Greyjoy Hanesi

Boğulmuş Tanrılarıyla beraber denizin dibini boylasınlar istiyorum.

Bi bitmediniz…

Kral Şurası’nı izleyemezsek gerçekten üzüleceğim. Dördüncü kitaba geçmediler mi diyeceğim ama beşinci kitaptan sahneler bile var (Dany). Tamam 4 ve 5. kitaplar eşzamanlı gidiyor olabilir ama Greyjoyların sahneleri o kadar da masraflı olmasa gerek :s

@daeneryon Bu sezon Demir Adalar ve Dorne’a girmeyecekler.Büyük ihtimalle 5. sezon da görürüz.Ve tabi Kral Şurası mutlaka olmalı.

Ama yüksek ihtimal Balon Greyjoy’un ölümünü gösterirler sezon sonuna doğru.

Dorne’u göstermeseler de en azından Oberyn ve Ellaria var. Greyjoylar hiç yok. Geçen sezon ablacağızı Theon’u kurtamak için son bölümde yola çıkmıştı bari ilk üç bölümde onu gemisinde falan gösterselerdi, gerçi o da zorlama bir sahne olurdu, ama ne biliyim, adları bile geçmeyince sanki eksik kalıyor.

Kitapta göstermiyorlardı.Dizide de sadece bahsederler Balon’un öldüğünden.

@daeneryon Büyük ihtimalle sezon bitmeden Asha’yı kuzeyde gösterecekler.

Sezon finali çok geç :s Ne kadar çok sevsem de Daenerys’ın sahnelerinin hızlı gittiğini düşünüyorum. Bran ve Dany hızlı gidiyor, onlardan kesip Greyjoyları göstermelerini tercih ederim, hem Dany kadar masraflı da olmaz. Dany izlemek benim için keyif ama Greyjoyların olmadığı bir sezon saçma olur. Balon’un ölümünü göstermek biraz zor olabilir, yani o düşüşü falan nasıl çekerler ki?

@daeneryon Bir sonraki sezonda ana karakterler kadar yan karakterlere de yer verirler diye düşünüyorum.Demir Adalar ve Dorne burada dahil oluyor.Hikaye dallanıp budaklanıyor.Balon için dediğim gibi kitap da bile yokken böyle bir sahneyi kesin göstermezler.

Katılıyorum, Balon zaten silik bir tip, esas olaylar Balon’dan sonra oluyor. O zaman göstermek zorundalar artık.

Güney’in yabanılları gibiler.Kendinden başkalarının yasalarını tanımama,fethettikleri yerlerden kadın çalma vb.

Westerosun Vikingleri.Yaşamları gemicilik,savaşmak,yağmacılıktan ibaret.

Biz tohum ekmeyiz neyi ifade ediyor?

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

sadece yağma

Daha çok Boğulmuş Tanrı’nın emirleri ve Eski Usul (isim yanlış olabilir) denen demir adamların eskiden uyguladıkları kanunlar ile alakalı bir çok anlama geliyor. Tam olarak kavramak için bu ikisini bilmek lazım.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi.

Tohum ekecek toprakları yoktu. Ndjfkf
Kara Harren Nehir Topraklarını alıyor ama sonucu biliyoruz.

Aynen öyle.Vikinglere çok benziyorlar.

Tohum ekip helal lokma yemek yerine yaz kış demeden çalışan masum insanların topraklarını yağmalayıp onların mallarını çalıyoruz demek.

ekilecek toprak vardı da biz mi ekmedik? :smiley:

balıkda mı yok