Greyjoy Hanesi

Onur dedin de aklıma arkadaşım geldi tecilli olmasaydım ağustos ayında ikimizde askere gidiyorduk.

Bu arada @Willas ın konuyu hep aynı eksende döndürmesi kabak tadı verdi.Bu sayfaya her girdiğimde aynı şeyi görmekten nefret ediyorum.

O değil de,bu sayfaya gelince herkesin içinden bir Semra Kaynana çıkıyor.Korkuyorum.

Bi kere Greyjoy’ları geçtim Demir Adalar’da yaşayan her hane çok şanslı bence.Oooh mis gibi denizin yanındalar.Sürekli deniz ürünleriyle besleniyolar,dargemileriyle kafalarının estiği yere yelken açıyolar.Ayrıca boğulmuş tanrı da ritüelleriyle sözleriyle falan en cool tanrı bence.Aeron Greyjoy gelsin beni de boğsun…

Greyjoy’ları da geleneklerinden ve yağmacı kişiliklerinden dolayı yargılayacak değilim ama Balon,Euron hatta Theon çoook açgözlü adamlar.Güçlerinin fazla olmadıklarını bildikleri halde savunmasız bi yer görünce hemen,oraya saldıralım burayı yağmalayalım.Çocuk gibiler valla.Halbuki egemenliklerinin fazla sürmeyeceği de belli.O zaman amaç ne?Geçici zaferler,küçük mutluluklar.Biraz daha mantıklı hareket etseler keşke.Bu geçici hırsları Theon’la Balon’un sonunu getirdi bakalım Euron’a nolucak.

Victarion,Asha ve Aeron ise 4.kitaba kadar gayet mantıklı,iyi insanlar gibi gözüküyolar.
Asha’nın zaten aklıbaşında biri olduğunu biliyoduk,Theon malında da bi gram akıl olsaydı ablasını dinleyip Derinorman’a kaçardı ama yook,illa dibe batana kadar gücün tadını çıkarıcak.
Victarion’u da pek tanıma imkanı bulamadık,2 povu vardı sadece aFfF’de.Ama onun da abisi gibi şerefsiz ve alçak olmadığı ortada.Euron’un Hewett’in karısına ve kızlarına yaptığı muameleye bile nasıl sinirlendi.Bakalım 5’te neler yapıcak.
Aeron zaten kendi halinde,hayatını dine adamış,güzel bir insan.Geçmiş hayatından kendine ders çıkarması falan ibretlik.Keşke povları da biraz akıcı olsa.

tebrik ediyorum… en güzel noktayı sen koydun vallahi Jojen’ciiimm… harfi harfine sana katılıyorum… :smiley:

@“Jojen Reed” 5.kitap zaten beni sinir eden. Kabak tadı verdiyse okumayın o zaman.

Yalnız Balon’ın açgözlülükle hareket ettiğini düşünmüyorum adam kendisini Demir Adaların özgürlüğü davasına adamış bir karakter.

@“Mimar Brandon Stark” Aynısını Robb yapınca ondan kötüsü, eşkiyası yok.

Balon tam bir açgözlük abidesi.
Sen isyan yap. Başarısız ol.
Sonra ortalık karışsın git kendini kral yap.

@“Mimar Brandon Stark”

Adam zaten kendi Demir Adalar’ında özgür,bi de açgözlülüğünden boş gördüğü her yere saldırıyor.Demir Adalar neyine yetmiyor ben anlamadım ki?
Hayır,bu konularda tecrübesiz de değil,daha 10 yıl önce iki çocuğunu sırf bu başkaldırı dolayısıyla kaybetmiş.Şimdi aynı şeyi bu sefer de diğer iki çocuğunun üzerinde deniyor.Üstelik 10 yıl öncekinden daha fazla bir gücü veya dargemisi mi var?Hayır.
Amaç kargaşadan yararlanıp iki üç parça bi şey ele geçirmek.

Herşeyi deyin ama Balon’un açgözlü değil demeyin… ÇARPILIRSINIZ!

kendisini demir adaların özgürlüğüne adamış birisi sağa sola saldırmaz kendi kralığının geleceğini düşünür.Balon sadece kendi egosunu şişirdi bu konuda onun yüzünden kaç demiradalı insan öldü sadece son olaylar değil önceki isyanından da bahsediyorum

bu hane benim eski hanemdi surdan firar ettik artik yine burdayim .

Katılmıyorum :slight_smile:
Gregor’da yeşil topraklardan çıkma.

Bir dişi olarak tecavüz beni çok korkutuyor.
Ama Asha, Theon ve Aeron iyi gibiler.Aeron dine dönmüş… Bir nevi demir adaları için hacı sanırım :smiley:

Demir Adaların mantık yapısında özgürlük sağa sola saldırıp yağma yapmak olduğu için Balon bunları yaptı.

balon biraz nası desem bence son mağlubiyetten sonra acayip bi eziklik duyuyodu sonucta robert adamı kendı evınde yenmıştı. tamam eyw ıcerlemiş olabilirsn ama sırf bunun ıcınde onca demır adalıyı bıtmeyecek bı savasa suruklemek…

atara atar, gidere gider… demir doğumluyuz, şeklimiz yeter!!!

victarion greyjoyvar sevilmezmi bu hane ya
adam lannisterların donanmasını yakmıştı dagılın beyler :smiley:

Bu ailede acayip ama Euron(kargagöz)'ü baya seviyorum ya çok gizemli bir karakter Aeron’u sevmiyorum paranoyak

Theon bu ailenin yüzkarası gerçekten.Yoksa Euron,Victarion ve Asha gibi babayiğitler çıkmış bir hanedandan nasıl Theon gibi hıyar çıkmış akıl alır gibi değil.Adamlar resmen Vikingler gibi doğuştan savaşçı,sert ve daşşaklılar.Theon dangalağının bunlara lord veya kral olması hanenin sonuna getirir kesin.

Bu haneyi tamamiyle sevmiyorum.

Bir türlü sevemediğim hanelerden…