Greyjoy Hanesi

valla onlar euron gibi bir liderle anca…neyse küfür edip ban yemek istemiyorum :DD

Bi Greyjoyları bide boltonları sevenleri anlamıyorum :S

Greyjoy ? Hııı hıhı .

euron reyiz hepinizin aklını alacak :smiley: :smiley:

1. kitapta almak istediğin tek şey Dany’di. bir de aşkım diyo ateşlere atacaksın Euron’u :frowning:

Greyjoyları seviyor değiliz, bölümlerini sıkıcı bulmuyoruz.

Boltonları seven de bir Ramsay bir de Roose vardı, Ramsay daha beter oldu Lannister olarak. :slight_smile:

Aynen ikisini de sevmiyorum ama sıkılmadım okurken, hatta Martin dilime yeni bir küfür kattı, artık birine sinirlendiğimde Bolton p…i diye küfrediyorum :slight_smile:

3.kitap

Bolton’lar Stark’ları hallettikleri için gözüme girdi. Red Wedding’de attıkları kazık sayesinde Stark’lardan -neredeyse- komple kurtulduk.
Adamın derisini yüzüp üzerlerine giyme adetleri de çok değişik ayrıca. Benim nedenlerim bunlar.

Sen cidden Deli Kral’sın.

bence Boltonlarınki zalimlik.

Yes, I am.

kültürel ve siyasi yapısı ile sürekli eski iskandinavlara benzettiğim, baratheonlarla birlikte en sevdiğim hanedir. eski viking gemileri olsun, yağmaları flan olsun… ki zaten ada, tanrıları da boğulmuş tanrı zaten… ayrı bi karizması var yani bu hanenin…

Sanırım İskandinavlara olan sempatim ve Greyjoyları pek sevmemem nedeniyle İskandinavlarla, Greyjoyları bağdaştıramıyorum.Starklarla bağdaştırıyorum daha çok.

Bolton, Lannister, Frey sonra Greyjoy gelir.

yok aga starkların neresi benziyo… soğuk ülke kuzey flan deme gülerim… :smiley: hem greyjoyları sevmeyen ölsün niye sevmiyosunuz ki yaa… :((((

Theon’dan nefret ederim.Greyjoylara da bir türlü ısınamadım.Greyjoyları sevmeyen de ölmek zorunda değil bu arada -,-

Normalde Greyjoylar İskandinav ülkelerinden esinlenme doğrudur hatta bende severim İskandinav mitolojisi ve vikingleri ama ciddi anlamda Greyjoyları sevemedim. Ama 5. kitapta biraz daha gaz şeyler yapıyor olabilirler, 4. kitapta kısa geçti, kalkan adalar vs.

Greyjoylar bi tek Theon’dan ibaret değil yalnız… :confused: kitapları okumadınız mı ki??? hem Theon da öyle nefretlik bi karakter değil bence…

Kitapları okudum tabi ki.Ama sevmiyorum diğer Greyjoyları da.Sevende az var zaten.

Nefret için çok, sevmek içinse çok az sebep var.

Sadaket ve güven duygusu sıfır. Ailede kardeşlerine taciz eden bir abi var. ‘‘Kültürleri’’ mide bulandırıcı. Tecavüz iyi bir şey (wtf?) ve kölelik var. ‘‘Biz tohum ekmeyiz’’ yerine ‘‘Biz tohum ekemiyoruz’’ olmalıydı sözleri, milletin malına göz diken caniler. Aralarında (demirdoğumluların) bir tek Asha ve dayısı dışında adam akıllı birisi yok. Kadınları sadece doğurmak için var zannediyorlar, diğer krallıklarda özellikle Dorne’da kadınlara daha fazla önem veriliyor.

Bunlar nefret için yeterli değilse daha ne lazım bilmiyorum.