Hangi Stark çocuğu Starkları yeniden yükseltecek

Sanırım Rickon Strak olacaktır… Bran artık işin ilahi boyutunda :slight_smile:

Snow ve Bran arasında gidip geliyorum. :slight_smile: Ama anket de hangi stark cocugu diye sorulmuş benim bildiğim Snow tam bir stark değil … O yüzden geriye tek ihtimal Bran kalıyor. :slight_smile: Ama Snow tam bir stark olsaydı oyum kesinlikle Snowa giderdi.

arya bence, ama en sonunda kesinlikle buluşur hepsi kanımca

Soruda ki yükselme hane olarak Stark’ların yükselmesiyse Rickon’un bunu başarabileceğine inanıyorum. Bran’in Sur’un ötesinden geri dönebileğini sanmıyorum. Sansa ise tahminimce bir varis lord veya prensle evlenebilir(Aegon Targeryen veya Trystane Martell olabilir)
Arya ise artık Faceless olduğu için ne kadar eylem yapsa da kim olduğu kimse tarafından bilinmeyeceğini düşünüyorum.

Sansa…

Diğerleri tozun toprağın içinde sürünmeye devam edecek. Yani karakter gelişimleri bunu gerektiriyor.

Hepsinde ayrı bir potansiyel var :slight_smile:

rickon derim çünkü daha küçük ve her şeyden haberdar olacak son erkek çocuk haliyle o çıkacak stark lar arsından

Benim oyum Jon Stark’a…

Arya artık hiçkimse, kendi isteğiyle ve şartların da böyle gerektirmesiyle bu yola girdi.

Bran artık Sur’un ötesinde ilahi boyutta (yukarıda da biri söylemiş zaten katılıyorum)

Bir de başka başlıkta yazmıştım, herkes bin tane belanın içindeyken Bran ne çekti ne yaşadı ki şimdi Starkların başına geçsin. Sansa’nın ve Jon’un yaşadıklarının yarısını bile yaşamadı.

Rickon üzerinde durmak istemiyorum. Ufacık çocuk bişey yapamaz ancak onun vekilliğinde güçlü biri bir şeyler başarabilir. Mesela Rickon’un vekili Stannis olsaydı da Kuzey’i yükselişe geçirseydi isterdim ama o da basiretsiz. Kuzey’e R’hllor adıyla gitmek şu seride yapılmış daha büyük bir hata yok :sad:

Geriye iki seçenek kalıyor: Jon Snow ve Sansa Stark

En istemediğim seçenek ise Sansa görünümlü Petyr Baelish yönetimi :sad:

Petyr çok avantajlı. Yanında Sansa var. Üstelik Vadi var ve Kuzey Vadi’yi dost bildi hep. Petyr’in işi çok kolay :sad: Petyr eğer isterse Rickon’u da yönlendirir. Davos faktörü çok da fark yaratacak bir etken değil. Vadi ve Sansa varken Davos’a kim bakacak.

ekleme: Sansa dememin bir sebebi de şu Sansa her şeyi gördü yıllarca King’s Landing de yaşadı orada Lannister Tyrell kim varsa herkesin ne işler peşinde olduğunu anladı sonra gitti Vadi yi tanıdı sonra Boltonları tanıdı (kitapta Boltonlarla bir araya gelmedi ama bence kitapta da dizidekine benzer bir şeyler olacak) herkesin ve her şeyin iç yüzünü gördü.

Bran ve Rickon bir şey görmedi sadece Theon un ihanetine tanık oldular. Sansa ise her haneyi az çok gördü ve öğrendi çok ciddi dersler aldı. Bundan sonra hata yapacağını sanmıyorum.

