Greyjoy İsyanı

[quote=“Young_Griff, post:11, topic:560”]

Dediğini tam anlamadım ama deniz savaşından bahsediyorsan Westeros’da Stannis Baratheon’un karşısında duracak amiral yok.Victorian’nın donanması çok daha fazla parçadan oluşmasına rağmen ağır bir yenilgi yaşadı.Ayrıca düz bir adam olduğu çok açık,stratejist değil,tüm planlar Euron’a ait.Victorian sadece yağmaları yönetiyor ve başarılıda oluyor.
[/quote]Karasu Savaşı’nda gördük Stannis’in amiralliğini.

[quote=“SerBeowulf, post:21, topic:560”]

Karasuda donanma Ser Imry Florent tarafından yönetildi.Stannis karada süvarilerin başındaydı.
Kumandanlıkta stratejik zeka,planlı ileri görüşlü hamleler önemlidir ve ne kadar zorlasanızda Victorian bu özelliklere sahip değil.Demir Doğumlu bir kültürde yetişti ama sıradan insanlara baskın yapıp,köyleri yağmalamak onun kalitesini göstermez. Stannis’in karşısında duramaz en başta aralarında bir fark olmalı.Stannis Baratheon amirallikte rakipsizdir.

[quote=“Young_Griff, post:22, topic:560”]

Davos’tan fena Stannis’çiymişsin sen bilader :slight_smile:

[quote=“Ser_Robert_Strong, post:23, topic:560”]

Yok ben Stannis’ci değilim.Askeri alanda beğeniyorum,çok büyük zaferler kazanmış sonuçta.Amirallik ve kara savaşlarında Westeros’un en iyilerinden biri bana göre.

Stannis iyidir…

Buda çok zorlu bir isyandı. Her yönüyle severim, yeter ki içerisinde cesur adamlar olsun. Stark+Lannister+Tully kuvvetlerinin karadan toplandığını görüyoruz. Baratheon olarak Stannis ve Renly deniz kuvvetlerini oluşturuyor ve onlara Paxter Redwyne eşlik ediyor. Ve ana muharebeyi Robert ve Eddard yönetiyor. Herkes bir arada gibi. Jory Cassel, Jaime Lannister, Jorah Mormont ve Myr’li Thoros gibi sürpriz isimler de var. Hatta dizide Jorah’ın; savaşta Thoros, alevli kılıcıyla saldırışına “psikopat herif” diye tepki vermesine nedense aşırı derece gülmüştüm. Ama diziden sonra Thoros’u daha çok seviyorum. Sonra Jaime ve Jory’nin aynı safta savaşması vs. Birliktelikleri seviyorum… Greyjoylar için de iyi bir denemeydi.

Bütün Westeros oradaydı Greyjoylara karşı. Ve Greyjoylar haksız da olsa gerçekten cesurca mücadele ettiler. Ama Roberti unuttular. Ejderhayı indiren Krakeni indiremezmiydi sandınız? Hem de yanında kurt varken.

Greyjoyları denizde yenebilen tek komutan Stannis Baratheon’dır diye biliyom ben…

tamam Victarion daha iyi bi savaşçı olabilir lakin Stannis daha iyi bir lider ve komutan…

Greyjoylar isyan etmekte sonuna kadar haklı.Ne diye Demir Tahta ve orada oturan serseme boyun eğsinler ki?Kendi kendilerini yönetmek en doğal hakları.

Demir Adalıları ben Vikinglere benzetiyorum.Adalarda deniz için yaşayıp deniz için ölüyorlar.Gemileriyle akın yapıp esir ve ganimetler elde ediyorlar.Bu tür insanlar neden başkalarının boyunduruğunda yaşasın?

YAŞASIN ÖZGÜR PYKE.Favori karakterim krallığı sonuna kadar hakeden Victarion Greyjoy.

Çok saçma kıyaslamalar dönmüş. İki komutan kıyaslanması için aralarındaki savaşlara bakılır. Arada bir tane savaş olmuş ve onunda sonucu belli. Stannis 3 katı büyüklüğünde bir donanmayı yendi. Stannis bir denizci olduğu kadar karacı da aynı zamanda ama Victorian sadece denizci tuzağı anlamaması onun sorunu zaten aynı hatayı 2. kez bir tek aptallar yapar.

Hortlatacağım. GRRM’nin bu isyana daha mantıklı sebepler oluşturması gerekirdi. Ancak bir aptal bu şekilde isyan eder. Balon bir aptal değildi.

Sence aptal değil