Gotham

Amerika’nın FOX kanalında bu sonbahar yayınlanmaya başlayacak olan DC Comics dizisi…

Emilia Clarke’ın sevgilisi Cory Michael Smith, kadrodaki yeni isim…

Karakter Listesi ;

Ünlü DC Comics kahramanı Batman’in şehri olarak tanıdığımız Gotham’ın, Batman’den öncesini anlatacak; Fox’un iddialı yeni dizisi Gotham’dan yeni görseller gelmeye devam ediyor. Fox’tan yayınlanan karakter posterlerinde Polis Departmanı’nda çalışan Dedektif James Gordon (Ben McKenzie), Dedektif Harvey Bullock (Donal Logue), ilerde Penguen olarak gözükecek Oswald Cobblepot (Robin Lord Taylor), gelecekte Kedi Kadın olacak Selina Kyle (Camren Bicondova) ve genç Bruce Wayne’in uşağı Alfred (Sean Pertwee) gözüküyor. Bruce Wayne, Fish Mooney ve diğer Gotham karakterleri ise şimdilik gizliliğini korumakta…

Sonbahar aylarında prömiyer yapacak dizide; senaristliği The Mentalist ve Rome gibi yapımlardan tanıdığımız Bruno Heller, yönetmenliği ise CSI ve Nikita’da da çalışmış Danny Cannon üstlenecek.

Dizinin Ana Konusu ;

Gordon’u herkes tanır. Dünya’nın en tehlikeli şehrinde suçla mücadele eden ve adı Adalet ve Onur ile birlikte anılan bir dedektiftir. Peki Gordon’un sıradan bir dedektiften Commissioner’a (sanırım il emniyet müdürlüğüne falan tekabül ediyor) kadar yükselişi hakkında ne biliyoruz? Gotham dünyanın en garip ve çılgın kötülerine ve onların oluşumuna sebep olan trajik şartlara ev sahipliği yapıyorken bu tehlikeli suları nasıl aştı?

Gotham, yalnızca Jim Gordon’un değil DC evreninin birçok kahraman ve kötüsünün orijin hikayesi niteliğinde. Mentalist ve Rome gibi dizilerin idari yapımcılığını yapan Bruno Heller’ın yapımcılık ve yazarlığını üstlendiği Gotham, dünyanın en sevilen süper kahramanının doğuşunun eşiğindeki bir şehrin tüm karanlığını bizlere sunacak.

James Gordon, Gotham’ın eteklerinde büyümüş ve büyük şehrin görkemini hayal eden bir gençtir. Babası bir zamanlar Gotham’da başarılı bir savcıymış. Jim’in artık büyük hayalleri, nişanlısı Barbara ve hayallerini kurduğu yeni bir işi vardır. Gotham polis dedektifliği.

Cesur ve kendini kanıtlamaya hazır olan Jim’in partneri Harvey Bullock’tur ve ilk olayı Gotham tarihinin en sansasyonel olayıdır: Martha ve Thomas Wayne’in cinayeti.

Dizi her ne kadar Jim Gordon’un etrafına geçecek olsa da, Bruce Wayne, Fish Mooney, Selina Kyle, Pengin, Alfred gibi Bat ailesinin önemli karakterlerinin gençliklerini ve orijinlerini de anlatıyor olacak.

Trailer ; [video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vJkz9XeH8U0

Hoşgeldin tekrar Frodo.Kesinlikle en çok beklediğim diziler arasında.Gotham City’e farklı bir açıdan bakacaklar.Umarım FOX böyle bir projeyi batırmaz.

OHAAA :heart::heart::heart::heart::heart:

bu dizi izlenirkii O.o <3

alfred ? sen ne aya ? k ?

Kedi kadin pek olmamiş.izleme sirasina koydum

bakalım nasıl olacak :smiley:

Kedi Kadin olmamis hakikaten :’(
DC Comics dizilerine bayiliyorum. Merakla beklemekteyim.

Edward Nygma/Riddler/Enigma:
’‘Çocukluğunda bile hilebaz biri olan Nygma’nın suç yaşamı, okuldaki ödüllü yap boz yarışmasının çözümünü öğretmenin odasından çalmasıyla başladı.’’

