Hangi haneyi neden destekliyorsunuz?

Stark. Aslında bir şeyi sevmek için bir nedene ihtiyaç duyulmaz ama ortaya bir gerekçe atmam gerekirse onurları ve Starkların kişiliği olmadı o güzelim kurtlar :slight_smile:

İlk başta ana kahramanların ve ana hanenin stark olduğunu düşünmüştüm. Ancak ikinci kitaptan sonra bunun böyle olmadığını düşündüm. (daha doğrusu Ned’in ölümünden sonra) Çünkü martin, savaşa ilk starklardan baktı, bu da savaşın başlamasının sebebinin aslında stark-lannister çekişmesinden kaynaklandığındandır. Ancak daha sonradan "stark"ların onurlarıyla kaybettiklerini öğrendiğimde, taht oyununda, zeki, entrikacı, biraz merhametsiz, biraz yalancı ve çok güçlü kişilerin kazanabileceklerini gördüm. İlk başta bunların lannisterlar olduğu görülsede, o zamanlar, yani 3. kitabın sonlarında hala cersei, jaime ve Tywinden nefret ediyordum. En sevdiğim, değer verdiğim karakter tyriondan başka lannister yoktu gözümde.

Gerçekten o zamanlar daenerysden başkasını gözüm görmüyordu taht için. starkları seviyordum ama tahta yakıştırdığım kişi Dany idi. Ejderhaları, güçlü duruşu ve hakkıyla tahta o oturmalıydı.

1. kitapta POW karakter olan Jaime ve Cersei’nin iç dünyasını daha yakından tanıdıktan sonra aslında onlarında kendi içinde haklı olduğu birçok durum olduğunu gördüm ve onlara nefretim azaldı; hatta ikizleri ayrı ayrı sevmeye bile başladım. Cersei, gözümde evlatlarını koruyan bir annenin verdiği mücadeleyi, jaime ise aerysi öldürerek, aslında tüm şehri kurtarmış olmasına rağmen verdiği dışlanmış duygusuyla ve tutsaklığından arınıp şehre geri döndüğünde değer verdiği çoğu şeyi (babası, kardeşi) kaybettiğini anlayınca maneviyata verdiği değer beni çok sevindirdi. Jaime’nin, Tyrionın karakterine bürünmeye başladığını görebilirim. Çünkü hem jaime hem tyrion birbirlerini seven tek çift aslında o koca hanede. Çünkü aslında ikiside farklı gruplar tarafından sürekli dışlanmış, kahraman insanlar.

Tywin dışında tyrion (onun yeri daha farklı), jaime ve cerseiye farklı farklı sevgiler besledim ve katil, orospu, hainde olsalar aslında hepsinin değer verdikleri şeyler için savaştıklarını gördüm.

Ama bana deseniz ki hangi hane; onurlarıyla beni büyüleyen starklar, ejderhalarıyla fetihler yapan ve bende osmanlı duygusunu canlandıran targaryenlar en sevdiğim hanelerdendir. şuan starklar durgun geçsede, sansanın aryanın ve branın ayrı ayrı durumlarda ilerideki kitaplarda hanelerini bomba gibi patlatacaklarından eminim. Ama daenerys farklı.HANE OLARAK desteklediğim hane: targaryenlar.

Kesinlikle fetih hakkını kullanarak tahtın gerçek sahipleri olan Baratheon’ları destekliyorum.Targaryenlar tahtı istiyorsa fethetmeli.Stark ailesi için durum çok farklı.Demir Taht’ta bir kral olacak var kim olursa olsun Stark’ların seçimi önemli.Eğer Stark’lar Kuzey’de bağımsız bir krallık isterlerse yeniden bir savaş başlıyacak.Ama öyle olacağını sanmıyorum.Büyük ihtimalle Rickon Stark lord olacağı için Stannis’in yanında olacaktır.Tahtın sahibi Stannis olursa Kuzey, Stannis’e bağlı özerk bir krallık olur.Stannis kaybederse tahminimce Stark’lar güçlü olursa tekrardan baş kaldırırlar ve Kuzey’de bağımsız bir krallık kurarlar eski olayların benzeri şeyler olur ama Stannis savaşı kaybederse Stark’ların pek bir gücünün kalıcağını da sanmıyorum biraz karışık oldu :smiley:

