George RR Martin yeni kitap hakkında açıklamalarda bulundu

Arkadaşlar kitap çıkmış. Hala alamayan varsa ulaştırırım ben belli bir ücret karşılığında.
Dm’den iban yolluyorum, kitap max 4 güne elinizde.
Müracaat: Ben

Bunun için 2 şey olmalı; ilki kimliğini ortaya çıkartmalı ve sonrasında da Tyrion ile olan evliliği sona ermeli. 6. kitapta pek mümkün gibi gelmedi, ayrıca LF’nin onu gerçekten de onunla evlendirmek istediğinden ciddi şüphelerim var.

Bu konudan da şüpheliyim, kaldı ki gerek de yok. Evlilikler aşk için değil ise ittifaklık için kurulur; Aegon, sizin yeğeninizim diye ortaya çıkıyor; Dorne deseklemek için evlilik talep etmeyecektir. Zaten Aegon, Dany ile evlenmeyi arzuluyor.

Nereye? Açıklamaya göre dizideki gibi Dany’nin eteğine yapışacak gibi.

LF Sansa ile Harry’yi evlendirecek Robert’ı öldürtecek sonra kimliğini açıklayıp Vadi ordusunu kuzeye gönderecek sonra Harry’yi savaşta öldürtüp kendisi Sansa ile evlenecek hem Vadi’nin hem kuzeyin Kralı olacak.

Arianne, Aegon’a aşık olacak önüne gelene aşık oluyor zaten, o yüzden evlenmek isteyecek sonra Aegon sahte çıkınca pişman olacak.

Tyrion, İkinci Oğullar ile anlaştı Meeren savaşından sonra Casterly Rock’ı almaya gidecekler. Dany ise Dothrakların eline düşecek en son yanına bir atlı geldiydi dizide ki gibi geri dönemsi kitapta daha uzun sürer.

LF Harry yi Sansa ile evlendiremez çünkü onun kimliğini mümkün olduğu kadar gizleyecek, kendi kızı olarak evlilik görüşmesi yapılıyor piç olduğundan meşru olana kadar onu kabul etmez Harry nin teyzesi hem zaten ilk görüşmelere başladıklarında bir düğünde konuştular o gelinden daha çok çeyiz istemişti aile Sansa Stark olduğunu bilseler beklemezler, Aleyne ninde meşru olmasını bekleyecekler
yani burda bir oyalama var
gelelim Robertın öldürülmesine; şuanda vasisi sıfatı ile LF vadi üstünde hak sahibi ve en az 8 yıl (16 yaş meşruluk yaşı ) vadiyi istediği gibi yönlendirebilecekken niçin onu öldürttüpde kontrolu olma ihtimali olmayan yetişkine versin…
bir diğer konu Sansa ve harry bugun evlendi diyelim kuzeyi ele geçirme en az bir yıl bu sürede çocuğu olursa vadi çocuğuna geçer vasi olarakta Sansaya ama Sansa niçin hem vadi hem kuzeye sahipken LF ile evlensin
Not: çocuğu olmazsa vadi üstünde hak sahibi olamaz

aşk değilde evlilik bende bekliyorum Dany nin evlendiği haberini alınca kesinlikle Arrianne ile evlenir

sanmıyorum bu kısmı en azından Dany siz

katılıyorum

Sansa’nın kimliğini Harry ve teyzesi biliyor ya da şüpheleniyor yoksa evlilik için anlaşmaya çalışmazlardı bir piç kız için.

Robert’ın vasisi iken de istediği gibi yönetemiyor ülkeyi isyan çıktı hemen zar zor bastırdı. Robert zaten 16 yaşına kadar yaşamaz kendiliğinden ölür. Baelish hızlandırır ölümünü. Harry tahta çıkınca Sansa’nın kimliğini açıklar ve kendisi Sansa ile Vadi de kalıp Harry’yi ordu ile kuzeye gönderir Lyn Corbray’e savaş sırasında Harry’yi öldürmesini söyler Lyn’de öldürür ve varisi olmadığı için karısı Sansa Vadi Kraliçesi olur Robert’ın kuzeni zaten kimse hayır demez dini problemde yok Sansa 7’ye inanıyor. Sonra Sansa ile evlenip kendisi de Kral olmak ister ama evlenebilir mi bilemem.

alıntı vardı bulacağım LF pazarlığı kendi kızı olarak yapıyordu

LF bu kadar kolay yenilir mi henüz hazırlıkta başka biri olsa doğru ama Robert yaşadığı sürece hak onda bu yüzden öldürmez
ha hala öldürür diyorsan LF yi tanımamışsın

Sansasız Harry kıuzeyde yalancı durumuna düşer ve Kuzey lordları ona biat etmez Sansa yanında olursa iş değişir

robertin kuzeni ama Arrynlar ile aileden kan bağı yok bu yüzden olmaz gerekirse 20 100 göbek geri giderler vadili bir varis bulurlar Sansaya vadiyi vermezler

Hayır, bilmiyor. Teyzesi “İstemez ise onu zorlayamam.” diyor, lf’ye… Ve Harry de kıza çok soğuk davranıyor ve babası gibi olduğunu düşündüğünü itiraf ediyor 6. kitap aleyne povunda.

Harry başta soğuk davranıyor ama sonradan birden iyi davranmaya başlıyor o povda.

