Gendry

Ya arkadaş konusu değildir herhalde ama ben sizi anlamıyorum 4. 5. 6. kitaptan en ufak detayları nerden öğreniyorsunuz,kitapları daha basılmadı ingilizceleri var ama herkeste okumuş olamaz.

Kitapları okuyan 5 kişiyse 20 kişiye spoiler veriyor böyle böyle. :SS şahsen okumuş kadar oldum 4 ve 5i .s

Ben heyecanı kaçmasın diye tövbe ettim, daha önce öyle bir hataya düşmüştüm :frowning:

Ben 1. ve 2. kitabın spoilerlarını okumuştum. Daha sonra kitaplara geçtim ve verilen spoilerların çok yanlış ve kişisel olduğunu gördüm. Spoiler işin büyüsünü kaçırıyor. 3. kitabın spoilerlarını okumayınca öğrenmiş oldum…

Kitaptan replik yazıyorum ama somut cevap yazmadın, diye tepki alıyorum. Ne diyeceğimi bilemedim. Ben genellikle boş tartışmaya girmekten kaçınırım fakat ortada baştan sakat bir durum var, yorum yapacağım. Özellikle Stannis’in burnundan kıl aldırmıyorlar deyip onu yerin dibine sokanlar var. Gerçekten nedir bu adama karşı bu kadar öfke anlamadım. GENEL KONUŞACAĞIM Çoğunluk ya kitabı okumadığı yada ayrıntılara hakim olmadığı için sallayıp duruyor burda. Fakat kesinlikle ortada bilgisizlik ve fazlasıyla abartı var. Bazıları on kere aynı soruyu yazıyor ve on kere aynı cevabı alıyor buna rağmen Stannis’e sataşmayı huy haline getirmiş. Açın okuyun tekrardan bu seride yaptığı her davranışın temelinde sağlam bir sebep var Stannis’in, tabi ki hatasız değildir, yanlışları vardır. Ama bu kadar haksız eleştirileri hak etmiyor. Objektif yaklaşım yok ortada. En basitinden Stannis karısını boynuzluyor, onun gazına geliyorrerörerö… gibi yorumlar varsa aynı yorum Dany ve Daario Naharis içinde yapılmalı objektif yaklaşım budur. Kaldıki Stannis kimsenin gazına falan gelmedi. Gaza gelse Melisandre Karasuda olurdu. Gaza gelse Edric çoktan kebap olurdu. Sorumluluk ağır fakat halkıma karşı görevim var diyen kendisiydi. Westeros’a adalet getireceğim ddiyen kendisiydi. Diyarı ve halkını savunmak için askerleriyle ölüme atlayan Stannis’di.

Bide bazı 5. kitabı bilenler gidip diğerlerine akıl vermeye kalkıyor :). Halbuki biz 3. kitabı yeni bitirdik yorumlarımız 3. kitap dahilinde. 5. kitaba geldiğimizde değişecek yorumlarımız elbette ama bu şekilde devam ettikleri sürece koca seri onlar için TV dizisi tadında kalacak…

bu eleman yüzünden bir arkadaşımla iddaaya girdim. arkadaşım gendry’nin seride çok önemli bir konuma geleceğini hatta kral bile olabileceğini (OHA) düşünüyor. Bende tam tersi sadece yan karakter olduğunu, olsa olsa baratheonların başına geçebileceğini (bu bile zor biraz aslında) düşünüyorum. hangimiz haklı çıkacağız acaba :stuck_out_tongue:

Artık iki kitap kala ve hatta bence fazla gecikmeden 6.kitapta mutlaka kendisi hakkındaki gerçeği bilen ve sağ olan iki kişiden ya demirci ustası ya da Stannis ona bi şekilde gerçeği iletecektir. Stannis’in ona yeğeni olduğunu bizzat iletmesi çok daha etkileyici bi sahne olurdu.

Ben o sahneyi kafamda bir çok kez kurdum hatta inceden Robert’a laf falan sokması çok etkili olur :smiley: Ağabeyim çocuk yapmayı çok severdi fakat çocuklar büyüdüğünde onun için problem olurdu falan :smiley:

Stannis nefretini bir türlü anlalayamadım seriden defolup gitsin lafı nedir ya çok sığ bir düşünce olmuyor mu?Bence adamı takıntı haline getirmişssin ben Daenerys’tan hoşlanmıyorum fakat sizin gibi takıntı haline de getirmiyorum.Stannis’i anlamaya çalıştığınızı da düşünmüyorum.

