Greyjoy Hanesi

[quote=“argos, post:280, topic:99”]

Son Aeron povunda sıkıldın mı? İnanamıyorum sana.
[/quote]Çok ciddiyim 5. Satırda falan can sıkıntısından öldüğümü fark ettim

Aman Tanrım inanamıyorum !! En sıkıcıları Asha oluyor. Victarion Povları aşırı zevkliydi hele hele 5.kitabın sonlarına doğru. Son Aeron Pov’u da müthişti ki Aeron Povları genelde sıkıcıdır.

Subjektif yorumlar sank objektif gerçeklermişcesine söyleniyor, ve objektif yanlışlarmışcasına reddediliyor.
İnanamıyorum…

insanların eğlence anlayışları çok farklı, bu tamamen okuyucunun algısı ile ilgili. Ben Jaime ve Tyrion povlarında çok eğleniyorum. GRRM kendi mizah anlayışını Tyrion ve Jaime’ de çok net ifade etmiş.

Örnek bir Tyrion povu:

(Shae)- Yatağa her girdiğinde beni düşüneceksin, sertleşeceksin ama yanında seni rahatlatacak kimse olmayacak. Uyuyamayacaksın, tabi kendi işini kendin göreceksin… oraya bu yüzden mi ‘el kulesi’ diyorlar lordum ?

Örnek bir Jaime povu:

‘‘kral muhafızlar lord kumandanı’’ dedi jaime soğuk bir nezaketle. ‘‘ben de size aynı şeyi sorabilirim leydim’’

‘‘leydi ? ben leydi değilim, ben kraliçeyim’’

‘‘kız kardeşim bunu duyduğuna çok şaşıracak’’

‘‘lord ryman beni bizzat taçlandırdı.’’ kadın geniş kalçalarını salladı. ‘‘ben fahişeler kraliçesiyim.’’

‘‘hayır’’ diye düşündü jaime, ‘‘bu ünvan da kızkardeşime ait.’’

Theon, Asha, Victarion, Aeron, Euron povlarında hiç mizah göremedim ben.

Kral Robert Baratheon’un ölümünden sonra Westeros’un içinde patlak veren savaşta Lord Balon Greyjoy istikrarsızlıktan yararlanarak Demir Adalar’da bağımsızlık ilan etti. Kral Robb Stark ile müttefik olarak Lannister Hanesi’ne saldırmak yerine Kuzey’deki kilit noktalara demirdoğumluları göndererek kendini Demir Adalar ve Kuzey Kralı ilan eder.

-Biz Tohum Ekmeyiz.

Euron, Dışında hiç bir aile üyesine saygı duymuyorum :smiley: