Greyjoy Hanesi

kaba olunca mı??? sizi kırdıysam özür dilerim… ama gerçekten de böyle bi niyetim yoktu…

Kelimeleri düzgün seç bence çünkü kırmadın, kızdırdın.Neyse ne ya sen körü körüne savunduğun şeylere dikkat et bence.

konu nerden nereye geldi yalnız… :smiley: aynen beni de kızdırdım, ondan böyle oldu sanırım… :smiley: tartıştığımız şeye bak… neyse ne yaa…

Aynen konu nereden nereye geldi :smiley:

greyjoylara sadece tecavüzcüler sıfatı yükleyip tiksinç bir hane olarak görülmesi pek hoş bir davranış değil aslında. seversin, sevmezsin orasına kimse karışamaz. bende sevmiyorum zaten.

*bu şahsıyetler yaptıkları işi gizli saklı yapmadıkları için tecavüzcü damgası yemişler, tamam.
peki ya diğer haneler? onlar çok mu temiz. yaptıkları tecavüzler ortaya çıkmaması, onların saf,temiz olduğunumu gösteriyor sizin gözünüzde?

bu mesajımdan tecavüzü savunduğum anlamı çıkarılmamalı, çünkü biliyorum bazı arkadaşlar öyle bir anlam yüklemesi yapacaktır. :smiley:

bir haneyi, karakteri yerin dibine sokarken, kendini kenara çekip ‘‘benim savunduğum düşünce o zamanın şartına,ahlak kuralına göre nasıl bir davranış’’ diye sorgulamak lazım.

@Crescent yalan sanki. Bir bunların ‘‘kültüründe’’ var tecavüzcülük. Diğer aileler melek demiyoruz ama bunların yaptığıda iş değil yani. Zaten tek sorun tecavüz değil daha çoooook sebep var :slight_smile:

O adalarda yaşayıp tecavüz etmeyenlerde var -_-
Kendi isteğe bağlı bir durum söz konusu.

yaptıkları iş diyip, tecavüzü savunmadığımı belirttim zaten.
ahlak,şart,kültür genellemeydi. sadece tecavüz yorumlamasından değil.

aileleri yorumlama kişiye göre değişir. iyi yanlarını alıp, kötü yanlarını görmezden gelme veya tam tersi kötü yanlarını görüp, iyi yanlarını görmezden gelme durumları da söz konusu.

ben lannister’a ‘‘ailesi uğruna herşeyi yapabilen ve asıl onurluluk aileni koruyabilmektir’’ yorumunu yükler, severim.

Ama ayrıntısına indiğimizde ailesini korumak uğruna lannister’ın yaptığı onursuzlukları görmezden gelmiş oluyorum. gibi gibi gibi.

Üff hala tecavüz kavgasımı sürüyor arkaadaş :frowning:

Hep @Willas :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: . . . .

Kötü bir şey çünkü tecavüz.

@Willas Tecavüz harika bir şey diyen yok ama sen de her Greyjoy sayfasında ‘bunlar tecavüzcü ölsünler hehehe’ yapma sıktın yani.Beğenmek zorundasın diyen de yok,biz beğeniyoruz ve sen ‘tecavüzcü’ damgası vurdun,sen böyle düşünüyorsun diye vazgeçecek değiliz.Bir daha her Greyjoy sayfasında böyle sataşmazsan sevinirim.

Arkadaşlar yapmayın bu tartışmayı. Çok gereksiz harbiden. :smiley:

Bence de çok gereksiz.Ben de yapmak istemiyorum zaten de arkadaş sürekli sataşınca yapmamasını söylemek zorunda kaldım,çok sıktı çünkü.

Sataşmakla alakası yok. Olanı söylüyorum. Yalan sanki. Kusura bakma ama taamül edemiyorum.

@Willas Peki ama buraya böyle şeyler yazarak bir şey elde edemezsin,gerginlik yaratmaktan başka.En iyisi sen bir daha Greyjoy sayfalarına girme lütfen herkes rahat eder böylece.Sonuçta hepimizin sevmediği haneler,karakterler var ama seriyi biz yazmadığımız için yapabileceğimiz bir şey yok,bekleyip göreceğiz.Belki Greyjoy,belki Targaryen belki de Tyrell fanları mutlu olacak,tartışmanın bir anlamı yok.

Yorum yaparken karakter üzerinden gidin olabildiğince, ben mesela Cersei ve Tywin’i aşırı eleştirdim ama kendi başlıklarında Lannister Hanesinde değil.
Bence sizde öyle yapın…

ortam iyice gerildi…
bunları medeni insanlar gibi iki bardak kahve içerek de konuşabiliriz.bizler zeki insanları,eminim ki iyi bir orta yol bulacağız :DDDDD
tartışdığınız ve savunduğunuz kişiler gerçek bile değil.
kendinize gelin lütfen.

Aynen yeter bu kadar.Bazı arkadaşlar da insanların fikirlerine ve tartıştıkları konuya saygı duysun.Çok da uzatmayın.
@Willas bırak ya değmez :smiley:

Tecavüzün iyi birşey olduğunu savunmuyoruz.Adam öldürmekte iyi birşey değil fakat Westeros’ta bunlar hep olan şeyler bu kadar irdelersek hiçbir karakteri sevmememiz lazım ben bile Renly ve Daenerys karalama kampamyalarımdan uzak durmaya çalışyırum bence sende Greyjoy tartışmalarından uzak dur.Bu konuyu tartışmakta artık zevk vermiyor çünkü konu iyice kabak tadı verdi.

simdi iki küçük çocuk alalım birisinin büyüdüğü yerde durmadan savas cıksın diğerininkisinde ise hep barıs olsun ve bir değer ele alalım örneğin adam öldürmek.Savaş içinde büyüyene göre bu kahramanca bir davranışken diğeri için bir katliamdır bu yüzden birini yargılayacaksak önce onu yetiştirenleri veya böyle davranmasında payı olanları yargılamalıyız