Gotham

evet fish’e birşeyler anlatan adam. hatta görseli de ekleyeyim;

Güzel bir başlangıç oldu,kadro çok iyi seçilmiş özellikle Penguen tasvirinin aynısıydı. Güzel bir dizi bizi bekliyor. :slight_smile:

Aslında Marvel ve DC karakterlerini sevmem, hiçbir filmlerini de izlemedim ama nedense bu dizi bir merak uyandırıyor bende. Gotham’ın karanlık ortamından mıdır nedir. Başlamayı düşünüyorum.

Güzel bi başlangıç yaptı çok hızlıydı geçişler ama ne yapsınlar senaristler de şimdi karakter bolluğu hikaye örgüsüne giriş falan derken ikinci bölümü iple çektirten bi pilot bölümdü. Penguen hakikaten on numara olmuş diğer karakterler de güzel oturmuş hele catwoman sen ne tatlısın öyle ya :slight_smile:

çok güzel bi seri olacağını gösterdi pilot. oyunculuklar güzel ama alfred biraz değişik geldi, an azından daha bi samimi bekliyodum herneyse güzel böyle

Evet ben de baktım Alfred Bruce üstünde çok titriyor oraya kadar tamam da gordon a hafif artistikler falan olmamış

Şöyle 2-3 bölüm toplansın o zaman seyrederim. Yorumlarınıza göre pilot bölümü herkes beğenmiş. Gerçi pilot bölümler aldatıcı olabiliyor.

Pilot bölüm hakkında güzelin 1 veya 2 tık üsütünde diyebilirim, ama yine de bir Doctor Who değil tabii ki. İlerde Joker’i görürsek daha da bağlanabilirim ama Joker’siz Gotham yaparlarsa (hele ki ilk sezon kahkahasız geçerse…) izlemeyi bırakabilirim. Ancak Joker eğer barda ki adam olacaksa da olmasın, yakışmaz… Joker dediğin sivri çeneli olur…

Edit: Sıkı bir Marvel hayranı olmamında etkisi var tabii pek beğenmemem de. Ama izlettiriyor kendini.)

Adam olacak dizi pilot bölümünden bellidir örneğin bi Breaking Bad efsanedir pilot bölümü…

Bence IMDB’yi takip et sen şu an 8 buçuk falan sanırım birkaç bölüm bekleyeceğim diyorsan oradan bi bak uzun vadede 8’in altına düşmemiş olursa başlarsın

evet imdb önemli bir kaynak fakat bazen yanıltabiliyor. Öyle yada böyle diziyi seyredip kendim karar veririm:D

Çok güzel bir steampunk yapımı dizi olacak gibi duruyor
İnş daha iyi olur çünkü sağlam bir hikayesi var

Steampunk sanki Gotham’a biraz ters Steampunk biraz daha Victoria devri ile buhar çağı karışımı… Yanlış biliyor da olabilirim tabii.

modern steampunk olabilirdi :frowning:
yani buhar gücüyle günümüze kadar gelmiş bir evren. imkansız değil

http://www.youtube.com/watch?v=FAIwiyExaAw[/video]

İkinci bölüm promo gelmiş arkadaşlar

Teşekkürler… @“Ser Robert Strong”

Yarın konuyu da güncellicem…

2.bölümü az önce bitirdim 43 dakika zerre sıkılmadım su gibi geçti gayet güzel oluyor olacak da inşallah bu dizi. Renkler, kostümler, dekorlar falan tam havaya giriyorsun uğraşılmış çok belli inşallah bozmaz.

Catwoman sağ olsun [email protected]!# olduk bölüm sonunda :smiley:

3.bölüm promosu da burada:

http://www.youtube.com/watch?v=g8M64PCthVo

Aslında steampunk türü ve batman birbirine hiç de uzak kavramlar değiller. Mesela ünlü gotham by gaslight çizgi romanı geçmişte yaşayan alternatif bir Batman’i steampunk türüne yerleştiriyor. Tim Burton’ın filmlerinde de bir steampunk havası bariz hissediliyor. Ünlü Batman the Animated Series’de de.
Gotham dizisine gelirsek…zaman kaybı. Sadece kafa dağıtmak için izlenebilir ama Breaking Bad, Fargo tarzı üst düzey dizilerdeki gibi bir duygusal derinlik ya da olay örgüsü hiç beklemiyorum.

Evet doğru
İkinci bölümü izlemedim ama catwoman’ın giyim tarzı biraz benziyor
Steampunk olmasa bile bir siberpunk bekliyorum en azından

son bölüm harikaydı.

öpüştüklerinde içim gitti :smiley:

hmm noyz babe