[quote=“Mimar_Brandon_Stark, post:49, topic:857”]

Ben o sahneyi kafamda bir çok kez kurdum hatta inceden Robert’a laf falan sokması çok etkili olur :smiley: Ağabeyim çocuk yapmayı çok severdi fakat çocuklar büyüdüğünde onun için problem olurdu falan :smiley: [/quote]

Ben de o tarz bi sahne bekliyorum hatta keşke Stannis’i hiç değilse son anlarında hele de bu vesileyle Gendry gibi de bi karakter ile olan diyaloğunda soğukluğunu bi kenara atıp en azından gülebildiğini görebilseydik güzel olurdu.

Ben sırf bu konu başlığında değil; birçok konu başlığında sen ve senin gibi inanan bi iki arkadaşa sebepleri ortaya koymuştum vakt-i zamanında o nedenle de burada tekrar bunlara girmeyeceğim şimdi boşver gitsin bize ne faydası var önemli olan şu an sadece:

[quote=“Ser_Robert_Strong, post:37, topic:857”]

…Bolton ve Frey’leri zayıflatsın, Gendry’e de babası hakkında gerçeği söylesin…

yeter.

Young Griff’de sana yeterince argüman sunmuş sen bizim sunduğumuz argümanları reddetmeyi tercih ediyosun biz de seninkileri.

Ortada gerçekler var örneğin Melisandre’nin Stannis için konumu ve Renly’nin nasıl öldüğü gibi. Bunlar bi çırpıda aklıma gelenler önemli olan bu değil bahsetmek istediğim bizlerin yaptığı bu gerçek, somut olayları farklı bakış açılarıyla değerlendirmek. Birimize göre doğru olan bir şey diğerimize göre yanlış olabilir iyi ki de bu böyle yoksa herkes aynı düşünse ne anlamı kalırdı ki zaten yeter ki düzgünce tartışılsın ki biz de bunu yaptık.

Ama başa dönmenin manası yok sen 26.10.12’deki mesajımdan muhtemelen yeni fark ettiğin için olduğunu bilsem de bi alıntı yapmışsın diye söylüyorum bunları ,yanlış anlama ama ben özellikle ikinizle stanis konusunda tartışmam daha çünkü birbirimize katacağımız bir şey olduğunu düşünmüyorum artık bu adam hakkında. :slight_smile:

Ben Stannis’in Demir Taht’a oturacağını düşünmüyorum Young Griff’le bu konuda ayrılıyorum fakat senin de Stannis’in kendisini Azor Azhai olduğunu düşünmesi ve çaresiz bir konumda sağlıklı karar veremediği konusunda yeterli empati kurmadığını düşünüyorum.

Bence herkes her konuda her zaman birbirine birşeyler katabilir.Önemli olan kapıları kapalı tutmamak.

Ya ben stannisçi değilim ama sen konuya cok sert bakıyorsun bence sonucta yine kendi iradesiyle cocugu öldürmemiş değilmi sonuca bakmak da lazım bu da onun kimin etkisinde kalırsa kalsın verdiği karar ayrıca bütün insanlar illaki yanındakilerin etkisinde kalır bizler bile yeri geliyor ailelerimizin veya arkadaslarımızın sevdiklerimizin etkisinde kalıyoruz yani tamamen insan tabiatı cok normal keza bulundugu durumda da yaptıgı her şey geleceğini dogrudan etkileyecek bir durumda

Bence Buz’u tekrar bir araya getirecek şahsiyet Gendry’dir.

Gendry seride Robert Barethon gençliğine çok benzediğini, Tarthlı Brienne Gendryi ilk gördüğünde Renlyi gördüğünü zannetmişti. Daha sonra incelediğinde Renly gibi olduğunu ama daha geniş omuzlu ve daha kuvvetli kollara sahip olduğunu farketmiştir. Bana göre bu adam Barethonun soyunun devamını getirecek bir kişidir. İlerde belli mi olur Arya ile evlebilir :slight_smile:

Benim Gendry ile ilgili düşüncem ve beğendiğim teori:

Senin bir kızın var benim bir oğlum hanelerimizi birleştirebiliriz -Robert Baratheon ;))))

robert’ın edric mya barra gendry den başka piçi varmı :smiley:

on iki tane daha var :smiley: