Hangi Stark çocuğu Starkları yeniden yükseltecek

Emin değilim ama Branla Jon arasında gidip geliyorum. İkisinden biri eğer çıkmazsa benim için büyük sürpriz olacak.

Bran’ın belden aşağısı sakat olduğu için öyle bir şans pek yok deniyor. Geriye bir Jon kaldı dizide. Ha bir de kızlar. :stuck_out_tongue: Kitapta, Starkların bir ara bir kızdan devam ettiği işlenmiş, boşa anlatıldığını sanmam belki hem dizi hem kitapta sansa veya arya’dan soyu devam ettireceğine dair bir işaret vermiş olabilir yazar. Ned, Arya’ya bir kralla evleneceksin dediğine göre o bile olabilir soyun devamını getirecek olan.

Bunu nerde diyor ned???

yabanılların güçlü bir kralı varmış bu kral winterfele gizlice sokuluyor starkların kızını kaçırıyor her yeri arıyorlar kız sonra sonra sonra stark mezarlığında buluyorlar kızı hamile kral onu terk etmiş halde
aşağı yukarı böyleydi hikaye sonra kızın doğurduğu oğlanda stark soyu devam etmiş
yabanıllardan devam eden soy aşağı yukarı böyleydi

kralla evleneceksin demedi ned aryaya westerosta normal olan lordla evleneceksin dedi
bir kızının tahtaki yerini sağlamlamış diğer kızına hain mi bulup kızlarını karşı karşıya getirip ailesinimi parçalayacak lord dedi orada kral demedi

hamile değil dizide hamileydi kitapta Jaimi soruyor jane hamile misin diye
annesi değil icabına baktım diyor doğru yalan bilemem bu konudaki tek konuşma buydu

jon ilerde bran’a bırakır bence

Kitapta Rickon Stark kesin gibi, 6. kitapta çok sert bir giriş bile yapabilir ama ne olursa olsun seride zaman atlaması olmadığı sürece sembolik bir rolü olacak daha sadece 6 yaşında… Buna rağmen kurdundan yola çıkarsak eğer bir gün kuzeyi yönetirse ne babası gibi olur ne de abisi robb gibi çok daha karanlık ve acımasız bir karakteri var gibi gözüküyor. 2. kitapta Leydi Catelyn’in himayesinde kışyarına gönderilen 8 Yaşındaki 2 freyden Bran nefret ediyor onların acımasız ve zalim olduklarını görüyor bunun aksine Rickon onları çok sevip arkadaş oluyor. Bu artı kitapta ulu kurtların stark çocuklarının bir yansıması olduğunu kabul edersek Rickon, Bolton-Frey karışımı bir zalimlikle karşımıza çıkabilir. Yedi krallık onurlu, dürüst merhametli starkları şamar oğlanına çevirmişken Rickon gibi biri buna çok güzel bir ilaç olmaz mı?

Sansa diyenlerin unuttuğu bir konu var dizide özgürce saçmalayıp sapıttılar ama Sansa Tyrion ile evli ve artık bir Lannister. Tyrion ölmeyeceğine göre de başkası ile evlenmesi çok zor, kitapta Arryn vadisinin varisi ile evlenmesi bile mümkün olmayacak bana kalırsa dönüp dolaşıp Tekrar Tyrion ile yatağa girip casterly kayasının varislerini doğuracak. Hatırlayan olacaktır 3. kitapta yüksekbahçe’nin varisi Willas ile evlilik hayalleri kurarken çocuklarının adını Eddard, Bran ve Rickon koymak istiyordu bu dileği başka bir şekilde gerçekleşebilir ve oldukça da ilginç olur. Tywin lannister Tyrion ile Sansa’yı çocukları Kuzeyi yönetsin diye evlendirirken casterly kayasını yönetecekler.

Robb’un karısının kitapta hamile olduğu söylenmiş kitapları okuyan herkes bunun yanlış olduğunu bilir dolayısıyla kitapla ilgili bir teori üretmeden önce okumakta fayda var. Jaime’nin entrikacı sürtük olarak hitap ettiği Jeyne westerling’in annesi bu konunun icabına bakıyor.

Jon snow kendisi bir piç en fazla Rickon’u kanatları altını alıp Rickon yetişkin olana kadar onun adına kuzeyi yönetebilir bu da düşük ihtimal çünkü gerçekten Jon duvarı bırakır mı? Kendisi eğer duvara gitmeseydi bambaşka bir hikaye olabilirdi en başta Robb’la beraber güneye yürüyüp ordular ikizlerde 2’ye bölündüğünde Piyade ağırlıklı orduya Roose bolton yerine kendisi komuta edebilirdi ve Hain bolton yerine çok daha iyi bir iş çıkarmaz mıydı?

Brandon Stark şu andaki en güçlü stark gücü gün geçtikçe de artacak büyük ihtimalle diğer kardeşlerinin önünü açacak Tanrı olmanın akrabalarını kayırmak gibi bir avantajı olmalı dimi?

kitabı yalayıp yuttuğunuz belli
öncelikle Rickon çok küçük olduğundan Frey çocuklarını sevdi, daha 3 yada 4 yaşındaydı
güçlü bir karakter olur ama dediklerin kadar zalim olmaz büyüyünce hak edene zalim olur bence
Sansa nın evliliğine gelince öncelikle Tyrion sansadan önce başkasıyla evliydi ve şuan onu arıyor yada arayacak
bu evlilikle ilgili ikinci bir nokta margery ve tommen evliliği nasıl olmuştu hatırla cercie sadece tommen ın evlilik gereklerini yerine getiremeyeceğini bildiğinden nasılsa istediğimiz zaman iptal ederiz bu evliliği tyreller bir an önce gitsinler diye evlilikleri olmuştu sansa ve Tyron evliliğinin gerekleri de olmadı bu yüzden taraflardan biri itiraz ettiği an iptal olur o evlilik
vadide henry ile evlenmeyeceğine katılıyorum ben başka sebeblerden düşünüyorum bu nişan Belish in vadiyi oyalaması diyorum
robb konusuna aynen katılıyorum
Jon snow un piç olduğunu düşünmüyorum piç olsa bile ölümden vaad edilen prens olarak dönecek ve bence dönerken taşlaşmış ejderhalarıda uyandıracak önce stark çocuklarını bulacak sonra ötekilerle savaşıp kazanacak demir tahta oturacak sansa ile evlenip rickonu falan yetişkin olana kadar himaye edecek bence
jonun duvara gitmesi kısmına gelirsek stark çocuklarının oğullarının hiç biri güneye gidemedi dikkatini çekerim robb zaten
kuzeyin varisi olarak babasının yerine bakmalıydı, bran tam o zamanlarda feci kaza geçirdi rickon anneden ayrılamayacak kadar küçük, jonda hikayede duvarı anlatacak ve tüm hikayeler boyunca onu güvende tutacak bir yer lazım olduğunda (yazarın gözü ile ) duvara gitti duvara gitmeseydi ned onu kingslanding ede götürebilirdi kızlara göz kulak olsun diye o da bir ihtimal
kesinlikle çocuklar biraz daha büyük olsa bran kaza geçirmese robb jane ile evlenmese ihtimal çok onlara gelirsek…

Jon snow'un nasıl piç olmadığını düşünüyorsunuz? Rhaegar Targaryen ile lyanna'nın çocuğu ise piç olmayacağını mı düşünüyorsunuz?

Tyrion’un daha önce evlendiği malum ama sarhoş bir rahibin gerçekleştirdiği bir evlilik töreni ile baş rahip’in gerçekleştirdiğinin arasında bir fark vardır? Birinde şahit domuzlardı diğerinde tüm diyar. Tyrion hayatta olduğu sürüce Sansa başkası ile evlenemez, evlense bile doğurduğu çocukların meşrutiyeti tartışılır. Tyrion kızı bulsa bile ne yapacak babasının, belkide yüz tane muhafızı tarafından tecavüze uğramış birinden bahsediyorsunuz hala hayatta olsa bile düzgün bir psikolojide olmasını beklemek çok zor.

Rickon olayına gelince 6-7 yaşındaki bir çocuktan çok fazla bir şey beklenemez ama yanılmıyorsam 4. kitapta Sam ile jon arasında bir konuşma geçiyor 10 yaşında Sur’un başına lord kumandan olan bir çocuktan bahsediyor sam. George martin bu tarz konuşmalarla bizi benzer bir şeye mi hazırlıyor?

Nickneminiz çok ataerkil, çok cinsiyetçi ben rahatsız oldum. İNSANLIK ONURU FAŞİZMİ YENECEK

Taraflardan biri talep ettigi taktirde, evlilik gereklilikleri yerine getirilmedigi gerekcesiyle, evlilik gecersiz sayilabilir. Bu avrupa orta caginda da grrm nin kurdugu buz ve atesin sarkisi evreni icinde kullanilan, gecerli bir yontem. @starseh in verdigi margery ve tommen kraliyet dugunu orneginde de sarhos bir rahip yoktu ama evlilik tamamlanmadi gerekcesiyle ilerki bir tarihte iptal edilebilirdi. Nitekim de lanisterlarin plani buydu.