Benim düşüncem Bran ama Arya bir başka tabi

Jon Stark (Snow)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Arya ve Bran’in kendi yollarına gideceklerini düşünüyorum. Sansa eskisi gibi küçük, salak bir kız değil, politikayı Baelish sayesinde yavaş yavaş öğreniyor. Kuzeyli lordların Boltonlara biad etme sebebi onları sevmeleri değil Ramsay ile Sansa evliliği. Kuzeyli lordlar için kadın yada erkek farketmiyor Stark kanı taşıyan kişinin bayrağı altında birleşmeye hazırlar. Sansa da bu nüfusu kullanıp kuzeyli lordların desteğini alabileceğini düşünüyorum. Rickon hakkında ne kitapta ne dizide çok bilgi yok. Hiddetli bir çocuk olduğu aşikar ailesinin intikamını almak isteyecektir. Bakalım Davos çocuğu bulabilecek mi. Bulursa ve iyi yetiştirirse çok şey olabilir.

Rickon’ u dizide neden harcadılar bilmiyorum ama kitapta ondan çok şey bekliyorum. Skagos muhabbetinede inanmıyorum çünkü, açıkça skagos adasından bahsedilmediği gibi bran osha ve rickonu son ocağa gönderiyor. Skagos gidilecek en saçma yer. Benim kitabın gidişatından anladığım kadarıyla, Manderley, Glover, Umber desteği ile Kuzeyin çocuk kralı olarak geri dönebilir.

Herkes Rickon demiş. Dizide rahmetli oldu. Kitapta da olacaktır tahminimce. Çünkü Piçlerin Savaşının kitapta çoktan yazıldığını veya en azından planlandığını düşünüyorum (dizide olduğuyla tamamen aynı olmasa bile aşağı yukarı öyle olacaktır). Planlama derken kim kazanacak, kimler ölecek vs. Bu yüzden Rickon elimizden gidiyor. Bran’e gelirsek Bran sakat ve Duvar’ın ötesinde olduğu için bunu yapması imkansız duruyor. Arya ve Sansa da zayıf halka zannımca. Bence Jon olacak. Her ne kadar Stark olmasa da kuzeyi Bolton’lardan temizleyip yeğenlerine (R+L=J kitapta da olacaktır kesinlikle) verecektir. Zaten dizide de bir kısmını gördük. Ama dizide işler değişti biraz :smiley:

Kesinlikle Sansa olduğunu düşünüyorum. O kadar taht oyunları oynamayı boşuna öğrenmiyor.

Kitapta şu malum teorinin tutmayacağını tek düşünen ben miyim ya? :frowning:

@"MaesterLord"
R+L=J teorisi mi?
Tutmayacağını düşünenler var, tek değilsin, ama bence tutacak. Dizide farklı yollardan gidilse de her şey aslında olacağına varıyor.
Bunun dışında Martin eserinin haklarını HBO’ya satma kararı almadan önce, senaristlere “Jon’un annesi kim?” diye sormuş. Ve anlaşılan o ki aldığı cevap onu ikna etmiş. O cevabın ne olduğunu, zaten tahmin ediliyordu ama 6.sezonda biz de öğrendik.

Edit: Anket konusunda, Sansa diyorum.

Brandon Stark tekrar yükselticek. Arya ölmezse gelicekde Kraliçe Nymeria gibi nam salıcakdır. Rickon kitapta ölmeye bilir. Jon muhtemelen Targaryen soyunu devam ettirir yada ölür. Sansa Starklar için çok iş görür ama ölmesine kesin gözüyle bakıyorum.

argosa bu konuda katılıyorum. bana göre sansa babasını cersie ye ihbar etmekle ailesinin sonunu hazırlamıştır. ki öyledir de kitap da. hiç sevmem kendisini.

Sansa’nın o sırada küçük çocuk olduğunu bu forumda 6847648 kere açıkladım ve tartıştım. Sadece şunu söylemek istiyorum ki Stark hanesinin sonunu Petyr Baelish planlamıştır. Onun planlarına tamamen uyan Ned, Catelyn de ona destek olmuştur. Sansa babasını ihbar ederek destek olmuştur doğru ama kendisi o sırada 11 yaşındaydı. Küçük yaşta yaptıkları aptallıklara göre karakterleri yargılarsak sevdiğimiz bir çok karaktere karşı tavır almamız gerekir. Örnek vermem gerekirse: Tyrion, Baelish…