Kız seksapel hareketler gösterince buzlar bir anda eriyor elbette. :slight_smile:

Güzelliğinden etkilendi normal olarak o güzellik teyzesi için önem arz etmeyecektir

işte dediğim bu sürekli onu karalama derdindesin dansı zaten Lf ayarlamıştı o sırada yada öncesinde güzelliğinden etkilendi o kadar
bu kadar korktuğunu belli etme diyorum :stuck_out_tongue: :smiley:

Fecr bak sırf senin yüzünden Sansa’ya küfür edeceğim ve garez duyacağım, kızın sorunu yok aslında sebep senin hareketlerin ve davranışların; şu bitmek tükenmeyen Sansa savunuculuğun adına saldırılarda bulunman. Ben bu kızı karalamak istesem İnan bana anlardın, her yerde onunla ilgili başlıklar açardım ve aşağılar idim.

Sende büyük sorunlar var; öyle kendini şartlamışsın ki kızı övüp, savunduğumda bile kızı karalamaya çalışıyormuşum gibi algılıyorsun.

Beynin algılamakta zorluk çekecek ama açıklamaya çalışayım; arkadaş Harry’nin Sansa’nın kimliğini bildiğini, bu yüzden yanaştığını vs. söyledi. Ben de bilmediğini, kimliğinin ifşa olmadığını, o şekilde yelkenleri indirmesinin 6: kitap pov’daki dans sahnesinde kızın seksapel yani KADINSI/ÇEKİCİ hareketleri yüzünden olduğunu yazdım. Sen ne anladın merak ettim? Hayat kadını mı dedim kıza da karalamışım?

Bir daha bana Sansa vb. konuda yazma, sana kötü konuşmak istemiyorum. Sabrımı zorluyorsun

@fecr @YeniAy_Ottoman sakin yahu Sansa için kavga etmeye değmez

Bence de onun İçin hiçbir şey değmez. Lakin Mesele Sansa değil, bu arkadaşın tavrı. Ne Sansa imiş ya! Savunacağım, yücelteceğim diye yapmadığı kalmadı geldiğinden beri… Kıza bir şey demiyorum; üstüne övüyorum ama o halde bile karalamaya çalışmışım gibi algılıyor.

Arya’yı Jon’a yakıştırıyorum, bu da Sansa’yı; rakip görüyor haliyle, böyle bir komik rekabete sokuyor iki karakteri, ben de Arya tarafı olunca bana geliyor… Sansa’san korktuğumu belli etmeyecekmişim, şaka gibi. Ne mühim bir karakter. :joy:

Jon ikisine de bakmaz Val’a tutuldu bence boşverin Arya’yı Sansa’yı

sexapel kelimesini ben hakaret olarak aldım şimdiye kadar onu övgü olarak kullanan görmediğimden ki bu kadar kızmanda haklı olduğumun göstergesi
ben bir bayan olarak bir bayana sexapel sıfatını kullanmam kullanana hoş gözle bakmam

Sen güzelliğinden etkilendi demişsin, Sexapel kelimesi de güzelliği ile karşı cinsi etkileyen demek ne farkı var şimdi.

Üstteki saçma tartışmayı görmezden gelerek yorumlarımı yapacağım.

İlk başta Arianne ve Aegon evliliğine kesin olacak gözüyle bakıyorum. Dorne yönetime ortak olmak istiyor. Yani Doran’ın isteği basit bir intikam değil iktidara ortak olmak. Viserys ve Arianne nişanının yapılmasının sebebi de buydu. Dorne yönetiminde direkt söz sahibi olmayacağı bir krallık için uğraşmaz asla. Arianne zaten cinselliğini kullanmayı bilen bir kadın. O kadar tecrübesiz olan Aegon’u parmağında oynatacaktır.

Alayne ve Harry evliliğinin de yaşanacağına oldukça eminim. İlk başta Sansa Stark Alayne Stone olarak evleneceği için Tyrion bir sorun olmaz. Sadece kimliğini ortaya çıkarırken sorun olur. Tyrion ve Sansa’nın evliliği zaten çok geçerli bir evlilik değil çünkü asla tamamlanmadı. Kolayca iptal edilebilir yani. Ya da Baelish Tyrion’ın öldüğüne dair dedikodu çıkarttırabilir. Tyrion denizin diğer tarafında kaldığı sürece kimse bilemez bunu zaten.

Aleyne povlarında LF,Varis Harry ile nişandan bahsederken teyzesinin çeyiz istediğini söylemişti ve piçlerin çeyizi olmaz. Olsada az olur ama onlar şuanda Harrenholl a gözlerini dikti (Lf ye verilmişti Tyrell Lannester ittifak ve evliliği için ) ve Harrenholun varisi değil Piç olarak
bu sebeple Varis Harry ile evklilik olmayacak yada meşru Aleyne Bealis olması için baskı ve bekleyiş olacak ki bu da olmayacağı için bu yine LF nin zekice oyunlarından başka bişey olmayacak onu ve kuzeyi kendine saklıyor LF
Ben Jonla evlilik görüyorum Sansaya

Belki de Baelish Alayne’i kızı olarak meşrulaştıracağını söylemiştir. Bu şekilde Harrenhall da Alayne’e kalır.

öyle kesinlikle söyledi nişanı konuşurken ama yapmayacak o şekilde oyalayacak bence