Greyjoy Hanesi

Çok sert oldu harbi bu sabahtan beri köşeme çekildim ağlıyorum asdfghjk

serinin derinliği için gerekli ama dizi için gereksiz bir hane. vic’i kendi povunda okuyunca harika bir adam gibi görünmesi normal, çünkü harika olduğunu düşünüyor. diğer povlara bakalım, gerek jon gerek dany gerek cat gerek arya hep kendi povlarında iç seslerinde çaresiz ve eyvah napıcam gibi hallerini paylaşırlar. ama bu adam aşırı kendini beğenmiş olduğu için okura da kendini böyle yansıtıyor. o kadar iddialı ve o kadar cool olduğunu düşünen bir adam ki sadece itici oluyor böyle yapınca. barristan selmy ve eddard stark gibi adamlar bile povlarında kuşkularını, çaresizliklerini, tereddütlerini yansıtırken bu adam küçük dağları yaratmış gibi bir eda ile konuşuyor. ağzına kürekle vurulası. kendine güven iyidir ama aşırı olunca anca itici oluyor.

Victarion dizide olacaksa clive standen oynasın daha iyisi olamaz bence

Dothrakların deniz görmüşleri.

Ekip biçmezler ama yağmayı tecavüzü iyi bilirler. Böyle bir medeniyetten!!!1! iyi bir adam çıkması ihtimali görmüyorum.

Öyle, aynı zamanda dizide olmadıkları için sevindim. Kitapta okurken sıkılıyorum ben, dizide daha sıkıcı olurdu.

Lord Rodrik Harlaw reisi adamdan saymıyor musun ?

İyi bir adam ve Asha’yı korumaya çalıştı ama bir kişi nasıl ki bir hanenin adını batıramazsa bir kişi bir bölgenin adını da yüceltemiyor.

An itibariyle Greyjoy Hanesi

En güçsüz hanelerden biri…

Kitaptaki en sevdiğim karakterlerden Victarion Greyjoy’un dahil olduğu hane.

neye göre söylüyorsun kitabı okudun mu

Kitaplarda sevmediğim, dizide hiç sevmediğim hane. Kitaplarda da dizideki kadar güçsüz bence. Euron, Asha, Victarion kendi çaplarında bir şeyler yapmaya çalışıyorlar ama bir yere varacak eylemler değil.

Hem ani baskınlar yapıp orayı burayı yağmalamak bir haneyi güçlü yapar mı?

Dizi, Martellerden Oberyn’i çok iyi yansıtmıştı. Aynısını Euron Greyjoy için de yapabilecekler mi? En çok merak ettiğim konulardan biri de bu.

Hiç sanmıyorum.Keşke Victarion diziye dahil olsaydı.Serinin en süper karakterlerinden biri.

Washington post tarafından Türklere benzetilselerde ben hiç sevmem bu adamları mottolarına bile ayar oluyorum tohum ekmezlermiş. Bide bunu marifet gibi söylüyorlar ya uyuz oluyorum. Ekmeyin ulan gidin milletin bağını bahçesini yağmalayın hayvan herifler. Zamanında eddard stark reyiz size haddinizi bildirmiş hala akıllanmamışsınız. Stark’lar savaştayken arkalarından vurmak gibi bir harekete giriştiler, umarım başarısız olursunuz pislik herifler. Lannister’lar bile sizden daha şerefli, çoğu ensest ürünüde olsa aralarında birkaç düzgün adam var ve çok zengin, güçlü bir aile. Peki siz nesiniz kıl troller.Oh rahatladım…

Targaryen - Ejderha
Stark - Ulukurt
Greyjoy - Kraken

1. sezonda beklediğimiz deniz savaşına Greyjoyların krakenlerinin olduğunu ve savaşa o şekilde katıldığını düşünsenize?

Euronun tahta geçmesiyle herkesin kafasına vuracak hanedandır, ayrıca kulturleri bakımından eşsizdirlerdir. Bu yzuden favorilerimdir. Euronda bir sürü ıvır zıkkım vardır westorosta kimsede olmayan. Muhtemel bir savaşta dannynin ejderhalarını ele geçirip ordusunu yakacaktır. Dragonbindin victe olmasına rağmen bile zaten Euron sahibi oldugu için her turlu avantaj euronda. Ateş geçirmeyen valyria çeliğinden yapılma , Westerosta kimsede olmayan bir zırhı vardır. Dany nin zamanında ugrastıgı buyuculeri esir almış ve iksirlerini içmiştir. Kardeşi buharsaçlıyı esir tutarken ona bu iksirden içirmiştir ve kendisine doğruları söylemesini istemiştir. Buharsaçlı Aeron ona , bir Kracken şeklinde demir tahta oturdugunu yaptığı her savaşı kazandığını ve butun westeros u hakimiyet altına aldığını söylemiştir.

Onun dısında dizide gosterilmeyen Victarion falanda efsane savaşçılardır. Korku saçarlar.

Bir diğer yandan Theon mevzusuna gelelim, 2 ağebeyinin ölümü ned ve robertin elinden çıkmıştır ama çok takmaz zaten. Asıl takıldığı şey Theonun evinden alınmasıdır. Pyke’a geri gelip babasını görünce (yıllar sonra) kim intikam tutkusuyla tutuşmazki Pykelı Theon tutusmasın?

En eğlenceli POVlar bu haneden çıkar, acayip bir karizmaları vardır. Vaftiz sözleri efsanedir “Hizmetkarın, senin gibi denizden yeniden doğmasına izin ver.Onu tuz ile kutsa, onu taş ile kutsa, onu çelik ile kutsa. Ölen bir daha ölemez ama daha sert ve güçlü yeniden doğar.”

Bir insan hiçbir üyesini mi sevmez bir hanenin. Victorion aşırı sıkıcıydı Kış Rüzgarlarından çıkan Aeron povunu can sıkıntısından okuyamadım bile. Bir tek Theon povları yer aldığı ortam ilginç olduğu için seviyorum. Bir miktar da Asha povları güzel.

Son Aeron povunda sıkıldın mı? İnanamıyorum sana.