Hangi haneyi neden destekliyorsunuz?

Baratheon ama fırtına burnu değil :smiley:

İlk önce Bealish hanesi ama en özgür krallık Dorne Aegon abve ejderhalara dayanan krallık onlar o yüzden Martell

STARK. Kuzey topraklarını ve kültürünü daha çok seviyorum. Böyle coğrafyada mistik büyüler, karanlık ritüeller ilgimi daha çok çekiyor. Eski Tanrılar, Ormanda Ulukurtlar, Yeşilgören ve Warglar, İlk İnsanlar vs. vs. (Asla klişe hane değil. Bu seri diziden veya 1. kitaptan ibaret değil…)

İsyandan dolayı mı bilmiyorum, Tully,Arryn,Baratheonlar da çok iyidir. Tyrell ve Martellları ayırt etmeksizin severim.
Direkt sevmediğim haneleri söyleseymişim keşke: Lannister, Targaryen…

Cok güzel ifade etmişsin. Bencede Stark, aynen katılıyorum Tully ve digerlerine de Sadece Targaryen kısmına katılmıyorum ben o haneyi de seviyorum. Oldukça ilginçler özellikle eski Targaryenler ve Ejderhalar tabiki de :slight_smile:

Robert’ın İsyanı bende çok etkili olduğundan Targaryenlere ilgim çok değildi. Aerys ve Stark Lordları, Rhaegar-Lyanna, Daenerys’ın 5. kitaptaki halleri… bilmiyorum. Ama çok geriye gidecek olursak, Blackfyre karşıtı Kanlıkuzgun Lord Brynden’ı çok severim. Tabi biraz İlk İnsan kanı taşıyor olsa da… :stuck_out_tongue:

hane milliyetçiliği yapmadan söyleyin. Ben şahsen starkları öyle aman aman sevilecek bir hane değil bu haneyi sadece dürüstlüğünden ve mağduriyetinden dolayı sempati ile bakıyorum.
Lannister seven sevebilir ciddi anlamda başarılı olabilecek bir hane.
Tully ve Arryn bana göre bu serideki en pasif haneler bu yüzden sevmiyorum.
Baratheon bombayı burada patlatıyorum Orys hariç ciddi bir başarısı olmayan hane (isyan stark ve arrynle kazanıldı , stannisin zaferleride öyle aman aman bir zafer değil).Bu hanede bir tek Orsy’i seviyorum adam fırtına burnunu feth etti.
Tyrell ve Martell sevilir ciddi derecede iyi siyasetçiler ve entrika seviyorsanız bu hane size uygun.
Targaryenler iyi ve kötü yönleri var ama egzotikliği ve dik duruşluluklarından bu haneyi sevebilirsiniz. Ejderha severlerin merkezi.

Özetle her hane sevilebilir ama her karakter sevilemez (bazı karakterlerde haneye olabilecek sevgiyi bitiriyor örnek lysa tully ve robin arryn)

Ötekiler olmadığı için onları temsilen Stark hanesi. Kültürlerini seviyorum. Kuzeyde bulunmalarını ve insanlarının özelliklerini seviyorum. Kendime en yakın bulduğum ve serinin başından beri favorim olan hane. Ayrıca tüm Asoiafta ki en önemli iki hanedandan biri.
Stark hanesi ile beraber Lannisterları ve Tullyleri de seviyorum. Tyreller midemi bulandırıyor. Baratheon ve Targaryen en sevmediğim iki hane. En iyi Targaryen ölü Targaryendir sonuçta.

Isyanda kesinlikle Targaryenleri haksız buluyorum. Rhaegar hariç, kitapta o kadar iyi anlatıldı ki kızamadım bile vardır bir bildiği dedim. Targargenleri ikiye ayırıyorum. Çılgın olanlar ve sevdiklerim bir stark etmez tabi :slight_smile: Hani kitapta geçmişti ya tanrılar yazı tura atar diye aynen öyle. Dany henüz ikiside değil. Lord Brynden ise aynen Brandan sonra en sevdiğim neredeyse o kadar ilginç ve özel. Üvey kardeşi Aegor ise Aerys gibi en nefret ettiklerimin başında. Birde siyahlardan Daemon var sevdiklerim arasında :slight_smile:

Haksızdılar ve bunu anlatamadık… Ama esas sevmediğim Lannisterlar. Targaryenler’e bakış açım aslında daha doğal… Brynden ve Bran zaten son kitapla yani güncel olarak en favori karakterlerim. Özellikle Bran, çocuğum gibi severim :dd O Acıçelik falan o hikayeler aşırı eğlenceli zaten. Blackwood ve Bracken haneleri… Kesinlikle evet Blackwood, Eski Tanrılar ve İlk İnsanlar tarafı! :ppp

Starklar. Çünkü aile bağlarını seviyorum :smiley:

