaten Davos’un Rickon’unu Skagos’tan getirilmek üzere olduğu anlaşmayı. Fakat orda hala Stannis ölmemişti. Şuanda Ölü olduğunu kabul edersek Bu olay yabana atılacak bir olay olmadığı kanaatindeyim.

Davos hala hayatta olduğuna göre, Baratheon hanedanında benim bildiğim kadarıyla meşru bir varis kalmadı Piçler hariç. Piç denilince Baratheon ailesinde ilk akla gelen Gendry oluyor ki zaten Hikayede Jon Snow , Gendry ve bu Bolton piçi kadar kimse göze sokulmadı “PİÇ” olarak Diğerleri misyonlarını devam ettiriyor yada ettirdi bir tek GENDRY hariç.

Benim teorim şu; Davos bir Baratheon Stark Birlikteliği kuracak kurmaya çalışacaktır bu uğurda mücadele edecektir. Burda anahtar olacak isim sanırım Rickon Stark 2+2=4 değişmez kural bence. (Tabi Hikaye Epik çok şey farklı gelişirse de şaşırmamak lazım) Ve şunuda unutmayalım. Hikayede Dağ kabilelerinden söz ediyordu Jon Snow Stannis asker için onları kullandı fakat Filmde böyle birşey olmadı. Onlar hala orda yani sağlam sayılabilecek bir ordu kurulabilecek malzeme var.

Jon Snow ise muhtemelen Kızıl kadın tarafından diriltileceği kesin artık. Ölüp dirildiğine göre artık tutması gereken bir yemin kalmayacaktır. Tabi Stark’ların anlamsız gurularını saymazsak bakarsın bir aptallıkta yapar :smiley: ki yapacağa benziyor Jon Snow’un misyonu sanırım Akgezen’lerle olan mücadelesi.

Bakarsınız birde Sansa Gendry Evliliği :slight_smile: Zaten Gendry tamda babasını andırıyor hayvansal bir güç ama zeka sıfır :stuck_out_tongue: :smiley: Sansa güzel ama aptal :smiley:

Gandry değil Gendry :smiley:

bütün söyleyeceğin bumu yani :smiley: :smiley:

evliliği bilmem ama benim aklımda hep şu vardı aegon yoksa aegonu gendrye yüklerler jon connigtonuda davosa yüklerler :smiley:

Bu hikayede hep bu Aegon’un yerini merak etmişimdir kim bu abi nerden çıktı bu herif neden herkes bu herife bel bağladı :smiley:

aegon daenerysin yeğeni varys aegon ve rhaeyns ölmeden önce aegonla başka bir çocuğu değiştirmiş ve şimdi aegon 10000 kişilik ordusyla westerosta fırtına burnunu aldı :smiley:

hea bizim Rickon Strak’a bel bağladığımız gbi yani :smiley:

ben baratheon değilim targaryende değilim obejektif bakıyorum olaylara benim tek umudum Euron greyjoy :smiley:

:smiley: :smiley: Ben Stark değilim ama seviyorum adamları Kurt sembolelri olduğu içinmidir nedir :smiley: :smiley: hayranıyım

Valla bende Gendry`den cok umitliyim. Altindan birseyler cikacak ama bakalim ne ?

Hem romanlarda hem seride yazık edilen bir karakter.

Bu oğlanın kral veya kilit bir kişi olacağını bekleyenler saflık ediyor.Baratheonların gücü ve nüfuzu kalmadı.Robert’ın onlarca piçinden hayatta kalan bunu kim ne yapsın?

Gendry’i diğer piçlerle mukayese etmek yanlışlık olur. Diğer piçlerin daha kim olduğu, nerde nasıl olduğu muamma. Zaten çoğunuda Cersei’in öldürttüğünü biliyoruz. Ancak Gendry hala hayatta ve seride baya işlendi başınada baya olaylar geldi. Ayrıca Ned Stark’dan Stannis’e, Melisandre’den Cersei ve bazı Kral muhafızlarına kadar çoğu kişi de Gendry’nin Robert’in oğlu olduğunu biliyor. Hatta Gece gözcülerinden bile bunu bilenlerin olduğunu düşünüyorum. Evet Baratheon’ların şuan gücü kalmamış gibi gözüküyor ama şahsen benim umudum da orada başlıyor. Ağır top bir Baratheon malesef kalmadı diyebiliriz. Ben Stannis’in ölmediğini düşünsemde bundan sonra ondan bir umudum kalmadı. Baratheon hanesi çok eski, soylu bir aile ve bir çok kendine bağlı sancaktarı var. Fatih Aegon zamanından beri belli bir ağırlığı olan bu aileye, yeminli olan hane ve sancaktarların başka bir hanenin himayesine girmektense bir Baratheon’un arkasında olacağını düşünüyorum. Buda eğer Stannis’i egale edersek( kendisi yaşasa bile malesef artık bi loser olacak yaptıklarından sonra aynı otoriteye gelmesi biraz zor ) Gendry’dir.

Başka da Baratheon kalmadı malum yani Gendry illa birileri ile evlenmek zorunda değil ama mutlaka işin içine giricektir. Zaten filmde Piçler ön plana çıkmaya başladı daha doğrusu dışlananlar.

Arkadaşlar dizide Edric Fırtına hiç gözükmedi. Yani en azından ben hiç görmedim. Acaba bu konu hakkında bilgi sahibi olan var mı? Şundan soruyorum Edric resmi bir piç. Yani Robert Baratheon evet bu benim evlilik dışı oğlumdur eğer benim ve kardeşlerimin meşru çocuklarının hepsi ölürse Edric, Baratheon ismini devam ettirecek demiş. Bundan dolayı protokolde Gendry’den daha önde ve zaten Gendry’den 5 yaş büyük. Ama dizide hiç gözükmedi. Acaba sonraki sezonlarda gözükebilir mi?

Benim sahsen farkli teorilerim var Gendry ile ilgili ancak Baelish ile yolu kesisecegini ve Lannisterlarin cokusunde Baelish ve Tyrelllerle hareket edecegini duydum yeni sezon icin.

Evet dikkatimizden kaçmış aslında dediğiniz gibi bu isim hep duyuldu fakat kendisi yok. Belkide öldü falan hala yaşadığını biliyormuyuz? Şimdi filmi tekrar izlemek veya kitasplara göz atmak zorunda kalmayalım :smiley:

Herhalde fazla oyuncuya para vermeyelim diye karakteri diziye katmamışlar. Mesela Ejderha Kayasına Stannis’in yanına giden Edric ti ama dizide Gendry’i götürdüler. Edric benim bildiğim hala yaşıyor.
Böyle önemli bir karakteri neden diziye katmamışlar anlamak zor. Şu anda Stannis yaşasa bile onun ölümünden sonra Baratheon ismi sadece Tommen’a kalıyor, o da ne kadar yaşar bilinmez, bu sezon öleceği söyleniyor. Edric olsaydı Baratheon ismi ondan devam ederdi çünkü adam resmi bir piç. Ayrıca Gendry’den 5 yaş büyük olduğu için Gendry, Stannis tarafından meşrulaştırılsa bile Edric protokolde ondan önde oluyor.

Sanırım hikayede çok etkileyici rolleri olmayanları almamışlar :S

Galiba Baratheon ismini bitirmeyi başından itibaren kafalarına koymuşlar. Başka türlü Edric’i diziye alırlardı diye düşünüyorum.

Bence dışlananları ön plana alacaklar Piçler v.s :slight_smile: