Greyjoy Hanesi

Şu seride en nefret ettiğim hane. Ama Asha Greyjoy hayranlığım var, ufakta olsa. Geri kalanını hiç mi hiç sevmiyorum.

Asha Greyjoy sayesinde bu haneyi biraz seviyorum :smiley:

biz de sana bayılıyoduk… :smiley: :smiley: :smiley: . . .

en nefret ettiğim hanelerden bir tanesi.nasıl bir toplum öyle ya hiç birini sevmiyorum.ama pov ları güzel oluyor o başka.

nefretlik değilde değer verilmesi gereken bir hane değil bence.

şu an seride Starklardan sonra en fazla POV karakteri olan hane… evet… gerçekten de değer verilmemesi gerekiyomuş… :wink: :wink: :wink:

Bu haneyi çok sevmeye başladım.Müthiş bir haneymiş

Bunun nedeni GRRM’nin yolculukları atlamadan anlatmak istemesi, savaş anlatımı. Theon ve Aeron gerçekten ihtiyacımız olanlar.

Sevilicek bir yanları yok bence değerden kastım buydu ki diğer yönden de cevap verilmiş zaten :slight_smile:

Hem önemli olup olmadıklarına POV olup olmadıklarına göre mi karar veriyoruz ?

lannister hanesinden sonra en sevdiğim hane bence oldukları gibiler, kim olduklarını ne inkar ediyorlar ne de unutuyorlar ayrıca o denizci havalarınıda çok beğeniyorum

Targaryenlerden sonra en sevdiğim hane.Çoğu kişi sevmese de Theon’u da seviyorum.Biri yedi krallıktan ayrılıp özgür olcaksa inşallah Greyjoylar olur.

En iyi hane sözüne sahipler bence.

Benim favori hanem ve bu hanenin asıl adamı Victarion Greyjoy’dur. Theon ve Balon’dan bir halt olmaz zaten…

Greyjoylar en sevdiğim üçüncü hane. Demirdoğumlularda ayrı bir karizma var ve Euron gibi bir adam var. Denizci olmaları bile bu adamları sevmeme engel değil ya da Theon. Gerçi son kitapta Theon’a olan nefretim biraz gitti ama…

Kendi topraklarında rahat bırakılması gereken ailelerden biridir. Demiradalılar kendi kendilerini yönetebilmelidir. Lannisterlar ne bilir Demiradalıların halini ya da Tyrellar ne anlar ki. Bi rahat bıraksınlar Demiradalıları. En güçlü hane olarak Greyjoylara iş düşüyor burada.

Demiradalılar rahat bırakıldığında durmayan bir topluluk.
Diğer hane sınırlarına baskınlar, yağmalar yapıyorlar. Bu topluma baskıcı bir yönetim gayet doğaldır.

Victarion’u alacaksın şöyle güzel bir eğitimden geçireceksin birazcık empati duygusu koyacaksın içine sonra demiradalar lordu yapacaksın birde demir adalardaki erkeklere misvak dağıtacaksın.Alın size westeros’un en mükemmel hanesi :smiley:

Bu hane hiçbir zaman westerosa hükmedemeyecek sayısız haneden sadece biri.Çok orjinal bir yapıları ve çok değişik bir askeri sistemleri var. Neredeyse yağma üzerine kurulu bir ekonomileri var diyebiliriz.Westeros’a renk katıyorlar baya. Sevmesem de saygı duyarım greyjoylara.

Adamları rahat bıraksan bile rahat durmuyorlar ki. En ufak bi rahatlıkta diğer hanelere baskın verip toprak yağmalıyorlar. Asla rahat bırakılmaması gereken ve iyi bir ikinci ders verilmesi gereken hane