Bolton; aslında hanedandan çok Lord Roose Bolton reisi destekliyorum Sülük Lordunu o kadar çok seviyorum ki Bolton en favori hanem oldu

Lannister; uzun lafa gerek yok Cersei dışında tüm üyelerini sevdiğim westerosun iktidar partisi sevilmez mi ya

Harrenhal-Baelish; Demir taht yolunda desteklediğim Petry reisin hanesi o yüzden çok seviyorum

Başta starkları destekliyordum artık fikrim değişti ejderha kraliçeyi destekliyorum boltonları çatır çatır yakarken görmek istiyorum…

Dany, nin asıl düşmanı Starklar Dany, in gözünde Barristan, ın gözünde hala bebek katilleri yani Dany, nin Boltonlarlala özel bir derdi yok

dostum starklar artık işlevsiz kaldı boltonlar tyvin ile anlaşma yaptılar bildiğin üzere yani dany en büyük düşmanlarıyla buda demek olıuyor ki frey ve boltonlarda bitirilecekler listesine girecek yeni cüce danışmanı sayesinde…

dediğin gibiDany,nin Boltonlarla derdi olmaması savas olmayacağını göstermez ama bence Dany ve Boltonlar ittifak yapabilirler

Bence starklar bu dizinin kilit noktası. 5. sezonun ilk bölümünü izleyenler anlar. Cersie nin 3 dilek hakkı vardı. O son dileğini nasıl ölücem diyerek kullandı. Kahinin cevabı Kedidir. Neyse fazla spoiler vermeyeyim. Starkları severim ama favorim Braavos lular. Adamların dünyanın yedi harikasındaki rodos heykeline benzer titan heykeli var sonuçta. Birde ben kralım diyen adamların karşısında iki büklüm olduğu demir bankaları :cool: :cool: :cool: :cool:

Tek bir haneyi desteklemiyorum. Martell, Lannister ve Greyjoy. En çok birini sevme gibi bir durum yok.

Nedeni belli Star’ları gördükce Biz Türkleri görüyorum :)) Türklere çok benzediklerini düşünüyorum Stark’ları ve Kuzeylileri seviyorum BOLTON piçleri hariç .)) Lannister’lerden nefret ederim aynı zamanda Frey itlerinden :smiley: Bide Baratheonları seviyorum King öldü ama olsun :smiley: Stanis daha yaşıyor :smiley: ama cidden bu ölen lortlar çok fenaydı her aile için geçerli geçmişe dönük yapılsa dizi ortalık yer yerinden oynar. :slight_smile:

Starklar; Çünkü yapılacakları bir şey varsa kahpece arkadan iş çevirmiyorlar. Net insanlar.

Targaryen ve Stark,

Daenerys ve Jon Snow’ a olan hayranlığımdan dolayı.

Kararsızım :smiley: O Yüzden Bence Tahtı Hakeden Targaryen!

Mormont.

Lannister. Çünkü asıl gücün onurda değil de altında olduğunu biliyorlar. Ve bu yüzden güçlüler. Ve Tywin gibi bi Lord’a sahip oldukları için. Ama Tywin ve Kevan ölünce Tywin’in hayalindeki 1000 yıllık hanedanlık düşünceleri son buldu. Ah o ikizler ve cüce…

Veeee… Bu yüzden bir şey yapamıyorlar :smiley:

Kendime en yakın gördüğüm hane olduğundan dolayı Starklar.

Mormont hanesi neden yok oylamada. House of Mormont : “Here We Stand”. on shade of the winter . :]

Sonunu ben ekledim herşey kuzeyin gerçek ailesi Mormont lar için Longclaw şahidimizdir.

Lannister.

Akıl, azim amaç.