Hangi haneyi neden destekliyorsunuz?

Arkadaşlar diziler Starklar ile başladı, ana karakter Ned’di, ihanete falan uğradılar, katledildiler, bu yüzden onlara olan desteğin en fazla olmasını beklerim düz mantıklı olarak. Ama Baratheonlar’ında sayısı az değil forumda :slight_smile:
Bununla beraber Martelller Lannisterlar da çok fazla :slight_smile:

Merak ettim, forum ağırlıklı olarak hangi BÜYÜK haneyi desteklemekte.

–Böyle bir konu varsa icabına bakınız :)–

Şahsen Baratheon. Çünkü tahtın gerçek sahipleri fetih kurallarına göre ulu, yüce, büyük Baratheon hanesidir 1!!1!!1!11!1!!!1!

Nasıl yani? Taht için mi yoksa hayranı olduğumuz için mi? Anketteki hanelerin yarısının taht iddiası yok. O yüzdeeen… Hightower :cool:

Sebebi malum; bilime önem vermeleri, savaş yanlısı olmayan barışcı bir politika izlemeleri (en azından şuana kadar :wink:), kıtanın en güzel şehrine ve bence en sanatsal kalesine sahip olmaları vs vs vs… Tabii Lannister hanedanlığı kadar zengin olduğunu, kendisine bağlı beş alt hanesi bulunduğunu ve istediği zaman 20.000 kişilik bir ordu çıkartabileceği söylentisini unutmamak lazım. Kısacası Hightower bende aşktır, çok severim.

Şıklarda Hightower olmadığı için Lannister dedim ;(

Stark hanesine oy attim hanenin sembolunu seviyorum. Durustluk ve asaletlerini seviyorum. Ayrica cocuk Stark’larda muazzam bir yetenek var. Jon’ada hayranim.

Eger Stark’lari desteklemeseydim Targeryan’lari desteklerdim Ejderha Anasina hayranim.

Güzeldi :smiley:

Fark etmez ya haneleri zor sığdırdım zaten güzelim Freyi koyamadım :cool:

En sıcak olduğunuz hane işte :slight_smile:

Kuzeyin Azam Lordu olmayı hak eden Boltonlar’dır. Dizi Starklar ile başladı bu yüzden herkes onları seviyor, birçok kişide Stark bağnazlığı var. Olaya diğer yönden bakarsak Boltonlar adamın dibi bence :smiley: Roose’a hayranım adam ne yapcağını iyi biliyor. Deri yüzme falan havaları da var. Starklar kadar saf da olmadılar hiçbir zaman. Roose yemin bozdu ama Robb da bozdu yani 1-1 ben Bolton diyorum Starklar’a ölüm

Tollett dememe gerek yok sanırım :wink:

Starklar saf evet ama azam lordu olmayı hak eden Bran Stark’dır :wink:

Edit : Biri Tully’e sevabına oy atsın :confused:

Baratheonlar Stannis ve Robert tambir savaşçılar Stannis adaletin simgesi oldu için ama baratheonlar olmasaydı Stark derdim

Dorne, çünkü orda piçsin diye ya da eşcinselsin diye horgörmüyoruz insanları. Kadınlar erkekler kadar eşit.
Kumuna güneşine gurban.

Stark ve neden Stark olduğunu Martin 5 kitap ile yıllardır anlatıyor.

Tyrelller çünkü yönetmeye en uygun aile ve buna rağmen diğer hanedanlara kıyasla düşük bir soydan geliyor, diğerlerinin kanla soyla sahip olamadıklarına Tyrelller doğuştan sahip :3
Starklar kadar saf değiller ama Lannisterlar kadar da kötü değiller. Ortadalar. Ne süper kötü ne de süper iyi.

