George RR Martin'in Favori Karakteri

Merhaba arkadaşlar,
Çoğumuzun favori karakter(ler)i var. Peki bu seriyi yazan ve geleceğin de ona bağlı olduğu George Martin’in favori karakteri ne? İşte bir röportaj sırasında bunu sormuşlar ve George Martin de “Tüm POV karakterlerini seviyorum. Arya’yı, Sansa’yı, Jon Kar’ı, Brienne’i, Arianne’i, Cersei’yi, Jaime’yi ve Theon’u hatta Victarion’u ve Buharsaçlı’yı. Her birini, ama en çok Tyrion’ı seviyorum.” demiş. Haberi okuduğum sitede Daenerys’i bu karakterlerin içinde saymamasını foreshadowing (Türkçe’ye nasıl çevireceğim konusunda bir fikrim yok) olarak değerlendirip Daenerys’in öleceğini öne sürmüşler. Bu röportaj her ne kadar pek anlam ifade etmiyor gibi gözükse de Tyrion’ın geleceğinin iyi olacağını varsayabiliriz. Benim dikkatimi çeken bir başka isimse Davos’ın bulunmayışı bu POV karakterlerin içinde fakat sayarken atlamış da olabilir.

Kaynak: http://winteriscoming.net/2014/08/31/george-r-r-martins-favorite-character/

Tyrion’ın yanında ikinci olarakta Arya’yı seviyor.Listeyi sayarken hepsini sevdiğini yani ayrım yapmadığını söylemeye çalışmış.Aklına gelen isimleri söylemiş yani.

Bunu yıllardır söylüyor zaten. Yukarıdaki kaynakta geçenleri ise geçen gün blog’unda yazmıştı, röportajda değil zaten yukarıda da blog’dan alıntı yapılmış. Her röportajda aynı sorunun sorulmasından bıkmış. Daha kaç kere söylemek zorundayım, bir daha aynı soru sorulursa başka kitaplardan örnekler vericem diye bir sitem cümlesi kurmuştu. Ve özellikle bütün pov karakterlerimi seviyorum diye de belirtmişti ama hepsini yazmaya gerek duymamış işte. Altında anlam aramaya gerek yok yani.

Karakterler bir yazarın çocuğu gibidir.Severde döverde öldürürde.

"Karakterler bir yazarın çocuğu gibidir."
Yazarların klişe cümlesi bu da :slight_smile:

Dany’i sevdiğini de söylemişti hatırlıyorum. Tyrion’dan sonra Arya ve Dany geliyor hatta. Dany saysa nolcak saymasa nolcak. Herkesi tek tek yazmamış zaten.

Tüm karekterlerimi seviyorum, kötü olanları bile. Onlar çocuklarım gibi, muhtelemen sahip olacağım tek çocuklar gibi söz söylemişti bir röportajında );

Dany’i harcayacaklar matmazel :frowning:

Grrm önce sevdirip sonra süründürüp en sonunda öldürüyor. Seride en sevdiği karakter Tyrion, bunu ağzından duymasam bile tahmin ederim hatta inkar etse bile :slight_smile: Diğeri Arya. Jon’u Dany’i ve Bran’ı ise mesafeli bir şekilde seviyor. Yani seviyor ama bir Tyrion değiller onun gözünde. Seri Dany, Jon ve Bran üzerine kurulu gibi geliyor bana, yani Grrm onları baş karakter olarak tasarlamış ama oturup kiminle iki tek atmak istersin diye sorsak eminim Tyrion derdi. Gerçek sevgi bu :slight_smile:

Evinde Jon’un tablosu asılı adamın, bu da bir gerçek.

Tyrion en çok sevecek tabi kimi sevecek başka

bizimde en sevdiğimiz tyrion rayiz

Tabi tyrionu sevecek dany kezbanını mı sevecek? :smiley: Ejderhaların dansıyla nefret ettim danyden

Gerçekten sevilir mi o kezban ya

Martinin karısının favorisi de Aryaymış. Martin son kitaba kadar Aryayı öldürmeyeceğine dair kadına söz vermiş. Ama son kitapta ne olur belli olmaz.

Yazarın hor görülmüş, ezilmiş insanlara olan sempatisini kitapta fazlasıyla görüyoruz ^^
Hatta kitap bunun üzerinden kurgulanıyor bile diyebiliriz.
O bakımdan Tyrion, Dany ve Jon baş tacıdır onun için ^^
Arya ve Brienne de tabi.

Ben de en çok Arya’yı seviyorum ama sanki o kıza da bir şeyler olacak. Lyanna gibi mesela.

Hiçbiri değil.

Favorisi Samwell Tarly.Martin gibi şişman okumaya araştırmaya meraklı.Oluşturduğu evrene yerleştirdiği kendi prototipi adeta.

En çok Sam’i seviyor diye biliyorum kendisine benzettiği için :confused: