'Hakikatin Eşiği' Tanıtım

Arkadaşlar Mayıs 2013’de başladığımız forum hikayesi projesinde @“Elodin” ve @“Ahenkdâr” ile çalışmaya devam ediyoruz. Projenin başlamasından bu yana bir yıl olmak üzere. Bu süre içerisinde yaptıklarımızın bir kısmını, kısa bir tanıtım yazısı ve oluşturduğumuz haritanın bir parçası ile sizlere sunmak istedik. Projenin ismini ise “Hakikatin Eşiği” olarak belirledik.

[i]"Batıda yükselen ışıklar kadar derin ve engindi doğunun ihtişamı. Çalkantıda kendini göstermeyi bilenlere ulaşan hakikatler, tüm diyarlarda hızla yayıldı ve nitekim batının incisi Nagusi’de hayat bulabildi. Kayıpları arayanlara karşılık, var olanları kullananlar yer aldı engin mücadelelerde. Kimileri aynı yoldaydı kimileri ise bambaşka bir yolda sürüklenip gitti. Ama tek bir noktada birleşebildikleri kesindi. Hakikatin eşiği!

Gerçek neydi ve nasıl ortaya çıkıyordu? Ya da gerçek diye bir şey var mıydı? Acsair ve Nagusi Krallıkları arasındaki bağ, diğer halklara kadar ulaşan bir derinlikteydi. Herkesin yolu zamanla birleşip ayrılır belki ama aradaki bağların reddedilmesi mümkün müydü? Uzun yıllardır sessiz olan halkın biricik ışığı, halkını yer altından çıkarmak için bilinmeyen bir yolculuğa çıkacak kadar cesur olabilirdi bu bağ sayesinde. Nagusi’nin bereketi, Acsair’in kuvveti diyarlarda bir gölge misali yerini çoktan almıştı.

Savaşı tetikleyen de aslında bir yağmur damlası değil miydi? Sağlığın habercilerinin bu hengâmede kuvvetlenmek isterken, yolunu kaybetme tehlikesine düşünce sığınacakları tek bir yer olabilirdi. Müziğin Ruhu!

Bir yanda Nagusi ve Acsair, bir yanda kendi zamanını bekleyenler, diğer tarafta ise dünyanın yaşam bulmaya çalışan diğer halkları. Hepsi farklı amaçlarla yola çıkmış olsalar da ortak noktada birleşebilirlerdi. Hakikatin eşiği!"[/i]

Hikayenin içinden bir bölümü aşağıdaki ekli dosyalardan okuyabilirsiniz

Öncelikle ‘buradan’ emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum :frowning:
Konuyu ben açacaktım ama duygusal anlar yaşadığım için açamadım, elim gitmedi :frowning:

Bütün kurgular ve şehirler hepsi kullanıldı.
Zaten bu harita diğer büyük haritanın 3’te 1’i kadar.
Umarım en yakın zamanda ilk volu bitirir ve yayınlarız.

Klişe teşekkürlerimin gideceği grup;

@“UNCO”
@“KhalDrogo.”
@“Evénestia”
@“Lagertha”
@“Elodin”
@“Maytere”
@“Мargaery”
@“Roose Bolton”
@“Lady of Light”

Tanıtım yazısının dışında kısa bir ön okuma alma şansımız var mı? :smiley:

Projeyi yakından takip edenlerden birisi de benim. Yazarlar çok yol katetti. Hikayeler ise harika, fakat biraz daha beklemek gerek. Çok çabuk bitmesini istiyorum. Bir an önce kitabı da okusak keşke…

Güzelmiş

Tolkienden ilham alınmış gibi.yazidaki şiirsellik ve duruluk çok iyi.

Yolunuz açık olsun

Adını duyduğumda Atebetül Hakayık’ı diziye uyarlayacaksınız zannetmiştim :tongue:

Tanıtım yazıyı şiir gibiydi çok güzel bir okunuşu var. Hikayenizde bu kadar hoş ve güzel anlatımlıdır eminim. Allah yardımcınız olsun 1 sene boyunca bir işe bu kadar emek vermek gerçekten zor. Heyecan ve merak ile bekliyorum kolay gelsin.

Elinize emeğinize sağlık.

Heyecanlandım… :OO

Ciddi anlamda emek verildiğini düşündüğüm bir iş.Allah utandırmasın :slight_smile:

beni niye senaryolara davet etmiyorsunuz. :frowning: sadece yazıda kötüyüm kurguda iyiyim

harita bu mu? çok daha farklı krallıklar ve örgütler yarattığımızı biliyordum

ortak yürütülecek her türlü projede bende varım.

@“Khamul”, Diğer kurgularda kendine yer edinecek zamanla. Boşa giden bir kurgu yok projede merak edilmesin.

Davet etmeme gibi bir durum yok. Proje başladığında isteyen herkes kurgu verebiliyordu. Kurgular biriktikten sonra yazım işine geçtik. Sanıyorum ki sen kurgu alma döneminde forumda yoktun. Bundan dolayı haberin olmamış.

tmm ben önce senaryolarımı bitiriyim sonra ortak proje işine el atıyım.
ben her zaman burdayım :d

Güzel bir çalışma…
Umarım emeğinize değen bir şey çıkar ortaya…

İsmini görünce istemsizce Atabetü’l Hakayık sandım.
Gayet güzel olacak gibi görünüyor kesinlikle okuyacağım.

Ay Hakikatlerin Eşiği diye bir geçiş dönemi eserimiz vardı. Atabetül Hakayık.

VE ÇOK SÜPERRR

O isim temsili şimdilik
Her an değişebilir

Evet. İsim seçmek hayli zor. Değişme ihtimali var, şimdilik Hakikatin Eşiği.

Kitabı bitirin öyle okuyacağım.

Bu hikaye burdan alır yürür :slight_smile:

Ellerinize, yüreğinize sağlık.

SM-N9000Q cihazımdan gönderildi