Bruce Wayne:
’’ Gözünün önünde tüm ailesi yok oldu ve onun yanında tek Alfred kaldı’’

Dedektif Jim Gordon:
’’ Dünya’nın en tehlikeli şehrinde suçla mücadele eden ve adı Adalet ve Onur ile birlikte anılan bir dedektiftir.’’

Harvey Bullock:
“Jim Gordon’un partneri ve akıl hocası. Kaba saba bir dedektif olan Bullock polis prosedürlerini esneten ama sonuç bulmayı beceren sert bir polis.”

Oswald Cobblepot/Penguin:
“Bir satranç ustasının beynine ve bir sırtlanın ahlakına sahip bir psikopat. Gangster Fish Mooney’in adamlarından biri olarak güç tutkusunu kibar bir maskeyle saklamayı biliyor”

Selina Kyle/Catwoman:
“yetim bir genç kız ve aynı zamanda bir hırsız. Herkes ve her şeye karşı şüpheci. Ne yapacağı tahmin edilemez biri.”

Alfred Pennyworth (Earth 2 Alfred’ini baz almışlar):
“Eski bir özel tim mensubu ve Londra’lı olan Alfred Wayne’lerin sağdık uşağı. Wayne’lerin trajik ölümü sonrası genç Bruce’u her şeyi ile koruyor.”

Konu Güncellenmiştir.

Yeni Bilgiler ;

Dizimizde Selina Kyle/Catwoman’ı canlandıracak olan kişi Camren Bicondova

Dizimizde Oswald Cobblepot/The Penguin’i canlandıracak olan kişi Robin Taylor

Dizimizde Dedektif Harvey Bullock’u canlandıracak olan kişi Donal Logue

Dizimizde Dedektif Gordon’u canlandıracak olan kişi Ben McKenzie.

Batman & Robin’de de gördüğümüz Poison Ivy(Zehirli Sarmaşık) rolünü Clare Foley oynuyacak

Güzel paylaşım kar’şim eline sağlık.

Hoşbuldum dostum… :slight_smile:

bruce wayne’in olduğu bi dizi…

Güzele benziyor he. Ay bir ara Alfred aslında Joker falan diyolardı DDD:
doğru mu :’(

Trailer ; Baya hoşuma gitti :slight_smile:

http://www.youtube.com/watch?v=vJkz9XeH8U0[/video]

bruce’un nasıl büyüdüğünü gösterirler umarım ayrıntısıyla

batman’i ve hikayesini severim fakat diziden umudum yok. neden bilmiyorum

Detaylı altyazı trailer ;

http://www.youtube.com/watch?v=6XQez9YtKFQ

Smallville gibi Kahramanın gençlik yıllarını anlatıcak sanırım.
Ama Bruce ikinci planda kalır büyük ihtimal, Gordon üzerinden yürütülen çizgi romandan Vilian barındıran polisiye dizisi gibi olucak sanırım

Çıksında bi izliyelim :slight_smile:

ilk bölüm beklediğimden de iyiydi. gotham şehrini nolan filmlerinden daha iyi yansıtmışlar. oyuncu seçimlerini de çok beğendim özellikle penguen harika bir seçim olmuş :smiley: ilk bölümden bir sürü villain gördük ilerleyen bölümlerde joker’in gençlik halini görsek, hatta hikayesini ayrıntılı bir şekilde anlatsalar muhteşem olurdu.
gerçi şimdiden görmüş de olabiliriz. bardaki komedyen çocuğun joker olduğunu düşünen bir sürü izleyici var :stuck_out_tongue:

8,6 IMDB puanı şimdilik başlamaya ne kadar değer olduğunu gösteriyor buradaki pilot bölüm izleyenlerin yorumlarına da güvenerek başlarım artık

Penguen harbiden mükemmel olmuş ya… Bu arada bardaki komedyen kimdi ya hatırlayamadım şimdi… Şu Fish Mooney’e birşeyler anlatan adam vardı, o mu? @“Luna Lovegood”