Mace Tyrell çok iyi bir babadır. Ne bir piçi var ortalıkta ne de Tywin gibi kanlı pis işleri. Her çocuğunu seviyor adam. Willas topal kaldı, önüne masa koyuyorlar. Garlan ikinci oğul hemen kale veriyorlar. Loras gay mi hemen iyi ve onurlu bir pozisyona koyuyorlar (ki yargılamamasından söz bile etmiyorum ayrıca en sevdiği çocuğu). Torunları krallar ve kraliçeler olsun istiyor adam. Ama tüm bunlara rağmen en soylu pezevenk gibi yersiz hakaretlere maruz kalıyor. Anası bir kere salak dedi diye herkes hemen adamı moron ilan etti.

Diyarı besliyor, bir savaş çıktımı ordusuyla kazananı belirliyor, Hightower gelinleri var xd
Daha ne olsun.

Bi de Stark. Çünkü yani hangimiz sevmiyor!!

Büyük Hanelerden Baratheon;
Aslına bakılırsa tüm Baratheon erkekleri bir konuda gayet gelişmişlerdi. Robert kılıç kullanmada, Stannis yönetmede, Renly ise nasıl davranılması gerektiğinde. Ayrıca Targaryenleri tahttan etmeleri de ayrı bi cazibe… Ve Stannis’in yasal hakkı olan tahtı için verdiği muazzam mücadelede ayrı bir hayranlık uyandırıyor.

Küçük Hanelerden ise Karstarklar;
Özellikle Rickard Karstark yüzünden seviyordum bu haneyi. Adam kaç kez Starklar için savaşa katılıp sancak kaldırdı. Fakat bir akrabası tarafından öldürülmesi de ayrı bi trajedi… Sadık adamlardı.

Mace Tyrell için söylediklerin çok doğru.Adamı önemsiz biri yerine koyuyorlar.

Taht dışı bir konu olduğu için Martell kesinlikle.

Westeros’un geri kalanından farklı bir kültürleri var. Eşit ve özgürlükçü bir bölgenin azam lordları. Kendi duruşları var. Bana hitap ediyor.
Diyarda Martell olmasaydı, Starkları desteklerdim.

Martelller deki eşitlik ve yönetim anlayışı hiçbirinde yok haklısın…

Ama Stannis’in “keskin” adaletide gayet etkili bence :slight_smile:
" Avatarıma gönderme yaptım :smiley: "

@“Ser Davos Seaworth” konu hanelerle ilgili ve baratheon denildiğinde aklıma stannis gelmiyor. bu konuyu kişilere indirgemezsek çok güzel olacak :d

Greyjoylar,aynı Vikingler gibi yağmacılar ve Boğulmuş Tanrı dinide çok güzel :D.

Şuan haneyi temsil eden, hanenin duruşunu belirleyen o diye öyle söyledim. Stannis nasıl olursa hanede öyle olacak. Ha geçmişi kastediyorsanda ben aa bak ejderi merjderi varmış yedi krallığı birleştirmiş, ejder kanı var deyip targaryeni desteklerdim. Ama şuana bakıyorum. Stannis Baratheon benim için Baratheon hanesidir :))

Tabiki bir kişisel görüştür … :slight_smile:

Robb u Ned i Cat i Sansa yı sevmem fakat arya ve bran beni stark a bağlıyorlar.Ama bir yandan da martell taraftarıyım oberyn ve doran ilgimden dolayı, aradayım biraz :confused:

Baratheon eğer Robert devam etse adaletli olmayacaktı, çünkü Lannisterlar’a ceza vermedi, Jaime’ye ise yeterli cezayı çektirmedi. Bebek katlini “savaş” olarak gördü. Sırf Stannis’i sevmediği için ona E. Kayası’nı verdi, daha küçük olan Renly’e ise Baratheonların evini, fırtına burnunu verdi. Ama Stannis adalet yumağı, dolayısıyla Baratheon’un geleceğini parlak olarak görüyorum.

Adalet denilince Stannis 1, Ned 2.

Eğer hal böyle olsaydı Stark derdim, ama onlarda çok saf be :confused:

-Hound : Siz anlayana kadar daha kaç Stark’ın başı kesilmeli- (sanırım böyleydi)