Arrynlerın lordları Robert daha bir çocuk hanennın yöneticiside petry marteller davalarında haklı ve gelenekleri çok hoşgörülü ve marteller çok harika karakterler starklar spastık tullyler embesıl lannısterde bir tek cerseıyı sevmiyorum çok fena stannıscı ve aynı zamanda boltoncuyum bence çözemedim ama freylere karsı sempatım var tyrell zeki ,entrikacı ama o kadar da kotu değiller ve aileye verdikleri onem sahip oldukları güçleri.ile kendilerini bana sevdırdıler ha bırde tabı margaery var greyjoylar ilgi çekiyor ama çok güçlü değiller ve herkese hitap eden bir dinleri ve kültürleri yok ama euron sayesınede eski günlerine donebılırler gerçi kuzeyi kaybettiler ama neyse targaryenlerı o kadar sevmiyorum ama son durumu göze alırlarsak eski günlerine geri donebılırler gerçi benim dusunceme gore öyle kan bağı artık önemli degil gibi hanı büyük ısdkendere olurken sormuşlar senden sonra kimin tahta kime kalacağını sorduklarında olum dosegınde Iskender dediği gibi en guclusune iste o hesap taht bence en guclusun olacak

kim ne derse desin ben greyjoy diyorum adamlar baratheonlar lannister falan gibi kendilerine ait olmayanı zorla alıp kendlerini kral ilan etmiyolar serideki en haklı isyan Greyjoylarındır bence Balon Greyjoy isyan edip kendi toprağında kendi egemenlğini bağımsızlığını almak istemesi diğerlerinin işgallerinden çok daha asil bi hareket bence aynı şekilde Theonun Kışyarını işgal etmesi de haklı starkların baratheonların iron islands da işi ne :@:@

Baratheon. Sadece meşru kral oldukları için değil. Hanenin son varisi son erkek üyesi tahtı bir kanbağından başka fazlasıyla hakettiği için seviyorum bu haneyi.

Bolton tabiki çünkü bence kuzey boltonların hakkı

Bolton Frey kimsenin sevebileceği bir hanedan olamaz demiyorum, bunun gibi bir embesillik yapmak istemiyorum ama Boltonlar nasıl Kuzeyde hak iddia edebilir? İhanet karşılığında ödüllerini aldılar o kadar.

Taht için genel olarak baktığımızda;

Targaryenler tahtı asıl hakeden hane,tahtı isyanla kaybediyorlar.Fakat Baratheonlar isyanla,bileklerinin gücüyle tahtı aldılar ki bu diyarda sadece entrikacıların değil,mangal yürekli olanlarında kazanabileceğini gösterdiğinden bende bir sempati uyandırıyorlar.

Onun dışında en sevdiğim karakter olan Tyrion olsa bile Cersei ve Joffrey denilen illetler Lannisterlardan lanet ettirmeyi başarıyorlar.

Tyrelller zaten hiçbir şey ifade etmiyor benim için.

Doran çok dikkatli ve soğuk kanlı birisi…Oberyn haricinde Marteller “henüz” kalbimde bir yer bulamadılar ne yazık ki.

Tullyler deseniz bir Karabalıkları var.

Vadi de çok değişik olaylar olacağına inanıyorum ama şu an sıkıcı

Starklarda 2 tane henüz olgunlamamış arkadaşımız kaldığından hiçbir sempatiklikleri yok…Rickon hırçın bir çocuk,belki amcası Brandon gibi biri olabilir.Arya desen,“kimse”…
Sansanın aklı başına geldi en azından o ilgi çekici biraz.

Yani şu anlık benim için en sempati uyandıran hane Baratheonlar(her ne kadar Stannis abisinin olmadığı her şey olsa bile,bi cesaret ve umut kırıntısı barındırıyor değil mi?)

Taht için konuşacağım çünkü Westeros Haneleri . Taht için Baratheonları haklı görüyorum hali hazırda tahtta Lannister Çocuğu var. Robert gücüyle aldı tahtı o sinsi entrikacı köpeklerden :slight_smile: Stannis Gerçek Kral zaten gerek adaletiyle gerek hakkıyla. Ama Daenerys ejderhalarıyla tahtı alırsa onada sesimi çıkarmam.

tabiki stark dememe gerek yok.

starklar olmasaydı greyjoyları derdim çünkü tüm havalı deli adamlar bunlarda; aeron, victarion, asha, euron ve bi de bi hatası yüzünden yıllarca zulüm gören theon… :frowning:

hepimiz greyjoyuz hepimiz theonuz! kahrolsun Ramsay Bolton! :smiley:

Ben tamami ile tarafsız olmaya çalışıyorum her hanenin yaptığı hareketleri neden yaptığını düşünmeye çalışıyorum o yüzden hane tutmuyorum artık

Theon’a harbiden yazık oldu :slight_smile: