Gendry

Bir joffrey olamaz…

gendry değilde ben edric ten umutluyum :slight_smile:

Bu çocuğun fazla rolü olmaz ilerde bence. Niye katıldığını da çözemedim seriye. :S Arya nın yol arkadaşından ibaret.

Arya Westeros’a dönerse kesinlikle bi birliktelikleri olacaktır martin boşuna yazmaz onları ayrıca alelade biri de değil Stannis’in öleceğini Shireen’in de yaşamayacağını düşünüyorum Geriye Robert’ın oğlu Gendry kalıyor Baratheon hanesinin başına geçmek için.

Tabi ki bir joffrey olamaz bir joffrey olmak çok farklı bir şeydir king jof ^^ :biggrin:

Evet yani onunla nasıl bir tutabilirsin ki joffrey i. Buraya hiç yazmamam gerekirdi. Seviyesi düştü joffrey reyizin.

Saygılar abi…

Edric’i unutuyorsn :slight_smile:

Yok Edric daha küçük olduğundan onu saymamıştım o da Dragonstone’un başına geçirilebilir mesela.

bence gendry sancaksız kardeşliğin başına geçer.Edric demir tahta oynar :slight_smile:

kusura bakmayın ama tahta geçicek o kadar kişi varken Edric veya Gendry’yi kimse tınlamaz. :S

Baratheon’ların Demir Taht’a oturabileceklerini ben de düşünmüyorum.

Edric in arkasında dağ gibi amcası var :):slight_smile:

O amca tahta geçsin bence ilk önce sonra varisi kim olacak düşünsün. :d

O dağ gibi amcası bi ara onu yakmayı bile göze almıştı biliyorsun Davos araya girmese Melisandreye uyup Edric elden gidecekti öyle amca olmaz olsun. Ayrıca bana göre Stannis 7.kitabı göremeyecek. :slight_smile:

Ser Robert kardeşm Stannis den soğuttun beni :):slight_smile:

Hayır. Stannis, Edric’in yakılmasına her zaman karşı durdu. Melisandre’ye bir çok kez nazikçe s.ktir git demesine rağmen sonunda diyarı ve halkını düşündüğü için buna mecbur kaldı. Davos araya girdi ve Edric’i kurtardı. Bence önemli olan yapılan hata değil, o hatanın farkına varıp doğruyu bulmaktır ve Stannis hatasının farkına vardı Davos’u affetti. Ben Stannis’in yaşayacağını düşünüyorum, inandığı değerler uğruna savaşan bu adamın hak ettiği Krallığı alacağına dair görüşüm kesin.

Kralım diyen adam da biraz dirayet olur stanniste zerresi yok. Karısını boynuzladığı kadın olan metresi melisandrenin gazına geliyor ve kalkıp çocuk yaşta olan abisinin savunmasız oğlunu, öz yeğenini diri diri yakmaya manevi yardım da bulunuyor suça iştirak ediyor. Ben anlamam arkadaş sonucunda isterse evrenin kurtarılması gibi bi amaç olsun mecbur kaldı ne demekmiş her stannisci de bu konuda bunu söylüyor ne mecbur kalacak ya kralım diye takılmıyor mu bu adam kim mecbur bırakacak bunu silah mı dayıyorlar keline başlarım bunun kanından gelen hakka Bolton ve Frey’leri zayıflatsın, Gendry’e de babası hakkında gerçeği söylesin hikayeden defolup gitsin.

[spoiler]Kim mecbur bırakacak demişsin zahmet edip Kılıçların Fırtınasını oku. Böyle konularda olaya karakterlerin bakış açısıyla yaklaşmak gerekir ama sen duygusal yaklaşıyorsun ben ne yazsamda birşeyin değişmeyeceğini biliyorum ama Stannis’e bu kadar hakksızca salladığın için son kez cevap vereceğim.
Westeros aşşağılık adamlarla doluyken, pisliğe batmışken Stannis’in bu kadar eleştirilmesini anlamıyorum. Tekrar belirteyim herkes hata yapabilir ama önemli olan yapılan hatalar değil bunların farkına varıp çıkarılan derslerdir.
Stannis kimsenin gazına gelmedi. Uzun süre Melisandre ve Selysse’nin fikirlerine kulak asmadı. Melisandre ve Selyse Stannis’e uzun kışın geldiğini, taştan ejderhaları çocuğu kullanarak canlandır dedi. Stannis uzun süre bu fikre karşı çıktı. Çocuk benim kanımdam ve masum dedi. Ama sonra sağlıklı düşünmedi çünkü uzun kış geleceğini düşünüyordu ve bu sefer Westeros’daki bütüm çocuklar ölecekti. Buna rağmen Davos ona hatasını farkettirdi.
Kitapdan iki bölüm yazacağım;

Kılıçların Fırtınası I-Sayfa—533-534
’‘Daha iyi bir yol. Bana çocuğu verin ve taş ejderhayı uyandırayım.’’–Melisandre
’‘Sana söyledim cevabım hayır.’’–Stannis
’‘Batıdiyar’ın bütün erkek ve kız çocuklarına karşılık bir gayrimeşru çocuk. Bundan sonra dünyanın bütün krallıklarında doğabilecek bütün çocuklara karşılık.’’
’‘O çocuk masum’’
’’ O çocuk zifaf yatağınızı lekeledi, bunu yapmasaydı sizin kendi oğullarınız olurdu. Size utanç getirdi.’’
’'Bunu Robert yaptı. Delikanlı değil. Kızım onu seviyor. Ve o çocuk benim kanım.

Kılıçların Fırtınası II-Sayfa 191
’‘O çocuk benim kanımdan. Bana yapışmayı bırak kadın.’’ Kral Stannis elini kraliçenin omzuna koydu, beceriksiz hareketlerle kadının kıskacından kurtuldu.’‘Belki Robert düğün yatağımıxı gerçekten lanetledi. Niyetinin beni olmadığına dair yemin etti., sarhoş olduğuna ve hangi odaya giridiği bilmediğine dair. Ama ne fark eder? Gerçek ne olursa olsun çocuğun bir günahı yok.’’

Stannis Baratheon, Westeros’un dirayetli, gururlu, davasından sonuç ne olursa olsun vazgeçmeyen, başı her zaman dik Gerçek Kral’ıdır. Serideki görevi Bolton ve Frey’leri zayıflatmaktan çok daha ötedir. Krallığına kavuşacağına dair inancım tam.[/spoiler]

[spoiler]Hani gerçek, başı dik, gururlu, dirayetli bi kral ya Stannis işte ondan “kim mecbur edecekmiş kim edebilir ki silah mı dayamışlar tehdit mi etmişler kendi iradesi yok mu” anlamında demiştim zahmet edip de yazılanları sadece okumakla kalıp cevaplamaya uğraşmayın, ondan önce kafanızı ellerinizin arasına koyup anlamaya da çalışın.

Edric’i öldürmeye teşebbüs edilmiş mi edilmiş, Stannis’in bu teşebbüse göz yumması ile payı var mı var, bu iş burada bitmiştir abicim duygusal yaklaşıldığı da yok sallandığı da yok ne duygusal yaklaşıcam neyim oluyo ki duygularımla yorum yapıcam objektif konuşuyoruz işte argümanları yazıyorum karşılığı alamıyorum bu kadar net bu olay verilecek cevaplar hep belli zaten yok da çünkü somut bi cevap. Ne saçma laflar bunlar ya sadece bakmamak görmek de lazım. Bu hatayı da burada var bi iki ölümüne stanisçi onlar çok yapıyor ama neyse ne bana göre dayanağı olmasa da görüş görüştür klavyene sağlık saygı duymalı yapacak birşey yok.[/spoiler]

[spoiler]Soğu kardeşim tabi ben “bana göre” gerçekleri yazıyorum göz-nizam ikilisine uygun düşmeyecek şeyler olsa tezimi bu kadar savunmam. Sen de sana doğru geliyorlarsa inan ya da inat et inanma. :slight_smile:

Benim tepkim Stannis’in burnundan kıl aldırmayanlara karşı; zira hatasıyla da seviyoruz deseler eyvallah ama kardeş katilliğinin azmettireni (Renly’nin Melisandre tarafından öldürülmesinde) olduğuna dair itirazları olanlarla, işaret ettiğimiz diğer noktalarda göz göre göre hatası hiç yok diyenlerle tartışmak manasız ve vakit israfı.[/spoiler]