Ben illa sansa jonla evlenip kralice olur demiyorum. Fakat bu ikisinin evlenmesi aryanin jonla evlenmesinden daha akla yatkin bana gore. Kaldi ki jon her ne kadar vaadedilmis prens olasa da gercekler ortaya cikip ned starkin cocugu olmadigi anlasildiginda, starklardan biriyle evlilik bagi yoluyla mesruluk kazanmasi buyuk bir olasiliktir.

kral yada soyundan biri izinle birden fazla eş alabiliyor böyle lynna öyle piç doğuracak kadında değil roberten piçi olmasına laf ederken… bu 2 durum 3. sü jon vaad edilen prens vaad edilen prens piç se bile kimse bişey diyemez ve bu tüm piçleride meşrulaştırır
sansa tyrion evliliğine gelince evlilik gerekleri yerine getirilmediğinden kitabın şuandasında bile iptal edilebilir tüm diyar biliyor bu gereklerin yerine getirilmediğine
dahası sarhoş rahip falan tyrionun babasının gerekçesiydi gelini beğenmediğinden psikoloji kısmına katılıyorum
hangi çocuk olursa olsun 16 yaşına kadar reşit değil ve o zamana kadar yetkilerini en yakını kullanır
duvar olayı farklı 12 yaşında lord kumandan vardı jon 4. en genç kumandandı neden 12 yaşında vardı yoktu bilmem lord kumandan ondan bahsettiler sam jona brannden hiç bahsedemedi 3 defa söz vermişti çünkü

Nereye yükseliyorlar, yükselseler yükselseler Kışyarı surlarının tepesine yükselirler anca. :smiley: Ki en son oraya yükselenin sonu da pek hayırlı olmamıştı. .d Brandon kötürüm, Rickon yönetemez, çok pasif, Sansa kız, Arya kız, Jon, Stark bile değil. Bundan sonra kuzey bölgeleri, anca kalelerinin surlarına yükselir.

Soy kızdan da devam edebilir. Bu ilkte olmaz. Zamaninda kuzey krallarindan birinin hic erkek cocugu yoktu. O da kizinin yabanillarin kralindan olan oglunu mesru varisi ilan etti. Su anki starklarda o bebegin soyunDan geliyor.

ne demek sansa kız arya kız kızlarsa ne olmuş :mad: :mad: böyle bir cümle için tüm bayanlar adına özür bekliyorum

kitaba dönersek lanisterlar bile zamanında erkek varisi olmadığından damattan devam etmiş sadece adı lanisdter olmuş
baretheonlar onlardan önce fırtına lordları varmış targeryanların desteği ile yenmişler onları sonra kızları vasıtası ile fırtına lordu olmuşlar
şuan vadinin lordu 8 yaşında kral diye tahta oturtulan çocuk 8 yaşında iken nasıl oluyorda bran rickon babalarının yerini dolduramayacak hakları olan mirasda niye oturamasınlar onların tek eksiği güçlü bir destek ve o destekte işte jon olacak

Jon Snow birleştirir bu haneyi yeniden derim ama soy devamı derseniz ilk başta kızlardan diye düşündüm ama son zamanlarda Rickon’ın vazifesinin bu olabileceğini düşünmeye başladım. Sonuçta hiçbir işe yaramadan 6 kitap boyunca geldi. :smiley:

noldu geliyor mu kitap belli bir tarih var mi?

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Starklar yeterince yükseldi zaten.

Biri üç gözlü kuzgun
Biri çok yüzlü assasin
Biri iyi bir oyuncu oldu

Jon’dan bahsetmeme gerek yok :slight_smile: Onu yetiştirenler Starklar olsa bile hangi hanenin ismini taşıyacağı belli değil. Bence yasal olduğu ortaya çıkarsa Targaryen olacak, o isim sahnesi boşuna verilmemiştir.

Sonuçta NBA’in All Star kadrosu gibiler mübarek.

Rickon Stark çok kötü harcandı dizide zaten takip etmiyorum düzgün.

Kitapta ise eğer Davos kurtarırsa Rickon’u, tüm kuzeyin Boltonlara karşı kozu olacaktır Rickon. Martin’in ne yapacağı belli olmasa da benim umudum Rickon’un kuzeyi yönetmesi.

Jon’un daha büyük bir görevi var.

Bütün Stark çocuklarında kendisini bütün Westoros’tan ayıran yetenekler var. Hepsi ayrı ayrı yükseltebilir açıkçası. Ama bir arada olmazlarsa çok uzun sürmez bu olay