'Hakikatin Eşiği' Tanıtım

Elinize sağlık.
Umarım istediğinizi yapabilirsiniz.
İyi çalışmalar…

İnş novella olur ama şimdilik uzun bir roman diyebiliriz anca.
O bölüme Rönesans İtalyası değil de Antik Yunan demek daha doğru olur.
Çünkü öyle olması için uğraştım :frowning:

@“Velaryon”

Zaten merakla bekliyodum tanitim yazisi ve haritayi gorunce iyice meraklandim :smiley: ust duzey bir is cikarmissiniz hepinizin emegine saglik. Kitapcidayken bir kitabin arka kapak yazisinda bunu okusaydim hemen alirdim :smiley:

İyi gaza getirmişsin canım :wink: Teşekkürler
İnş alırdın

Tanıtım yazısı gerçekten çok hoş. Hazırladığınız harita ithaki’nin koca WoT serisi için hazırladığı haritalara on basar. Elinize sağlık yayınlanınca merakla okuyacağım.

çok şukul duruya he.

ulan lys bitsede tekrar katıliyim dicemde şimdi kızıcaksınız haklı olarak :((

mirenyir hakkında detay lazım
ama birkaç şeyi değiştirdik :confused:

el atarım dönünce

[b]Hikayenin içinden bir bölümü sonunda sizlerle paylaşmaya karar verdik.
İsterseniz ilk mesajdan ekli dosyalardan okuyabilir yada buradan da okuyabilirsiniz.

[/b]

yeni yayınlanacak fantastik bir kitabın ön okumasını okumuş gibiyim :smiley:
okurken akıp gidiyor. bazen insan bir kitaba başladığında daha en baştan tutuk kalabiliyor ama bunda öyle olmadı. betimlemeler falan tam yerinde olmuş ne bayacak kadar uzun ne de hemen geçiştirilmiş :slight_smile: insanların değişik özelliklerinin olması özellikle minritya’daki halkın iki farklı göz rengi olduğu halde iki soylu hanedanın göz renginin mavi yada gri olması güzel bir ayrıntı olmuş. sanırım ilk bölümden iki tane ana karakter tanıdık. şimdilik arhenn’i erlov’dan daha çok sevdim ama okudukça fikrim değişebilir tabi :smiley: harita falan zaten çok güzel. ithakiden çıkan zaman çarkının bile kitaplarında böyle güzel haritası yok :smiley:

daha öncede dediğim gibi gerçekten üst düzey bir iş olmuş emeği geçen herkesi tebrik ederim. ben bu hikayeyi basılı da görmek isterdim cidden hakediyor :slight_smile:

bu hikayenin tohumlarını serpiştirirkenki zamanlarımı hatırlıyorum şimdide USTAlık zamanını yaşıyor keşke büyük usta rte diye karakterde koysaydım :confused:

Hikayeden ayrı olarak arşiv niteliği taşıyan bir ek kitapçık hazırlıyoruz. Bu kitapçıkla birlikte birtakım bilgilere rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

teşekkürler valla çok moral verici bir yorum.
gaza gelmedim desem yalan olur. sevde olsa o da gaza gelirsin kesin :confused:

zaten o harita tam bir fiyasko. bir de küçüçük bir şey. nasıl bastırılmış nasıl izin verilmiş.

daha güzel şeyler var aslında hemencecikte paylaşmak istedim şuan.
ama pek fazla rağbet olmadı. indiren sayısı çok az.

lanre’den de yorum bekliyorum şahsen .p

Aa ön okuma gelmiş. Okuyup yorumumu yapacağım sonra :slight_smile:

Düzenleme: Bölümü okudum, çok akıcıydı gayet rahat okuttu kendini. Baş karakterimiz cool takılan Erlov olacak sanırım. Muzip tavırlarıyla dikkat çekeceğini düşündüğüm Arhenn de renkli bir karaktere benziyor. Diğer gezgin adamı merak ettim. Sağlam bir şeyler düşündüğünüz ve olayları iyi bağlayacağınızı tahmin ediyorum. Bu arada harita da muhteşem olmuş. Bu kitap için epey bir emek verdiğiniz ortada. Umarım beklenen ilgiyi görür.

Bir de küçük bir geri bildirim yapayım. İlk bölüm gayet güzeldi ama sanki olaylara çok çabuk girilmiş gibi geldi. Laf kalabalığı yapılmaması iyiydi, okuyanları sıkmadı ancak ilk 6-7 sayfa itibariyle direkt önemli olaylara gebe olacağını düşündüğüm gezgin adamdan ve Poenic’in kehanetten bahsetmesi biraz acele olmuş gibi.

Tekrar teşekkürler. Bikaç bölüm daha bekliyoruz bu arada :smiley: @Elodin

Çok teşekkürler yorumun için. Çok yardımcı oluyor bu yorumlar ve eleştiriler filan. Keşke daha çok gelse.

Birkaç şeyi açıklığa kavuşturmak istiyorum.
Baş karakter Erlov diyemeyiz bence. Bence diyorum çünkü birden fazla pov şeklinde olacağı için biraz martinvari bir çizgi izleyeceğiz gibi.
Bu ilk giriş hikayesi olmadığı için direk girmiş sayılmayız diye düşünüyorum. Ortalardan bir bölüm yayınlamak istedik. Neler döndüğünü falan anlamanız için.

İnşallah ilk kısım bittiği zaman bütün povları paylaşırız öyle okursunuz

Pdf’nin başında ilk bölüm yazdığı için ben kitabın en başı diye düşünmüştüm. Ortalarda olduğunu bilmiyordum. O zaman o eleştirimi geri alıyorum :smiley:

Martinvari bir yol izleyecek olmanız da gayet güzel. Baya kapsamlı bir hikaye olacağı için bir iki karakter üzerinden dönmesi zor olabilirdi.

Niye İlk Bölüm yazdım bilmiyorum ama değil.
İlk girişi zaten direk ana karakterle yapacağız. Benim gözümde en iyi karakterde o :slight_smile:

Hikayeden paylaşılan bölüm, zevkli, akıcı ve doyurucuydu. Ayrıca hikayenin ortasından verilmesi de ayrı bir heyecan katmıyor değil. Ancak giriş yazısını pek beğendiğimi söyleyemem. Hikayenin ismi de farklı olsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Bunlar gözüme çarpan kısımlar. Bunun dışında biraz Tolkien ve az da olsa Martin tadı veren harika bir iş çıkarmışsınız. Gerçekten de üst düzey ve profesyonel olmuş. Harita özellikle. Umarım çok daha iyi yerlere gelir, sadece internet ile kısılı kalmaz bu hikaye. Eğer basılırsa birçok kişi tarafından okunur diye tahmin ediyorum. Emeğinize sağlık.

Giriş yazısı derken. Haritan önceki yazıyı kastediyorsun sanırım?
Hikayenin ismi konusunda hala bir karar verebilmiş değiliz. Sanırım ilk kısım yani yayınlayacağımız ilk kitabın adı Hakikatin Eşiği olabilir. O yüzden seri için apayrı bir isim arayışımız hala sürüyor. İsim kesinlikle değişecektir bunu garanti edebilirim.

Ayrıca yorum için teşekkürler.

Bu hikayenin devamı varmıdır?