George R. R. Martin’in yaşı

Yaa bu abinin yaşı biraz fazla. Ve kitapların arasına da 5 yıl koyduğuna göre son kitabın çıkmasına bayağı bi var. Ama abinin yaşı da geçkin biraz. Yani son kitabı yazamadan ölürse tüm teorilerimiz boşa gidicek. Başkası yazsa da aynı tadı alamayız :frowning:

Bu tür şeyler öyle o kadar yazar insafına bırakılmaz. Zaten ileride olacak olan şeyler, buna dair fikirler, genel gidişat falan ayarlıdır aşağı yukarı ve bir yerlerde yazılıdır. Kendisi ölecek olursa eseri bir başkası devam ettirir. Ha ne olur? Belki üslup farklı olur ve devam kitabı foreshadowing manyağı olmaz ama gene de sonunu görürüz.

Bildiğim kadarı ile işin kritik noktaları, genel hatları vs. nasıl biteceğini GRRM bilmesi gerekenlere söylemiş etmiş, bir yazar ekibi var bu konuda diye duymuştum. Çünkü o ve yayıncısı da gayet farkında yaş meselesinin.

1. kitap son kitap, bu yüzden foreshadowing beklemeyin. :smiley: Olsa olsa geçmiş foreshadowinglerin ortaya çıkışı olur.

Arkadaşlar GRRM’in yaşını bilmiyorum, öğrenince yazarım lütfen takipte kalın.

Buraya derdimi yazmaya geldim, alakasız mesaj diye raporlamayın ciğerim yanıyor.

Ne yazık ki T*rkcell tarafından dolandırıldım. Gelen fatura ücretiyle çok affedersiniz babanızı satın alırım. Kötü olan şeyler neden hep iyi insanların başına gelir ki?

Lütfen raporlamayın beni harbi diyorum dertten intihar bile edebilirim, bi de banla uyarıyla falan uğraşmayalım. Dertleşme başlığı olsa oraya yazardım ama yok.

Okuyan herkesten aro, raporlayanın da raporu seker de kendi kendini şikayet eder inş. Dediğim gibi GRRM’in yaşını bilmiyorum kitabın arkasında yazıyordur bakıverin ordan.

Ne kadar geldi ki faturan? :confused:

Fantastik edebiyatın en kaliteli serilerinden biri olan Zaman Çarkı’nın yazarı Robet Jordan da eserini tamamlayamadan ölmüştü. Bilenler bilir seri 15 kitap. Seriyi bitiremeden ölebileceğinin farkında olan Jordan da ardından devam kitaplarını yazması için Brandon Sanderson’u yetiştirdi diyebiliriz. Ki kendisi şu an dünya çapında oldukça sevilen bir yazar.
GRRM’de aynı şekilde önlemini almıştır mutlaka.

Bu meseleler bir de sadece şahısla ilgili değil. GRRM seriyi kendi başına çıkarmıyor. Çıkardığı yayınevi, editörleri vesaire bir sürü insan var bu işin içinde. Yani kitap nerede Martin! Şuraya kadar çıkması gerekiyordu şöyle zarar ettik böyle kötü olduk diye onu sıkıştıran bir tayfa vardır. Martin düşünmese bile onlar düşünür.