Greyjoy Hanesi

Kim ne derse desin Westerosta ki en cool 2 şahsa sahip bu hane. Gozundeki bandajla Euron crow’s eye ve yanmis koluyla Victarion. Muhtemelen davalarinda basarili olamayacaklar ama bilemeyiz tabi georgeun kafasinda neler var. Her seye ragmen seviyorum bu haneyi. What is dead may never die, but rises again, harder and stronger.

PS: Theonu sevmiyorum bende. Amcalarinin, babasinin, kardesinin tam zitti kisilige sahip.

Bkz: vikingler

kral bile masum insanların topraklarını yağmalıyor, kendi otoritesi için binlerce kan dökebiliyor.
lannisterlar ve destekçileri veya ne bileyim ejderhalar çok mu merhametli…
herkes bir STARK değil tabi :pp

Euron soyunun hakkını veriyor. İkinci Dagon Greyjoy.

“What is dead may never die” Theon Greyjoy harika söylüyor. İnsan gururlanıyor sanki :slight_smile:

Hey,ben korsan değilim.Demir Adalar ve Kuzey Kralıyım…

Euron ile beraber şaha kalkan hane. Balon’un aksine fakir kuzey yerine zengin güneye inmeleri daha iyi oldu.
Kuzey’den uzak olsunlar da.

Abi Euron Victarion gibi adamlar var bu hanede sırf o adamlar için sevilir.Sözleri yaşam felsefeleri fln saygı uyandırıyor.We pay the iron price! What is that may never die, it rises again; harder and stronger!

Theon dahil her bir üyesini severim, ikinci evim gibi bu hane. :confused:

Topraklarının zorlu ortamı yüzünden çetin insanlara sahipler. Savaşçı ve istilacılar. Ama yağmacı kişiliklerine ve en uygunsuz anda çıkardıkları isyanlarla ayak bağı olmalarına gıcığım. Serinin en gereksiz hanesi olarak görüyorum, olmasaydı da olurdu.
Demir Adalar’ı Balon Greyjoy yerine Rodrik Harlaw gibi birisinin yönetmesini de tercih ederdim.

Yağma yaparak hazine ve köle elde ediyorlar.İsyanı özgür olmak için çıkarıyorlar.Herkes gibi bağımsızlık istemleri çok doğal.

en cool hanedanlık ya armalarına bak hele ulan deniz canavarı

İçlerinde sadece Asha’ya sempatim var. Victarion Euron’u öldürseydi zamanında ona da olabilirdi.

herkes Victarion ve Euron’u seviyor, theon’u sevmiyor bende tam tersi. theon en azından anlaşılabilir bir karakter.hangi tarafı seçerse seçsin hain olucak. ama diğerleri komple yok olsun.

Gereksiz olduğunu düşünmediğim hane. Asoiaf’ın sert mizacını çok güzel bir şekilde yansıtıyorlar ve eşleri-benzerleri kesinlikle yok. Euron, Victarion, Balon, Asha…
Ama bir Theon vardır ki… Dedemiz onun chapterlarında yoğun olarak psikoloji kasmış.

5.sezonda olmamaları rezillik. Umarım hikayeleri derin ve uzun olduğu için 6.sezona saklanmışlardır. Aeron, Euron ve en iyisi Victarion çok büyük adamlar. Aeron kesilirse anlarım ama Euron ve Victarion’un kesilmesi çok çok yanlış olur.Bence 6. sezonda yer alacaklar çünkü George rr martin bu adamların da hikayesini anlatabilmek için 6 yıl geciktirdi ejderhaların dansını. Kargaların Ziyafeti kesilecek bir kitap değil, olmamalı. Sonuçta martin’in hayatından 6 yıl götürdü bu kitap. Diğer karakterler de vardı evet ama hiçbiri Greyjoy hanesi kadar ayrıntılı değildi. Hem Sansa ve Brienne kısımlarını yoksaydı senaristler 4. kitaptan. Sanmıyorum aynısını bu haneye de yapacaklarını. Umarım olacaklar 6.sezonda ve olurlarsa da Euron’u Lars Mikkelsen canlandırsın. Mads daha iyi olurdu ama Hannibal çekimleriyle ters düşecektir dizi. Neyse, dizide olsunlar da cast çok da önemli değil.

Birisi 5. sezon rezillikleri diye konu açsın içinizi dökün neden her karakter hane sayfasında şikayetlerinizi yazıyorsunuz? Gören sanır ki her hafta HBO’dan takip ediyorsunuz.
Hazır yazmışken şunu da söyleyeyim mümkünse GoT Forum’u GoT Sözlük olarak değiştirin. Daha uygun olur.

15 yaşında olan birine göre çok iddaalı laflar, gerçi 25 yaşında olsan bile ciddiye alacağım bir tip değilsin. Tek bir sorum var sana. SANANE? Bu sitede herkes herkese karışmaya ne kadar meraklı ya.

Kardeşim yorumuna katılıyorum ama bu biraz sert olmadı mı