George RR Martin yeni kitap hakkında açıklamalarda bulundu

@“Aang” Dany’e kalsa oyalanmaya devam eder, dönüşüne Tyrion neden olucak bence. Yani Dany’i ikna edicek umarım Westeros’a gelir ve ölürler sevmiyorum ikisini de -,-

@HappyLittleBoozer İkisi de ölmesin bence önce bir ortalığı karıştırsınlar sonra bakıcaz.Ayrıca Tyrion sevilmez mi? :open_mouth:

• Tyrion kartını Dany’e oynayacağını sanmıyorum. Yani bence aralarında ihanet veya savaş olabilir :s

Ben size belki de duymak istemeyeceğiniz bir düşüncemi söyliyeyim. Bence Dany Westeros’a gelip tam kasıp kavururken ölecek. Ayrıca Tyrion’ın Dany için kardeş kardeş yan yana duralım diyeceğini sanmam. Politik oynayıp sadece dostluğunu ve gücünü kazanacaktır. Fakat zırhsız dothrakiler ile, lekesizlerin (ki Meeren savaşında ille bir kısmı ölecek) Westerostaki ‘burası başka aleme benzemez’ tarzındaki balış açısını bozacağını sanmıyorum. Son kitapta Dany’ye çok oynamayın derim.

Dany eger aile sozlerine sıkı sıkı bagli ise tyrion i yaninda isteyecegini pek sanmiyorum sonucta lannister lari affetmesi zor olur. Ama eger zekice davranip tyrion i yaninda tutarsa beyin takimina iyi birini katmis olur. Gorucez tabi

Sent from my iPhone using Tapatalk

danny , tyriona güvenecek ,tyrionda onun yaşama umudu yani ona şuaralar körkütük sadakatten başka seçeneği yok,danny kimliğini ve geçmişini kabullendi artık fatih aegon yolunda ilerleyecek,tyrion galiba karısı ve lordluk için yaşıyo

Rickon’dan bahsetsen ne olurdu :confused:

Kitabın tarihi ile ilgili herhangi bir açıklama yok mu?

Tyrion’ın babasını öldürmesi, Dany’nin ona olan güvenini artırabilir. Yani yanına alması muhtemel.

eve dönme derken kelime oyunu yaptığını sanmıyorum direkt westeros’tan bahsediyor bence.
düğünlerden biri sansa ve harry’nin olabilir.
dothrakilerin büyük olayı da khal jhaqo’nun dany’e katılması olabilir.
yalnız tyrion’un uğruna yaşamak istediğine karar verdiği tek şeyi merak ettim. beşinci kitapta onunla ilgili hatırladığım tek şey babası ve shae’yi öldürdüğü geceyle ilgili bitmek tükenmek bilmeyen düşünceleriydi. o yüzden tahmin de yürütemiyorum :confused:

Bence Tyrion Casterly Kayası olmak için yaşamaya karar verdi. Düğünlerden biri Devan Lannister ile Frey kızının düğünü olacak bence. Sansa ve Harry izdivacı da olacak büyük ihtimal. Daha çok düğün… ~Leydi Taşyürek~

Red Wedding versiyon 2 geliyor bence.

Eğer ararmartin amcamız Dothrakileri gerçekten Türklerden esinlenerek yaptıysa Kralın Topraklarına kadar gidip kış nedeniyle geri dönerler ve bir müddet sonra kendi kabuklarına çekilirler.Sonunda batının güçlü çeliklerine karşı koyamamaya başlarlar ve bir asker ayaklanıp orduyu ve halkı Batı tarzında değiştirip bir müddet daha ayakta durmasını sağlar.Sonraki Khallar tekrar yabani Dothraki geleneklerine döndürür ve kadınları at dürter gibi dürtmeye devam ederler.

Daha fazla ihanet daha fazla ölüm daha fazla düğün :s
Bu nasıl bir açıklamadır ya. Yemin ederim adam karakterlerin yarısını düğünlerde öldürmeyi kafasına koymuş

Artık hangi düğünde nasıl sebeplerle öldürcekse milleti. Bize çeyrek takmadı arbaletle öldürün mü dedirtcek.

Sansa-Harry düğününde acaba Baelish mi ölecek :stuck_out_tongue:

Evlilikler önemli şeyler Orta Çağ’da. Hem düğünde öldürecek diye bir şey yok sdfsd
Arianne ve Aegon olabilir, Sansa ve Harry, Dany tekrar evlenebilir belki, Margaery 7’ye tamamlasın asds, Daven Lannister ve Frey kızı. Daha başka düğün olasılığı gelmiyor aklıma.

Kitabın sanki büyük bir bölümü yazılmış gibi geldi bana :3

Dany “Ejderhalar ağaç dikmez.” yolunda ilerleyecek. Tyrion ne yapmaya karar verdi ben de anlamadım, Cersei’den intikam almak mı? Abi ikisi neden kısa süre görüşecek ya nolcak da ayrılcaklar!!

Sur’da çok şeyler dönüyorsa Melisandre’nin gözünden göreceğiz demek. Jon öldü bence hadi yaraları iyileşir povlarını kaybetmez de diyemiyorum. Ama dirilir kesin. Çok fazla Mel bölümü gizemleri ortadan kaldırır :o

İhanetlerden birisi Tyrell lordlarının Aegon’ın tarafına geçmesi olabilir.

Yazar son olarak kendini oldurerek romani mutlu bir sonla bitirdi

Daha fazla düğün mü? Westeros’ta düzgün bi düğün yapılmaz oldu bi bakmışın Aegon’da düğünde öldürülüyor asdfdawfdad

Rickon Shireen düğünü??? WTF!